Zero zasad. Platforma chce wygrać za wszelką cenę

Udostępnij
Tweet

Przed nami ostatnia prosta kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W ostatnich dniach sporo kontrowersji wzbudziła postawa kandydatów Platformy Obywatelskiej.

+

Słabnące poparcie dla rządzącej partii sprawia, że chce ona zdobyć głosy za wszelką cenę. W związku z tym jej przedstawiciele decydują się na zagrania, które ostro krytykują ich kontrkandydaci. Jednym z przykładów jest wywieszenie billboardów przez Jarosława Urbaniaka i Mariusza Witczaka na terenie ostrowskiego szpitala.

(chcąc obejrzeć na telefonie, kliknij play 5 razy)

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-bilbordy-szpital2.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes”  splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/urbaniak-www.jpg”]

Szpital zawarł w 2010 roku umowę na wynajem powierzchni pod zamieszczenie tablic reklamowych, czyli bilbordów. Z tego co wiem w zawartej umowie istnieje zapis mówiący o tym, że treści umieszczone na bilbordach mają być zgodne z prawem. – mówi Piotr Skoczylas z ostrowskiego szpitala.

Jest to nieetyczne! Ja przez 16 lat w swojej działalności pilnowałem aby wizerunek szkoły, szpitala czy innych instytucji publicznych był odseparowany od kampanii wyborczej. Nigdy swoich bilbordów, ogłoszeń, plakatów nie wieszałem w miejscach wątpliwych. Także uważam za niestosowne aby kandydaci przy instytucjach publicznych, w pobliżu tych instytucji mogli się promować. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Ostrowski szpital to jednak nie jedyna kampanijna wpadka Platformy Obywatelskiej. Przedstawiciele tej partii nie szanują potencjalnych wyborców, o czym świadczą najlepiej wydarzenia z miejscowości Sośnie. Tam na płocie jednej z mieszkanek pojawiły się reklamy wyborcze, mimo że ta nie zdążyła wyrazić na to zgody.

To jest słabość kandydata. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Na terenie naszego miasta wpadkę zaliczył także kandydat do Senatu Łukasz Mikołajczyk. Przed Szkoła Podstawową numer 9, w której pełni funkcję dyrektora, parkowane były samochody z jego reklamami. Przedstawiciel PIS-u potrafił jednak szybko przyznać się do błędu, naprawić go i przeprosić mieszkańców.

Były reklamy na samochodach. Te samochody stały przed szkołą. Miałem sygnał, że niekoniecznie jest to dobre miejsce aby te reklamy tam się pojawiały. Oczywiście błąd został od razu naprawiony. Nie ma już tych reklam na samochodach. Jeżeli kogoś to uraziło, to bardzo przepraszam za to. To już się więcej nie powtórzy. – Łukasz Mikołajczyk, kandydat z list Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP

Problemu nie widzą jednak kandydaci Platformy Obywatelskiej. Billboardy na terenie ostrowskiego szpitala jak wisiały tak wiszą i pewnie wisieć jeszcze długo będą. Przeprosin też nie będzie.

Ale za co ja mam przepraszać?! Że ktoś, coś robi źle? Przecież to nie ja prowadzę firmę reklamową. – Jarosław Urbaniak, kandydat z list Platformy Obywatelskiej do Sejmu RP.

Tematem billboardów na terenie ostrowskiego szpitala zajęta się już policja, która otrzymała stosowne zawiadomienie w tej sprawie. Kandydatów Platformy Obywatelskiej mogą spotkać sankcje prawne, ale największy cios mogą zadać im mieszkańcy, którzy już 25 października pójdą do urn wyborczych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romek
8 lat temu

I wyniki znamy już 😉

kłopot Jan
8 lat temu

PO+PSL skazuje nas na 7 tys rodziny=70 tys imigrantów . Na POCZĄTEK! Każdy dostanie miesięcznie 1.4 tys złotych*12miesięcy=1,17 mld PLN!!!!! Taki jest roczny koszt posady w Brukseli dla Ewy Kłamacz! Do tego mieszkania, leczenie, nauka zawodu, szkolenia. Razem z 3-4 mld rocznie! Podziekujcie PO i PSL 25 października i nie dajcie się omamić kłamliwą nagonką na PiS. PiS i Kukiz to jedyne partie anty imigranckie! Chcecie gwałtów, napadów i syfu jak w Niemczech?

ostrowianka
8 lat temu

Mam wrażenie, że artykuł powinien przedstawiać wszystkich kandydatów do Senatu i Sejmu, nie tylko ich złe strony – często specjalnie podkręcane, ale także co zrobili już dla naszego miasta i rejonu, nie tylko kierunkować się na niszczeniu ludzi i ich rodzin.
Dlaczego brak kultury w tym wszystkim. Polecam wszystkim, aby sami spróbowali kandydować i pokazali na co ich stać.

roman
odpowiada  ostrowianka
8 lat temu

Np. kandydatka ( spadochroniarka )PiSu już coś zrobiła ! JUŻ WIE że Ostrów Mazowiecka to nie OSTRÓW WIELKOPOLSKI. Wie też gdzie go szukać ….na mapie Polski ! HURA !

wesoły Romek
8 lat temu

Roman – nic straconego. Wystartuj, na pewno cię wybiorą. Przecież jesteś the best….

ktoś
8 lat temu

Tak się wszyscy skupili na kampanii i zapomnieli o tym,że jakiś czas temu w związku z innymi wyborami na tym samym miejscu była twarz lekarza który też prosił o głosy ostrowian.

Jacek
8 lat temu

Nigdy już więcej nie oddam głosu na Krysztofiaka i Urbaniaka. Zawiodłem się na nich bardzo.

soloż
8 lat temu

No i odezwały sie szczury PO, Po płytkim toku rozumowania można ich poznać…

Andrzej
8 lat temu
Janusz
8 lat temu

Do Roberta,jeżeli Twoja inteligencja jest jak Twoja ortografia to rzeczywiście głosuj na PIS.Kto to jest według Ciebie”kopaczowa”.Nazwiska zawsze piszemy zawsze z duzej litery a może PIS -owcy mają nową ortografię?

Robert
odpowiada  Janusz
8 lat temu

Kopaczowej nie kopaczowej ,przepraszam za literówkę.

Robert
8 lat temu

przed chwilą widziałem wypowiedź kopaczowej na tvn, i jak od początku nie chciałem głosować wcale żeby nikomu nie pomóc dostawać się do koryta, tak po obejrzeniu osoby która teraz jest premierem mojego kraju stwierdziłem że jednak zagłosuje na PiS

roman
odpowiada  Robert
8 lat temu

Ja widziałem niejedną wypowiedź szydłowej i wiem jedno, na tą marionetkę i jej partię na pewno nie będę głosował. A swoją drogę do koryta WSZYSTKICH ciągnie !

Marcin P.
odpowiada  Robert
8 lat temu

To dobrze bo prawo to znaczy byc prawym: jeden wiceprezes partii na ktora oddajesz glos Pan Kaminski został w marcu skazany i ma wyrok 3 lat. Sprawiedliwy- trotyl, parowki i spece od lotnictwa co maja doswiadczenie w lataniu bo trzy razy siedzial przy skrzydle jak leciał samolotem- drugi wiceprezes to Pan Antoni Macierewicz taki sprawiedliwy Pan od wydawawania osadow na podstawie nie wiem czego. Świetnie robisz? w myśl zasady na złość mamie odmroze sobie mozg….przepraszam uszy.

64
0
Napisz co o tym sądziszx