POwtórka z rozrywki. Czas na bajki o podatkach

Udostępnij
Tweet

Koalicja PO-PSL w czasie ośmiu lat swoich rządów podniosła między innymi VAT, akcyzę na wyroby tytoniowe i paliwa czy składkę rentową dla przedsiębiorców. A wszystko wydarzyło się po tym jak ludzie Platformy zapowiedzieli obniżkę podatków.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/PO-konferencja.jpg”]

Teraz zbliżają się wybory parlamentarne i politycy PO liczą, że Polacy znowu nabiorą się na to samo zagranie.

Nie podniesiemy podatków. Celem Platformy Obywatelskiej jest obniżanie podatków. – powiedział Jarosław Urbaniak, kandydat na posła z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego podatki zostały wcześniej podniesione, to politycy PO mają gotową odpowiedź. To niech ich wina. Za wszystko odpowiada… kryzys.

Ja przypominam, że VAT, akcyza zostały podniesione w sytuacji takiej, że mieliśmy kryzys światowy, światowy kryzys ekonomiczny. 2008 rok – upadek banku Lehman Brothers. Jak kostki domina posypała się gospodarka.

Na całe szczęście o niespełnionych obietnicach Platformy pamięta wielu Polaków. Regularnie przypominają o nich także przedstawiciele innych partii.

Proszę zauważyć, że Platforma nie zrealizowała żadnego ze swoich ważnych postulatów. Mówiła o prostych podatkach. Mówiła też o tym, żeby podzielić NFZ. Mówiła również, żeby wprowadzić zasady rachunkowości w opodatkowaniu w rolnictwie. Mówiła też o tym, że będzie obniżać podatki. A przypomnę, podwyższyła podatki. Napisali coś, co później wyrzucili do kosza i mieli to zupełnie gdzieś. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

Inna sprawa, że postulaty, które w kwestii podatków głosi Ryszard Petru z Nowoczesnej, Polacy już słyszeli. I to w bardzo zbliżonej formie. Głosił je nikt inny jak politycy PO. Lider Nowoczesnej podczas swojej wizyty w Ostrowie z jednej strony krytykował za to Platformę. Ale co ciekawe, nie wykluczał przy tym zawiązania z nią koalicji.

Nie wiem czy ja się z nimi dogadam. Ja nie będę teraz deklarował. Możemy, a może nie. Zobaczymy czy się dogadamy. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

I gdyby nie te słowa, można byłoby jeszcze uwierzyć, że Nowoczesna wcale nie jest zapleczem Platformy Obywatelskiej. Problem polega jednak na tym, że jej przedstawiciele głoszą bardzo zbliżone poglądy do tych, które były jeszcze nie tak dawno autorstwem PO. W dodatku nie potrafią teraz zdecydowanie odciąć się od partii rządzącej i postawić na niej krzyżyka za niezrealizowane obietnice.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

70 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
soloż
8 lat temu

Won od koryt świńskie kmiotki !

Tak myślę
8 lat temu

Znów obiecanki i mdłe nadzieje. Nie warte nawet funta kłaków. Słyszysz, świat znów się śmieje. A co Ty na to śpiący Polaku? Nie łam się jutrem nie myśl o niczym. Medialny mętlik zrobią ci w głowie. Nie szukaj winnych nie szukaj przyczyn. PO zawsze prawdę ci powie. Jakaś moralność, czy przyzwoitość. Czy to są rzeczy pierwszej potrzeby? Niech ci wystarczy znamienitość…Bijąca nie tylko z plakatów Ewy. Nie wierz pisowskiej krytyce. A co tam przekręty, a co tam nędza, Dziś najważniejsza jest w polityce …Zerżnięta d..a niby księdza.

