Zero zasad. Platforma chce wygrać za wszelką cenę

Udostępnij
Tweet

Przed nami ostatnia prosta kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W ostatnich dniach sporo kontrowersji wzbudziła postawa kandydatów Platformy Obywatelskiej.

+

Słabnące poparcie dla rządzącej partii sprawia, że chce ona zdobyć głosy za wszelką cenę. W związku z tym jej przedstawiciele decydują się na zagrania, które ostro krytykują ich kontrkandydaci. Jednym z przykładów jest wywieszenie billboardów przez Jarosława Urbaniaka i Mariusza Witczaka na terenie ostrowskiego szpitala.

(chcąc obejrzeć na telefonie, kliknij play 5 razy)

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-bilbordy-szpital2.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes”  splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/urbaniak-www.jpg”]

Szpital zawarł w 2010 roku umowę na wynajem powierzchni pod zamieszczenie tablic reklamowych, czyli bilbordów. Z tego co wiem w zawartej umowie istnieje zapis mówiący o tym, że treści umieszczone na bilbordach mają być zgodne z prawem. – mówi Piotr Skoczylas z ostrowskiego szpitala.

Jest to nieetyczne! Ja przez 16 lat w swojej działalności pilnowałem aby wizerunek szkoły, szpitala czy innych instytucji publicznych był odseparowany od kampanii wyborczej. Nigdy swoich bilbordów, ogłoszeń, plakatów nie wieszałem w miejscach wątpliwych. Także uważam za niestosowne aby kandydaci przy instytucjach publicznych, w pobliżu tych instytucji mogli się promować. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Ostrowski szpital to jednak nie jedyna kampanijna wpadka Platformy Obywatelskiej. Przedstawiciele tej partii nie szanują potencjalnych wyborców, o czym świadczą najlepiej wydarzenia z miejscowości Sośnie. Tam na płocie jednej z mieszkanek pojawiły się reklamy wyborcze, mimo że ta nie zdążyła wyrazić na to zgody.

To jest słabość kandydata. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP.

Na terenie naszego miasta wpadkę zaliczył także kandydat do Senatu Łukasz Mikołajczyk. Przed Szkoła Podstawową numer 9, w której pełni funkcję dyrektora, parkowane były samochody z jego reklamami. Przedstawiciel PIS-u potrafił jednak szybko przyznać się do błędu, naprawić go i przeprosić mieszkańców.

Były reklamy na samochodach. Te samochody stały przed szkołą. Miałem sygnał, że niekoniecznie jest to dobre miejsce aby te reklamy tam się pojawiały. Oczywiście błąd został od razu naprawiony. Nie ma już tych reklam na samochodach. Jeżeli kogoś to uraziło, to bardzo przepraszam za to. To już się więcej nie powtórzy. – Łukasz Mikołajczyk, kandydat z list Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP

Problemu nie widzą jednak kandydaci Platformy Obywatelskiej. Billboardy na terenie ostrowskiego szpitala jak wisiały tak wiszą i pewnie wisieć jeszcze długo będą. Przeprosin też nie będzie.

Ale za co ja mam przepraszać?! Że ktoś, coś robi źle? Przecież to nie ja prowadzę firmę reklamową. – Jarosław Urbaniak, kandydat z list Platformy Obywatelskiej do Sejmu RP.

Tematem billboardów na terenie ostrowskiego szpitala zajęta się już policja, która otrzymała stosowne zawiadomienie w tej sprawie. Kandydatów Platformy Obywatelskiej mogą spotkać sankcje prawne, ale największy cios mogą zadać im mieszkańcy, którzy już 25 października pójdą do urn wyborczych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
basia
8 lat temu

a ja tylko i wyłącznie na Urbaniaka dzięki niemu Ostrów ma wyremontowane mosty i robioną właśnie obwodnicę na którą mieszkańcy tyle czekali i wiele wiele innych inwestycji. Urbaniak do sejmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

roman
8 lat temu

Tak na koniec dyskusji , do tytułu :
” Zero zasad. Platforma chce wygrać za wszelką cenę ”
A może autor artykułu wskazać partię, która nie chce wygrać za wszelką cenę ?
Nie przestrzegając żadnych przy tym zasad… w spotach i na bilbordach …… ?

Irek
8 lat temu

Jeżeli Krysztofiak głosował za postawieniem Ziobry przed Trybunał Stanu za to, że ścigał przestępców, to mojego głosu nie dostanie.

NowyJanina
8 lat temu

Zagłosuję nowocześnie

były pisior
8 lat temu

Gdyby nie Urbaniak to Ostrów byłby wiochą więc nie dajcie się podpuścić. Jak tak dalej pójdzie to miasto zejdzie na poziom bruku. Chyba widzicie, że Ostrów się zwija. Więc wzywam o rozwagę, bo mam przecieki, ze sprawdzonych źródeł, że żona Urbaniaka mówi „dość”, a kto zna tę kobitkę to wie, co to oznacza. Dlatego ja głosuję na Urbaniaka i w d… mam czy ten billboardzik ma nogi na ziemi powiatu, miasta, szkoły czy mojej posesji. Kogo to obchodzi?

