Pijani motorowerzyści

Udostępnij
Tweet

Wczoraj na terenie powiatu ostrowskiego, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. Jeden z nich miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdu! Ostrowscy policjanci przypominają – kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości to nie wykroczenie, a przestępstwo. Mężczyznom grozi teraz kolejno do 2 i do 5 lat pozbawienia wolności.

+

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nieustannie prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Codziennie przeprowadzane są kontrole trzeźwości w tym zakresie, a osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy.

Wczoraj na terenie powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, kierujących motorowerami. Od jednego z nich, 50-letniego mężczyzny, w trakcie rozmowy, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie promil alkoholu. Motorowerzysta usłyszał od policjantów zakaz dalszej jazdy, a do domu wrócił już pieszo.

Drugi z zatrzymanych do kontroli motorowerzystów, 53-latek, podczas badania trzeźwości miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna ten posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, między innymi motoroweru. 53-latek również usłyszał zakaz dalszej jazdy.

Młodszemu z mężczyzn grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności, starszy z nich może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat więzienia.

Policja przypomina, że kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca
8 lat temu

W życiu nie wsiadłbym po pijanemu na jednoślad.

Zyga
8 lat temu

A dlaczego nie sprawdzają nigdy uprawnień na motorowery a konkretniej kategorie AM? Dużo jezdzacych na skuterach to dziadygi którzy wsiadaja po paru głębszych, to samo dzieciaki 16 letnie które dostały skuter w prezencie, ide o zakład że większość z nich nie ma uprawnień, dlaczego nikt tego nie kontroluje?

ostrowiak
8 lat temu

A kiedy wezmą się za tych z czerwonymi ryjami na rowerach ?

Kapra
odpowiada  ostrowiak
8 lat temu

Jak tylko PISik skutecznie wprowadzi państwo policyjne. Wtedy to z czerwonym ryjem nawet na klopie sobie nie posiedzisz bo Cię namierzą.

4
0
Napisz co o tym sądziszx