Wypadkowy wtorek

Udostępnij
Tweet

Wtorek nie zostanie dobrze zapamiętany przez uczestników kilku wypadków, do których doszło na terenie powiatu ostrowskiego. Najpierw w okolicach Antonina (droga na Niedźwiedź) na drodze krajowej nr 11 doszło do zderzenia busa i osobówki. O godzinie 6:30 kierująca busem zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z jadącym Volkswagenem Passatem, który po zderzeniu wjechał do rowu.

+

Po dwóch godzinach w Mazurach (droga na Krotoszyn) 28-latka kierując Volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Jej samochód wpadł w poślizg i dachując wyjechał na pobliskie pole. Kobiecie nic poważnego się nie stało. Ukarano ją mandatem zaraz po tym gdy okazało się, że była trzeźwa.

Po godzinie 14:00 na trasie Ostrów Wlkp. – Odolanów zderzyły się BMW oraz  Peugeot. Wypadek miał miejsce w lesie pomiędzy Topolą, a Tarchałami. Obydwa samochody wypadły z drogi. Na szczęście nikt z podróżujących nie ucierpiał, tym bardziej, że w jednym z aut było dziecko.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Znajomy
7 lat temu

Najwyraźniej Pan J. nie ma godności i gra na zwłokę ponieważ odwołuje się od Wyroku Sądu w Ostrowie Wielkopolskim, czasem trzeba się uderzyć w pierś i przyznać do błędu.
Każdy z nas jest tylko człowiekiem ale tu w grę wchodzą duże pieniądze które trzeba pokryć FG za brak OC sprawcy i to jest największym problemem nie to kto był sprawcą wypadku, bo to było oczywiste od samego początku.
A tak na marginesie poza próbą namawiania do ” wycofania się ” wystarczyłoby zwykłe słowo PRZEPRASZAM, Panie J.

Sąsiad
7 lat temu

No to ładnie Jankoś , mówiłeś że to nie twoja winna a tutaj zaskoczenie.
Znając życie i rozmiary kosztów które otrzymasz za wszystko , to na pewno się odwołasz .

Janka
7 lat temu

Orzeczenie Sądu w Ostrowie Wlkp wskazuje winne kierowcy Peugeota , opinia biegłego wskazała że kierujący pojazdem Peugeot wymusił pierwszęstwo kierującemu samochodem BMW .

Strażak
8 lat temu

Z tego co mi jest wiadomo to kierowca Peugeota jest sprawcą zdarzenia w lesie ostrowskim .

gość
odpowiada  Strażak
8 lat temu

Peugeot skręcał w lewo, a BMW gnało i uderzyło w tylne lewe drzwi jak ten już skręcał, tak go uderzył, że przejechał jeszcze 80 m, więc kto jest winny …, Niech sie gość Z BMW cieszy , że rodziny nie zabił …

Kasia
odpowiada  gość
8 lat temu

I tutaj jesteś w błędzie. Posiadasz złe informacje kolego. Być może ta informacja Cię nie zadowoli ale winę za ten wypadek całkowicie ponosi kierowca peugeota.

Policjant
odpowiada  gość
8 lat temu

No to jakim sposobem go uderzył w lew dzwi a nie w tył samochodu , do tego kierowca Peugota nie włączył kierunkowsaza , wjechał gosciowi z Bmw pod maskę i tyle z tematu.

Topolanin
odpowiada  gość
8 lat temu

Odpowiedz na komentarz Gośćia .
Kierowca Peugota niech się cieszy że nic nikomu się nie stało w tym wypadku , ponieważ kierowca Peugota nie posiadał wogule OC i tablic rejestracyjnych tego samochodu. Gdyby ktoś zmarł z BMW to w tej chwili siedział by w pace .To tylko taka przestroga dla niego i dla wszystkich którzy poruszają się bez OC samochodu.

