Zero zasad. Platforma chce wygrać za wszelką cenę

Udostępnij
Tweet

Przed nami ostatnia prosta kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W ostatnich dniach sporo kontrowersji wzbudziła postawa kandydatów Platformy Obywatelskiej.

+

Słabnące poparcie dla rządzącej partii sprawia, że chce ona zdobyć głosy za wszelką cenę. W związku z tym jej przedstawiciele decydują się na zagrania, które ostro krytykują ich kontrkandydaci. Jednym z przykładów jest wywieszenie billboardów przez Jarosława Urbaniaka i Mariusza Witczaka na terenie ostrowskiego szpitala.

(chcąc obejrzeć na telefonie, kliknij play 5 razy)

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-bilbordy-szpital2.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes”  splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/urbaniak-www.jpg”]

Szpital zawarł w 2010 roku umowę na wynajem powierzchni pod zamieszczenie tablic reklamowych, czyli bilbordów. Z tego co wiem w zawartej umowie istnieje zapis mówiący o tym, że treści umieszczone na bilbordach mają być zgodne z prawem. – mówi Piotr Skoczylas z ostrowskiego szpitala.

Jest to nieetyczne! Ja przez 16 lat w swojej działalności pilnowałem aby wizerunek szkoły, szpitala czy innych instytucji publicznych był odseparowany od kampanii wyborczej. Nigdy swoich bilbordów, ogłoszeń, plakatów nie wieszałem w miejscach wątpliwych. Także uważam za niestosowne aby kandydaci przy instytucjach publicznych, w pobliżu tych instytucji mogli się promować. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Ostrowski szpital to jednak nie jedyna kampanijna wpadka Platformy Obywatelskiej. Przedstawiciele tej partii nie szanują potencjalnych wyborców, o czym świadczą najlepiej wydarzenia z miejscowości Sośnie. Tam na płocie jednej z mieszkanek pojawiły się reklamy wyborcze, mimo że ta nie zdążyła wyrazić na to zgody.

To jest słabość kandydata. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Na terenie naszego miasta wpadkę zaliczył także kandydat do Senatu Łukasz Mikołajczyk. Przed Szkoła Podstawową numer 9, w której pełni funkcję dyrektora, parkowane były samochody z jego reklamami. Przedstawiciel PIS-u potrafił jednak szybko przyznać się do błędu, naprawić go i przeprosić mieszkańców.

Były reklamy na samochodach. Te samochody stały przed szkołą. Miałem sygnał, że niekoniecznie jest to dobre miejsce aby te reklamy tam się pojawiały. Oczywiście błąd został od razu naprawiony. Nie ma już tych reklam na samochodach. Jeżeli kogoś to uraziło, to bardzo przepraszam za to. To już się więcej nie powtórzy. – Łukasz Mikołajczyk, kandydat z list Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP

Problemu nie widzą jednak kandydaci Platformy Obywatelskiej. Billboardy na terenie ostrowskiego szpitala jak wisiały tak wiszą i pewnie wisieć jeszcze długo będą. Przeprosin też nie będzie.

Ale za co ja mam przepraszać?! Że ktoś, coś robi źle? Przecież to nie ja prowadzę firmę reklamową. – Jarosław Urbaniak, kandydat z list Platformy Obywatelskiej do Sejmu RP.

Tematem billboardów na terenie ostrowskiego szpitala zajęta się już policja, która otrzymała stosowne zawiadomienie w tej sprawie. Kandydatów Platformy Obywatelskiej mogą spotkać sankcje prawne, ale największy cios mogą zadać im mieszkańcy, którzy już 25 października pójdą do urn wyborczych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rr
8 lat temu

I tak lepszy byl Urbaniak niz obecna prezydent

kazik
8 lat temu

Mikolajczyk ma mój głos! ma zasady i jest bardzo pracowity!

prywatny przewoznik
8 lat temu

olac po

lzs
8 lat temu

Mikolajczyk to to samo co Urbaniak.. Razem kombinowali jak Urbaniak ma wygrac wybory na prezydenta .

antyPO
8 lat temu

panie łukaszu a gdzie mozliwosc oceny komentarzy?

Tak, tak Jędrzejak
8 lat temu

Mikołajczyk przynajmniej pokazał, że ma jaja i przeprosił. A Urbaniak? Jak zawsze buta i arogancja i te jego miny…

soloż
8 lat temu

Świadomy obywatelu, to co napisałeś, te wszystkie, nazwijmy to po imieniu! PRZESTĘPSTWA, za to co oni zrobili, Ci wszyscy z partii rządzącej czyli z PO, powinni po osiem razy zawisnąć na szubienicy. Wiem że PIS jest złem mniejszym aniżeli PO. Ci wszyscy „politycy” nieważne czy to bedzie PO czy PIS czy SRIS, nastawieni sa tylko i wyłącznie na grabież publicznych pieniędzy, a inaczej mówiąc, na grabież EUROPEJSKICH pieniędzy. Czyli GRA idzie o kolosalne pieniądze, i nie dla kraju, tylko do własnej kieszeni! Unia europejska to taka pralnia brudnych pieniędzy. My im dajemy, a później oni dają nam. To są te same pieniądze, tylko że wyprane z nadrukiem UE. W kraju w którym jeden zarabia 1500 a drugi 4500 nigdy nie bedzie normalnie. Jesteśmy narodem podzielonym! Jeden lepszy od drugiego. Czyja to zasługa?? Z całą pewnością nieudolnych „polityków” szubrawców którzy do tego doprowadzili…