Kazek
odpowiada  były pisior
8 lat temu

Taki z ciebie „pisior” jak ze mnie leninowski rewolucjonista. Ostrów już dawno się zwinął. Połączenia kolejowe zostały wręcz zlikwidowane. Jak wejdziesz na dworzec kolejowy, to echo może cię zabić. To samo z młodzieżą która po szkole musi stąd gdziekolwiek uciekać w poszukiwaniu pracy. Możesz sobie głosować lemingu na kogo chcesz, ale nie wmawiaj komukolwiek, że Urbaniak cokolwiek dobrego zrobił dla rozwoju miasta. No chyba, że zauroczyłeś się laniem wody w fontannie za publiczne 700 tys. złotych i wyremontowanymi mostami za „prywatne pieniądze włodarza”.

ciekawy
odpowiada  były pisior
8 lat temu

ja na pweno nie bede głosował na PO

po
odpowiada  były pisior
8 lat temu

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Ostrów zwija się od lat.Zwinęła się Fabryka Wagon,WP,lokomotywownia,Spomasz,browar i.t.d.Jakoś żadnemu z prezydentów nie udało się tego procesu zatrzymać,Urbaniakowi również.Oczywiście że zrobił coś dla miasta w swojej kadencji,ale mimo to mieszkańcy nie chcieli żeby był kolejną kadencję.Nie rób z niego męża opatrzności,bo wybitnym prezydentem nie był.

Ja
odpowiada  były pisior
8 lat temu

Kim jestes?

ŚWIADOMY WYBORCA
8 lat temu

Jeśli pisiory będą rzadzić to nie dłużej niż 2 lata jak poprzednim razem , pózniej znowu PO. A poza tym Urbaniak dużo zrobił w ostrowie. Zobaczymy wyniki obecnej pani prezydent na koniec kadencji.

Ania
odpowiada  ŚWIADOMY WYBORCA
8 lat temu

Świadomy wyborco, co prawda pani Klimek nie prześcignie żadnego z poprzednich prezydentów w ilości i wielkości inwestycji drogowych i innych, ale żaden poprzedni prezydent nie przebije pani Klimek w ilości wyściskanych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, żaden nie obleciał tylu spotkań z emerytami, działkowiczami itd… Żaden nie tańcował na Rynku ze starszą panią poloneza w przykrótkich porciętach i w końcu żaden nie ściskał się z pierwszym gejem RP. Reelekcja pewna 😉

wyborca
odpowiada  Ania
8 lat temu

Jeszcze OStrów poprosi PO o prezydenta z tej partii ,w końcu nie liczy się dobra gadka ale efekty pracy na stanowisku . A oriętuje się ktoś może kiedy pani prezydent zacznie pracować ? Bo kasę chyba bierze ?

Adam
odpowiada  wyborca
8 lat temu

nikt się nie oriętuje ,ewentualnie może ktoś się znaleźć co się orientuje.

ŚWIADOMY WYBORCA
odpowiada  Adam
8 lat temu

A orientujesz się , czy w temacie nie masz nic do powiedzenia ??

1984
8 lat temu

Mogę zorganizować punkt pomocy na dworcu PKP podczas nadchodzącej zimy. Czy mogę liczyć na jakieś wynagrodzenie od prezydenta miasta?

winnicjusz
8 lat temu

przeciez usrajski w kazdym przemowieniu bierze publike na litosc .a lazenie po domach to co jak nie branie na litosc.Kochani dziekuje ze tu jestescie bo mnie by tu nie bylo -gwiazdka na rynku.

Doświadczony wyborca
odpowiada  winnicjusz
8 lat temu

Rajskiemu, to ja jako zwolennik PiS-u dałbym spokój. Facet potrafi się wypowiedzieć, a jak zorganizuje wszelkie uroczystości dla kogokolwiek, to reszta samorządowców musiałaby się uczyć. Rajski który jest z PO będzie miał mój głos w następnych wyborach samorządowych chociaż jestem wstrętnym pisiorem, a dlaczego? Bo potrafię odróżnić plewy od ziarna.

Ania
odpowiada  winnicjusz
8 lat temu

Włodzimierzu, nawrót choroby? Znowu przekręcasz nazwisko starosty?

Jeździec
8 lat temu

Czy radny Śliwiński nadal konsumuje koninę, bo starsi wiedzą, że w czasach słusznie minionych w zakładzie jego ojca była ubojnia koni i produkcja kiełbasy z tych pięknych zwierząt.

64
0
Napisz co o tym sądziszx