Ale akcja w areszcie

Ładunek wybuchowy na terenie aresztu oraz akcja zatrzymywania uciekających niebezpiecznych przestępców. To działania, które miały miejsce w ostrowskim areszcie.

+

Funkcjonariusze służb mundurowych i pracownicy Urzędu Miasta uczestniczyli wczoraj we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zamachu terrorystycznego w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zamachu terrorystycznego. We wczorajszych działaniach Policja, Straż Więzienna, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie wielkopolskim przeprowadzili ćwiczenia polegające na podjęciu wspólnych działań wobec ataku przestępców na Areszt Śledczy i odbicie osadzonego tam więźnia.

Ćwiczenia symulowały akcję podjętą w związku z pościgiem za uciekającymi aresztantami, podczas której przećwiczono udzielanie przez przeszkolonych ratowników medycznych pomocy osobom rannym, oraz zatrzymywanie uciekających niebezpiecznych przestępców.

Policjanci ćwiczyli również działania związane z podłożonym na terenie aresztu ładunkiem wybuchowym, podczas których wspólnie z pozostałymi służbami podjęli akcję ratowniczą oraz ewakuacyjną, a następnie unieszkodliwienie bomby.

Ćwiczenia służb mundurowych, ratowniczych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego to stały element wyszkolenia policjantów oraz kadry dowódczej. Służby ćwiczą wiele wariantów zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie miasta i powiatu, a także w budynkach użyteczności publicznej. Pomimo rzadkich na terenie naszego kraju zagrożeń tego typu funkcjonariusze muszą być przygotowani na każdą ewentualność, tak, by podczas ataku terrorystycznego działania przebiegły sprawnie, przy możliwie jak najmniejszych stratach, zarówno wśród ludzi, jak i mienia.

POLECANE NEWSY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Potencjalny przestępca
6 lat temu

Jakie jest prawdopodobieństwo, że do aresztu można niepostrzeżenie wnieść ładunek wybuchowy, bo jeżeli duży, to w razie czego będę prosił o areszt domowy.

Uciekinier
6 lat temu

Nie słyszałem o akcjach terrorystycznych w ostrowskim areszcie, ale o ucieczkach osadzonych to już tak. Więc po co ćwiczyć coś co nigdy nie nastąpi?

To już....
6 lat temu

16 listopada żołnierze Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4 przećwiczyli powyższy epizod w rejonie warsztatów Bucierz. W rolę lokalnej społeczności wcielili się żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.

Wybuch incydentu poprzedziła informacja od lokalnej policji do TOC-u (tactical operations center) międzynarodowego batalionu, której przekaz brzmiał: ”Przed bramą wjazdową do obozu uchodźców zbiera się tłum lokalnej społeczności wyrażający swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Tłum domaga się sprawiedliwości w stosunku do uchodźców, którzy dopuścili się napadów na sklepy i kradzieży żywności”.

3
0
Napisz co o tym sądziszx