Kasia
odpowiada  Strażak
8 lat temu

Dokładnie. Bo skoro się jedzie i nie zwraca uwagi na jezdnie to tak później się dzieję. Bynajmniej miał na tyle odwagi by się przyznać.Niech się cieszy że nie zabił nikogo.

kierowca
8 lat temu

Proszę, jaki piękny układ wydechowy. Bez katalizatora, bez tłumika środkowego. Najprościej, najtaniej.

Stanley
odpowiada  kierowca
8 lat temu

Do „kierowca” współczesne diesle mają katalizator i filtr cząstek stałych w jednej obudowie przykręcone do turbiny więc od spodu nic nie zobaczysz. Nadomiar tego wystarczy tylko tłumik końcowy troszkę bardziej rozbudowany aby skutecznie wyciszyć motor i spełnić normę emisji spalin euro 5/6. Twoja teoria o mniejszych kosztach sie mija z prawdą…

Patryk
odpowiada  kierowca
8 lat temu

Uwaga do komentarza ,kierowca’ , kolego się nie masz pojęcia na temat wydechu tego auta to się nie wypowiadaj tylko uderz się mocno w głowę zanim coś napiszesz.

Marek
odpowiada  kierowca
8 lat temu

Przyjrzyj się dokładnie to zobaczysz tłumik, a katalizator jest pionowo przy silniku aby się szybko nagrzewał do temperatury roboczej…

ART
8 lat temu

Nie rozumiem karania kierowców mandatem jeśli nic się nikomu nie stało, i nie ma uszkodzeń mienia. Chyba wystarczająca karą jest skasowany samochód. Rozumiem wpadniesz w poślizg i skasujesz komuś płot, lub samochód ale w pole? Jadąc wystrzeli ci opona (przypadek losowy), zarzuci cie do rowu i mandat.

lllll
odpowiada  ART
8 lat temu

za przypadek losowy nie dostaniesz mandatu ale jak ktoś zapieprza samochodem i nie widzi że jest ślisko ma wyłączone myślenie bo nie bierze pod uwagę że może wypaść z drogi to takich niech karają ciekawe co byś napisał jakby ktoś poboczem szedł i by go tym samochodem zabrała na to pole

heh
odpowiada  lllll
8 lat temu

jak ludzie oszczędzają na oponach to tak się niestety kończy.

ART
odpowiada  lllll
8 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że jeśli nic się nikomu nie stało. Może kierowca jechać 80 km/h i nagle wybiegnie mu z lasu sarna, odbijasz kierownica (odruchowo) i wpadasz do rowu nie trafiając sarny. Brak truchła (winowajcy) ,leżysz w rowie, przyjeżdża policja i wlepia ci mandat. Jak udowodnisz, że coś wybiegło? Mandaty sypną bo mają tak powiedziane, nie upominać, karać! norma musi się wyrobić.

Ed
odpowiada  ART
8 lat temu

Za wypadek losowy nie ma mandatu. Przez sarny zaliczyłem rów, przyjechali, obejrzeli, zapytali czy nie potrzebuje pomocy, spisali notatkę i odjechali. Bez mandatu. Normalnie. Więc nie demonizujmy.

Ala
odpowiada  Ed
8 lat temu

Nie rozumiem po co ten wątek mandatów, kobieta przekroczyła prędkość wiec otrzymała mandat to jasne. Natomiast artykuł nie odzwierciedla pełnych informacji nt wypadku w ostrowie.
Samochody są zniszczone, co sie stało nie wiadomo nic, samochody dobrze wyposażone wiec nikomu sie nic nie stało, jak zreszta wynika z artykułu.
Gdyby była tu prędkość myśle ze ten artykuł inaczej byłby zatytułowany. Tak myśle, wiec komentarze pozostawmy, nie są na miejscu, pisanie o oponach, prędkości, saren itp
Pozdrawiam

ART
odpowiada  Ed
8 lat temu

Czyli ogólnie można wlecieć do rowu i powiedzieć że to pies, kot lub inne zwierze i mandatu nie ma?

