OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Była “Czeczenia”, jest nowy budynek socjalny

Zakończyła się budowa nowego budynku socjalnego przy ul. Wrocławskiej 152. W najbliższych dniach wprowadzą się do niego lokatorzy. W budynku znajdują się 24 mieszkania, w tym jedno przystosowane do osób niepełnosprawnych. Po zasiedleniu budynku, na liście oczekujących na mieszkania socjalne wciąż oczekuje ponad 90 rodzin.

+

W nowym budynku znajdują się 24 mieszkania. Trzy z nich przystosowane są dla rodzin wieloosobowych, pozostałe dla osób samotnych lub rodzin maksymalnie trzyosobowych. Jedno z mieszkań jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 1,6 mln zł.

– Lista, która zostaje sporządzona co roku na koniec marca jest dość długa – mówi Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – W tym roku na liście oczekujących było około 130 rodzin. Realizując krok po kroku zasiedlanie oddaliśmy do tego momentu mieszkania socjalne dla 43 rodzin. To jest dobre tempo, ale chciałoby się jeszcze więcej, stąd będziemy wkrótce podejmować decyzję o budowaniu kolejnych bloków socjalnych po to, aby zracjonalizować nasze wydatki. Koszty odszkodowań z tytułu niedostarczenia przez miasto mieszkań osobom, które mają wyroki eksmisyjne to ponad 50% kosztów budowy budynku socjalnego, dlatego warto budować mieszkania. To jest racjonalne zarządzanie budżetem.

Inwestycja trwała ponad rok. Otrzymaliśmy na tę inwestycję dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30% wartości tej inwestycji.

– Wszystkie mieszkania są wyposażone w ogrzewanie elektryczne napromiennikowe – dodaje wiceprezydent Ziemowit Borowczak. – Grzejnik napromiennikowy znajduje się na suficie i on doskonale ogrzewa całe mieszkanie. Każde mieszkanie jest wyposażone w łazienkę z bojlerem elektrycznym oraz kuchnią elektryczną, dlatego, że w tych mieszkaniach z zasady nie stosuje się żadnych instalacji gazowych.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zadbała również o przejście dla pieszych przez ul. Wrocławską. Problem ten został zgłoszony podczas wizytacji Osiedla nr 6 “Kamienice Nowe”.

Przewodniczący Rady Osiedla Zygmunt Banasiak zwrócił nam uwagę, że właśnie w tym miejscu brakuje przejścia dla pieszych – mówi prezydent Beata Klimek. – Jeśli zamieszkają tutaj rodziny z dziećmi, to jak sobie wyobrazić drogę tych dzieci do szkoły? Przejście jest usytuowane kilka metrów dalej, a z kolei przejście na drugą stronę bez wymalowanych pasów jest szalenie niebezpieczne. Ja na ten problem zareagowałam natychmiast. Skierowaliśmy pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz odbyliśmy spotkanie w tej sprawie i cieszę się, że dziś ten problem jest rozwiązany, bo ruch tutaj jest duży, a dzieci muszą do szkoły chodzić bezpiecznie.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Władysław
5 lat temu

Dla patologii jest wszystko w tym kraju. Ty pracujac nie możesz liczyc na zadne wsparcie miasta odnośnie mieszkania bo tobie się nie należy, a patoligii tak więc po co pracować miasto da mieszkanie państwo zadilek i hulaj dusza

60latek
5 lat temu

Miasto się interesuje tymi z nizin społecznych. Co robią parafie, by poprawić los tych ludzi?

piotr przygodzice
odpowiada  soloż
5 lat temu

Na chlanie jest mieszkanie daja to niektorzy pierdo…. zeby robic

soloż
odpowiada  piotr przygodzice
5 lat temu

On opijał parapetówę ! Dostał przydział więc chłopina się napił 😉 A tak na poważnie, masz stu % rację.

roman
5 lat temu

Już widzę …. ogrzewanie elektryczne tych mieszkań, piecyki elektryczne….. ! Może Pana…. Borowczaka na takie rozwiązanie, JEDNO Z NAJDROŻSZYCH ….. stać!

piotr przygodzice
5 lat temu

Jade sobie z Przygodzic do Ostrowa a tu na poboczu Wroclawskiej 152 stoi ledwo na nogach i chwieje sie jak by mial zaraz twarza asfalt zaliczyc menel ktoremu mieszkanie sie nalezy a biedna samotna matka tula sie po miescie i szuka noclegu dla siebie i dzieci. Tych co tam sa a nie powinni powinno sie wyj…..

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x