POwtórka z rozrywki. Czas na bajki o podatkach

Koalicja PO-PSL w czasie ośmiu lat swoich rządów podniosła między innymi VAT, akcyzę na wyroby tytoniowe i paliwa czy składkę rentową dla przedsiębiorców. A wszystko wydarzyło się po tym jak ludzie Platformy zapowiedzieli obniżkę podatków.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/PO-konferencja.jpg”]

Teraz zbliżają się wybory parlamentarne i politycy PO liczą, że Polacy znowu nabiorą się na to samo zagranie.

Nie podniesiemy podatków. Celem Platformy Obywatelskiej jest obniżanie podatków. – powiedział Jarosław Urbaniak, kandydat na posła z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego podatki zostały wcześniej podniesione, to politycy PO mają gotową odpowiedź. To niech ich wina. Za wszystko odpowiada… kryzys.

Ja przypominam, że VAT, akcyza zostały podniesione w sytuacji takiej, że mieliśmy kryzys światowy, światowy kryzys ekonomiczny. 2008 rok – upadek banku Lehman Brothers. Jak kostki domina posypała się gospodarka.

Na całe szczęście o niespełnionych obietnicach Platformy pamięta wielu Polaków. Regularnie przypominają o nich także przedstawiciele innych partii.

Proszę zauważyć, że Platforma nie zrealizowała żadnego ze swoich ważnych postulatów. Mówiła o prostych podatkach. Mówiła też o tym, żeby podzielić NFZ. Mówiła również, żeby wprowadzić zasady rachunkowości w opodatkowaniu w rolnictwie. Mówiła też o tym, że będzie obniżać podatki. A przypomnę, podwyższyła podatki. Napisali coś, co później wyrzucili do kosza i mieli to zupełnie gdzieś. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

Inna sprawa, że postulaty, które w kwestii podatków głosi Ryszard Petru z Nowoczesnej, Polacy już słyszeli. I to w bardzo zbliżonej formie. Głosił je nikt inny jak politycy PO. Lider Nowoczesnej podczas swojej wizyty w Ostrowie z jednej strony krytykował za to Platformę. Ale co ciekawe, nie wykluczał przy tym zawiązania z nią koalicji.

Nie wiem czy ja się z nimi dogadam. Ja nie będę teraz deklarował. Możemy, a może nie. Zobaczymy czy się dogadamy. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

I gdyby nie te słowa, można byłoby jeszcze uwierzyć, że Nowoczesna wcale nie jest zapleczem Platformy Obywatelskiej. Problem polega jednak na tym, że jej przedstawiciele głoszą bardzo zbliżone poglądy do tych, które były jeszcze nie tak dawno autorstwem PO. W dodatku nie potrafią teraz zdecydowanie odciąć się od partii rządzącej i postawić na niej krzyżyka za niezrealizowane obietnice.

CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

70 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
eryk
5 lat temu

Kto przysłał Szydlową do Ostrowa i za czyje pieniądze, wysłal ja pewnie ten co wydzieral się w sejmie MORDY ZDRADZIECKIE I KANALIE

Eva
8 lat temu

Obniżanie podatków – bardzo szczytny cel, ale przez 8 lat rządów Po nie zdążyła tego zrobić, wręcz przeciwnie podwyższyła podatki. A ponieważ 8 lat (2 kadencje) to było za mało więc trzeba przedłużyć o kolejną kadencję, a może zdążą jeszcze coś zrobić (dla siebie i kolesi). Myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach na PO głosu w wyborach nie zmarnuje..

Paweł
8 lat temu
Paweł
8 lat temu
Ola
8 lat temu

Mamy teraz festiwal obietnic dla tych co chcą do koryta…
makabra i te uśmiechnięte na bilbordach oblicza zakłamane…

jw
8 lat temu

to jest leki z sld

Artur
8 lat temu

A ten z tyłu za Urbaniakiem to jakis bodygard

Jan
odpowiada  Artur
8 lat temu

może eden z centroliberalnolewicowoprawicowców. to jest??

Kacper
8 lat temu

wielki sukces Pana Krysztofiaka z PO że uruchomiono oddział w mieście PGNiG-e 😀 a czy to czasami nie jest spółka Skarbu Państwa ?? 😀 Panowie przecież to wy właśnie rządzicie !!! to jaki to niby jest sukces co ??? dość już tej parodii obywatelskiej !!!! a dla ostrowian takie zadam pytanie, nie mamy już mądrych ludzi w mieście ?? nie macie ich miedzy sobą ?? że musieliście człowieka z prowincji wybierać ?? nie wstyd nam tak wszystkim po troszku ??

70
0
Napisz co o tym sądziszx