heh
odpowiada  Ed
8 lat temu

czym innym jest przekroczyć prędkość a czym innym nie dostosować prędkości do warunków panujących na drodze. nie trzeba przekraczać prędkości żeby wpaść w poślizg, wystarczą słabe opony i nie znajomość fizyki a przy 50km/h można ładnie polecieć, nic więcej nie potrzeba.

iiii
odpowiada  ART
8 lat temu

to jedź tak żeby przewidzieć że sarna może w lesie wylecieć a tak ogólnie to prawda jest taka że polski kierowca tylko narzeka że mandaty wysokie i policja wszędzie ale jak jedzie na zachód i mu znak 10km/h postawią to tyle pojedzie tam już taki bohater nie jest tylko w Polsce masa płaczków co ich policja krzywdzi jeżdze dużo i długo i jakoś prawka nie straciłem i mandatu nie dostałem a więc można jak się chce

driver
odpowiada  iiii
8 lat temu

I co? Sensowne te ich ograniczenia sa na zachodzie? Czasami nie mniej durne niz u nas! A że nie przekraczamy tam prędkościto tylko dlatego, że mandaty są nei na nasza kieszeń. Moi znajomi na urlopy z ulgą wracają z Norwegii do Polski, bo tam się jeździć nie daje. Takie dyrdum dyrdum tylko, jak furmanką. Tempo jazdy i życia jak dla emeryta i to takiego zdziadziałego.

driver
odpowiada  ART
8 lat temu

Nie rozumiesz, bo podchodzisz do sprawy po ludzku, logicznie, spokojnie. tymczasem chodzi tutaj o łupienie kierowców. Pod pretekstem dbania o bezpieczeństwo na drogach zatrudnia się stada zdrowych mężczyzn, którzy mogliby normalnie pozytecznie pracować i podnosić PKB. Tymczasem bierze się ich do tzw. drogówki, przebiera dla zmyły w mundury policjantów i wysyła na drogi celem ściągania haraczy. Każdy pretekst jest doskonały! 0,3 promila, wjechanie do rowu, 10 km więcej na pustej drodze (zwłaszcza na pustej), brak gaśnicy (przydała wam się kiedyś?), brak zapiętych pasów i kupa innych bzdur. Każdego dnia w skali kraju ściągają grube pieniądze, które mogłyby zasilić polską gospodarkę, niestety zostają one przepierdzone przez urzędników i tych przebierańców – ulicznych poborców podatkowych.

lllll
odpowiada  driver
8 lat temu

też mam znajomych w Norwegi i faktycznie powoli tam jeżdżą ale prawda jest taka że u nas nie ma kultury jazdy jak taki młody prawko zda to już jest mistrzem kierownicy i najlepszym kierowca a co do jazdy sam piszesz tam mandaty drogie i jeżdżą powoli czyli wg. tego u nas za niskie bo szaleńców nie brakuje

60latek
8 lat temu

Za niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych! Utrata prawa jazdy na 2lata i 10tyś mandatu.

JA
odpowiada  60latek
8 lat temu

tobie ze wzgledu na wiek powinni dozywotnio!!!

kierowca
odpowiada  60latek
8 lat temu

co dziadek… Juz niebawem wózek inwalidzki i może jakiś DPS?

heh
odpowiada  60latek
8 lat temu

za marzenia nie karają, lepiej niech wprowadzą maksymalny wiek opon 5 lat, wiadomo że im lepszej firmy są opony tym większej przyczepności możemy od nich wymagać ale tylko do tego okresu. 5 lat i nie dłużej bo potem opona traci swoje właściwości

iiii
odpowiada  heh
8 lat temu

jak idiota za kierownicą to najlepsze opony nie pomogą

heh
odpowiada  iiii
8 lat temu

nie jednego idiotę dobre opony uratowały. wiem z autopsji

lola
odpowiada  60latek
8 lat temu

Dziadek ty czy maj się balkonika a nie wypowiadasz się

32
0
Napisz co o tym sądziszx