POwtórka z rozrywki. Czas na bajki o podatkach

Udostępnij
Tweet

Koalicja PO-PSL w czasie ośmiu lat swoich rządów podniosła między innymi VAT, akcyzę na wyroby tytoniowe i paliwa czy składkę rentową dla przedsiębiorców. A wszystko wydarzyło się po tym jak ludzie Platformy zapowiedzieli obniżkę podatków.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/po-podatki.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/PO-konferencja.jpg”]

Teraz zbliżają się wybory parlamentarne i politycy PO liczą, że Polacy znowu nabiorą się na to samo zagranie.

Nie podniesiemy podatków. Celem Platformy Obywatelskiej jest obniżanie podatków. – powiedział Jarosław Urbaniak, kandydat na posła z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego podatki zostały wcześniej podniesione, to politycy PO mają gotową odpowiedź. To niech ich wina. Za wszystko odpowiada… kryzys.

Ja przypominam, że VAT, akcyza zostały podniesione w sytuacji takiej, że mieliśmy kryzys światowy, światowy kryzys ekonomiczny. 2008 rok – upadek banku Lehman Brothers. Jak kostki domina posypała się gospodarka.

Na całe szczęście o niespełnionych obietnicach Platformy pamięta wielu Polaków. Regularnie przypominają o nich także przedstawiciele innych partii.

Proszę zauważyć, że Platforma nie zrealizowała żadnego ze swoich ważnych postulatów. Mówiła o prostych podatkach. Mówiła też o tym, żeby podzielić NFZ. Mówiła również, żeby wprowadzić zasady rachunkowości w opodatkowaniu w rolnictwie. Mówiła też o tym, że będzie obniżać podatki. A przypomnę, podwyższyła podatki. Napisali coś, co później wyrzucili do kosza i mieli to zupełnie gdzieś. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

Inna sprawa, że postulaty, które w kwestii podatków głosi Ryszard Petru z Nowoczesnej, Polacy już słyszeli. I to w bardzo zbliżonej formie. Głosił je nikt inny jak politycy PO. Lider Nowoczesnej podczas swojej wizyty w Ostrowie z jednej strony krytykował za to Platformę. Ale co ciekawe, nie wykluczał przy tym zawiązania z nią koalicji.

Nie wiem czy ja się z nimi dogadam. Ja nie będę teraz deklarował. Możemy, a może nie. Zobaczymy czy się dogadamy. – Ryszard Petru z Nowoczesnej

I gdyby nie te słowa, można byłoby jeszcze uwierzyć, że Nowoczesna wcale nie jest zapleczem Platformy Obywatelskiej. Problem polega jednak na tym, że jej przedstawiciele głoszą bardzo zbliżone poglądy do tych, które były jeszcze nie tak dawno autorstwem PO. W dodatku nie potrafią teraz zdecydowanie odciąć się od partii rządzącej i postawić na niej krzyżyka za niezrealizowane obietnice.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

70 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawy
8 lat temu

bardzo mi sie nie podoba ze wykorzystuje sie dzieci w wyborach jak nie ma sie nic do zaoferowania ja osobiscie nie bede głosowałna PO

Emeryt
odpowiada  ciekawy
8 lat temu

Jak to nie ma nic do zaoferowania? Przecież za swojego POsłowania doprowadził do przywrócenia punktu obsługi klienta w gazowni i nawet zmienił nazwę na punkt konsultacyjny. A jak posiedzi całą kadencję w senacie, to kto wie może będzie można płacić za gaz bez dodatkowych opłat w kasie firmy.

Przemo
odpowiada  Emeryt
8 lat temu

Emerycie. Za czasów PO powstała nowa firma gazownicza dla obsługi klienta detalicznego. Myślałem, że rachunki będę dostawał w pachnącej kopercie i na papierze kredowym. A tu zlikwidowano kasy, biuro obsługi klienta, a rozliczenie zużycia gazu jest w kWh gdzie wcześniej było w m3, tak jak to widnieje na gazomierzu.

Przemo
odpowiada  Przemo
8 lat temu

Zapomniałem dodać, że teraz gazomierz odczytuje listonosz ale tylko teoretycznie bo u mnie wrzuca kartkę z nr. telefonu i sam muszę telefonicznie podawać stan zużycia gazu.