Andrzej
8 lat temu
jw
8 lat temu

na tym zdjeciu byl tez usrajski i sliwinski .Jarusu solidny i kompetentny czy cie moze juz opuscili zdradzajac np z wajsem czy lawniczkiem lub mikolaczykiem a moze z rysikiem taciakiem

Do jw
odpowiada  jw
8 lat temu

Znów kmiocie ubliżasz ludziom? Włodzimierzu nie uchodzi!!!!

hmm
odpowiada  Do jw
8 lat temu

do „do jw”
myślisz, że to ten Włodek (Włodzimierz) o którym ja myślę? Jeśli to on, to pewnie popuszcza w rajtuzy:)
Jedno jest pewne, można się z kimś nie zgadzać, można mieć różne poglądy, można kogoś nawet nie lubić (często go nie znając),ale na litość, po co te przekręcanie nazwisk i to jeszcze o wydźwięku mało sympatycznym?
Włodzimierzu, pomyśl co robisz, mam cię na oku—–

huhu
odpowiada  jw
8 lat temu

A teraz można hejtowac ciekawe

wyborca
8 lat temu

czy pan krysztowiak ma program wyborczy swój oczywiscie bardzo chciałbym poczytac

Jan
odpowiada  wyborca
8 lat temu

Podejrzewam że po ewentualnych wygranych wyborach(Nie daj Boże) ,Donald z Angelą ustalą program jeden dla wszystkich członków partii.

Paweł
odpowiada  Jan
8 lat temu

Nie Donald z Angelą ,tylko Angela a Donald wyda dyspozycje.:)

kefir
8 lat temu
prywatny przewoznik
8 lat temu

ludzie nieglosujcie na po na wszystkich tylko nie na po nialem z nimi do czynienia to nie sa ludzie dla nas

płytkarz
8 lat temu

i dlatego politykom tak jak innym pracownikom , bo w końcu też nimi są bo to my wyborcy jesteśmy ich pracodawcami , powinno się płacić po wykonaniu pracy czyli na koniec kadencji ,

Matka samotnie wychowująca dziecko
8 lat temu

Ludzie ratujcie córkę Krysztofiaka i nie głosujcie na niego, bo jak się dostanie do senatu, to dziecko będzie znało ojca tylko z telewizji i ze zdjęcia.

anna

ratuje sie chore dzieci a to jest szczęśliwe zdrowe dziecko,kobieto pomocy potrzebujesz ty,i chora zazdrośc

Ona
odpowiada  anna
8 lat temu

Kobieto, od kiedy to przed i stawia się przecinek. Nawet Bul by tego nie wymyślił.

Bronek WSI
8 lat temu

Idą wybory to PO znowu obiecuje. Są za obniżką podatków ale przez 8 lat je podwyższali. To są ZA czy PRZECIW? I będą jeszcze straszyć pewnie Kaczyńskim bo co im pozostało. Pojawił się Kukiz to stworzyli Nowoczesną na czele z Petru co tez JOWY popiera nagle. Nowoczesna tydzień po powstaniu miała 5% a po 2 tygodniach 10% w sondażach! Jakim cudem? Partia istnieje 2 tygodnie, nikt o niej nie słyszał i miała 10%. I do tego jeszcze banda złodziei z PSL – jedna wielka rodzinno polityczna mafia gdzie panuje nepotyzm. Razem Po Nowoczesna i PSL myślą, że zjedzą trochę tortu ale im już dziękujemy. Zmieniają poglądy byle do koryta się dostać i kraść dla swoich. Wszystkich WON!

roman
odpowiada  Bronek WSI
8 lat temu

Z tej Twojej wyliczanki to tylko PiS nic nie obiecuje ? Ciekawe !? To jaki sens głosować na PiS ???

Bronek WSI
odpowiada  roman
8 lat temu

Ale to PO miało realną władze z PSL przez 8 lat żeby coś zmienić. A nie teraz obiecywać, że znowu coś zrobią. PIS też obiecuje i co z tego? Skoro i tak zawsze jest przegłosowane? I swoją drogą nie napisałem żeby głosować na PIS. Mam innego kandydata.

roman
odpowiada  Bronek WSI
8 lat temu

To czy nie lepiej było pozostałym partiom ( PiS, SLD…. ) przez te 8 lat żyć sobie w Sejmie i Senacie , TEŻ ZA NASZE PIENIĄDZE ! ….. w opozycji ?? Nikt ich teraz za swoją „działalność” w tym czasie nie rozlicza !!!
„….Lepiej jest gonić króliczka, niż złapać Go…..” –

70
0
Napisz co o tym sądziszx