sasquad
odpowiada  soloż
8 lat temu

A zechcesz wskazać jakie KONKRETNIE przestępstwa popełnili nagrani politycy? Mam na myśli artykuły z kodeksu karnego, bo jak na razie to co napisałeś to tylko zwykła i ordynarna propaganda uprawiana przez płatnych trolli zamieszczających tego typu kretyńskie wpisy z polecenia głównie KC (nomen omen) PiS. Może jeszcze będziesz żądał karania za myślenie. Wiem że marzą wam się sady, Policja i prokuratury sterowane na telefon i zajmujące się wyłącznie wyszukiwaniem haków na przeciwników politycznych. I jeszcze macie czelnośc wycierać sobie mordy hasłami o prawie, sprawiedliwości i demokracji…

As
8 lat temu

Jako, że sporo osób czyta komentarze chciałbym zwrócić uwagę na partię Ryszarda Petru Nowoczesna.PL
Na pewno każdy pamięta jak po wyborach prezydenckich w mediach nagle głośno zrobiło się o tzn. partii Balcewicza która z marszu i bez programu uzyskała 8% w sondażu TVP. Przez tydzień temat partii Balcerowicza był nagłaśniany przez media w TV aż nagle ucichł i wyskoczył Pan Petru z Nowoczesna.PL
Trzeba być kompletnym idiotą żeby nie zauważyć jak media publiczne robią z Petru zbawiciela i alternatywę dla wyborców którzy ostatnie alta głosowali na PO, a teraz byliby skłonni głosować na PiS. Tak media wspólnie z PO podstawiły Petru który ma przejąć wyborców uciekający od PO. Wystarczy poczytać trochę o Petru żeby dowiedzieć się, że to „uczeń” Balcerowicza i były doradca Tuska. Ten sam człowiek w TV w przekonywał ludzi w tv żeby nie przewalcowywać swoich kredytów we Frankach na złote, a sam swój kredyt przewalutowań. Z drugiej strony część społeczeństwa która nie korzysta z internetu pójdzie i zagłosuje na Petru bo w TV nie mówią jaka jest prawda.

karol3414
odpowiada  As
8 lat temu

Problem z PO, to nie zły program tylko jego nierealizowanie. Oczywiście ten program nigdy nie będzie podobał się socjalistom z PiS, SLD, PSL, bo oni zawsze będą marzyć o gruszkach na wierzbie.
Jeśli więc Nowoczesna podejmie się realizacji tych założeń to o co chodzi?

DS
odpowiada  karol3414
8 lat temu

Aha i teraz przychodzi jakiś bankowiec i zaczyna mówić że On to wszystko zrobi i tylko dlatego mamy mu ufać? Wyborcy Nowoczesnej to kompletni naiwni idioci albo ignoranci. Inaczej nie da się tego określić.

Janusz
8 lat temu
Świadomy obywatel
8 lat temu

Że zasad nie mają to wiadomo od dawna. Wszystkie afery zamietli po dywan. Kogoś ukarali? Przypomnijmy:
Afera taśmowa
Afera hazardowa
Afera autostradowa
Afera Amber Gold
Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn
Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
Podniesienie VAT-u na wszystko
Podniesienie akcyzy na paliwo
Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!)
Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.
I wiele wiele więcej. Wszystkich WON!

do Swiadomego..niecałkiem !?
odpowiada  Świadomy obywatel
8 lat temu

Po tekście:
>Że zasad nie mają to wiadomo od dawna. wszystkie afery zamietli pod dywan. Kogoś ukarali. Przypomnijmy. <
Należało rozpocząć wymienienie afer od :
FOZZ : matki wszystkich afer !
A skończyć na SKOK ach…….

No tak : ale o tych aferach teraz niezręcznie przypominać !! wiadomo kto za nimi, jacy politycy i z jakiej partii o szczytnej nazwie stoją.!

trzeźwo myślący
odpowiada  do Swiadomego..niecałkiem !?
8 lat temu

Pan Urbaniak był posłem , był prezydentem Ostrowa … i co nic nie zrobił ? . ma zakładać firmę ?. dlaczego wy nie zakładacie firmy i nie robicie kokosów . bo do pięt nie dorastacie. dać wam za darmo wino pod sklepem, albo „stówkę” do wypłaty , bo się należy, obwodnica będzie dzięki panu radziszewskiemu ? świątkowi , czy klimek. nie . gościu wygrał w totka i zasponsorował dla ostrowa. taki kaprys

Kazimierz
odpowiada  Świadomy obywatel
8 lat temu

Zapomniałeś dodać, że susza, deflacja i plamy na słońcu to również przez PO.

1 2 3 5
64
0
Napisz co o tym sądziszx