Roztańczone przedszkolaki zawładnęły sceną

Scena Młodzieżowego Domu Kultury pomieściła dzisiaj blisko 150 młodych tancerzy, dzieci z czternastu ostrowskich przedszkoli, które w większości po raz pierwszy wystąpiły publicznie przed tak liczną widownią. Były różnego rodzaju tańce, od ludowych po nowoczesne, świetna zabawa i możliwość pokazania się.

+

Pierwszy przegląd taneczny  „Roztańczone Przedszkolaki”  był  bardzo barwnym widowiskiem, które dostarczyło wielu wrażeń.

– Dzieci, które dzisiaj występują, głównie w przedszkolach rozwijają swoją naturalną potrzebę ruchu i ją realizują w tańcu, ale niektóre także są już uczestnikami zajęć w MDK. U nas tańczą już dzieci od 4 roku życia, także przegląd to jest także promocja naszych grup tanecznych. Niektórzy z uczestników być może będą chcieli w naszym obiekcie rozwijać dalej swoje naturalne zainteresowania i talenty – powiedziała Anna Torz- dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Za kulisami każdego występu dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Przecież wyjście na scenę wymaga wielu przygotowań, przećwiczenie choreografii, zmiany strojów, czy nawet nałożenia scenicznego makijażu. Nawet jeśli czasami swędzi nos, gryzie metka czy cisną buty,  to prawdziwy artysta wychodząc na scenę daje z siebie wszystko. Są podskoki, obroty, uśmiech na twarzach i gromkie brawa. Tak właśnie było i tym razem.

Starosta Ostrowski wszystkim uczestnikom wręczył upominki. Pierwszy przegląd taneczny przygotowany został wspólnie przez wychowawców MDK oraz nauczycieli Przedszkola Publicznego nr 16 w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
???
8 lat temu

Gdzie rajski jeszcze nie wsadzil swego lysego …. , co robi nacz wydzialu edukacji um ze tam jest ten z budynku komitetu pzpr .

ktoś
8 lat temu

tak tylko to panie z przedszkola nr 16 były pomysłodawcą i głównym organizatorem a ktoś inny zbiera laury i podpisuje się pod tym pomysłem

Lala
8 lat temu

Super inicjatywa!

3
0
Napisz co o tym sądziszx