Janek
odpowiada  Emeryt
8 lat temu

to się faktycznie narobił… tylko dlaczego kilka tygodni przed wyborami? nie można było prędzej? i niech sobie za dużo nie przypisuje.

ciekawy
odpowiada  Emeryt
8 lat temu

a za energie gdzie płacisz

wyborca II
8 lat temu

W wyborach na Prezydenta Ostrowa Wlkp. PIS popierał kandydata PO teraz jak przedstawiono w powyższym artykule Nowoczesna Pl. to zaplecze PO a PO obiecuje i nie dotrzymuje . Czy jest sens marnować czas na ten CYRK ?

Polska
8 lat temu

Nasz kraj potrzebuje silnego zdecydowanego przywódcy a nie marionetki mam juz ich dość….. Zdecydowane – NIE, dla tego co sie dzieje. Mamy więcej posłów i senatorów niż USA kraj 70x większy, unia europejska nie działa jak należy kompletny biurokratyczny chaos. Silny zdecydowany przywódca – TAK….. Sami wiecie kto nim może być.

oj tam
odpowiada  Polska
8 lat temu

Putin czy Hitler?Jeden nie żyje ,a drugi ma nas w doopie.Więc zmaian przy korycie nie będzie,

max
8 lat temu

jak burdel nie przynosi zysku to trzeba wymienić ku.wy a nie firanki. to chyba logiczne. chyba że nie…

60latek
8 lat temu

Jedyną osobą która mnie nie kłamie, to moja żona. Reszta to tzw, obiecanki. Prym wiedzie PIS, PO, CHŁOPY i przemalowany PZPR.

Jeleń
8 lat temu

Tylko „Qkiss” Nas uratuje !!! Co 5 uprawniona osoba do głosowania oddała na niego głos w Wyborach Prezydenckich więc i teraz tego nie zmarnujmy !!!

Egon
odpowiada  Jeleń
8 lat temu

Jeśli faktycznie tak myślisz, to prawdziwy z Ciebie JELEŃ !!!!!!

mate
odpowiada  Jeleń
8 lat temu

Jeleń. Ty nawet na % się nie znasz !!!……… Co piąta osoba głosowała… z tych tylko co wzięli udział w wyborach. To nie odpowiada co piątej osobie …..UPAWNIONYCH do głosowania !!!
Wróć do …..podstawówki i uzupełnij wiedzę z matematyki.

Wyborca
8 lat temu

Żaden kandydujący z Ostrowa który głosował za postawieniem Ziobry przed Trybunałem Stanu, za samobójstwo Blidy nie dostanie mojego głosu.

Seniorka
8 lat temu

Przyznam się, że głosowałam na PO i LSD o pardon PSL, bo uwierzyłam, że zniosą podatek Belki. Teraz po 8 latach jestem już stara, ale żeby młody człowiek mający małą córeczkę (no chyba, że na bilbordzie, to jego wnuczka, a on sam jest po operacjach plastycznych) startował na senatora? A gdzie tu praca do 67 roku życia.

Sebek
8 lat temu

Panie Urbaniak Panu już dziękujemy miał pan swoje pięć minut…..czas na młodych a „starym” już dziękujemy…..Wasz czas już minął……Ostrowianie nie dajcie się nabrać na obiecanki cacanki ONI już się boją że nie dostaną się do „koryta”….a w korycie są Wasze pieniądze…..ONI nie zarabiają tylko są pasożytami nie swoich pieniędzy…..

roman
odpowiada  Sebek
8 lat temu

Obecnie partie opozycyjne : PiS, SLD, itd…..nie będące, jak to piszesz „przy korycie” …..też z głodu…. NIE UMIERAJĄ !!!!….. A za to OBIECUJĄ nam ….. aż miło posłuchać !!!!!!

roman
8 lat temu

A ….. w 2019 r (a….może i prędzej ! ). proponuję ten sam tekst artykułu,…tylko z pewną zmianą:
…. Teraz zbliżają się wybory parlamentarne i politycy PiS (tu zmiana !) liczą, że Polacy znowu nabiorą się na to samo zagranie……

70
0
Napisz co o tym sądziszx