Dzieci sprzątały śmieci

Ostrów Wielkopolski kolejny raz przystąpił do akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Była to już 22 akcja prowadzona na terenie Polski. „Wyprawa Poprawa”, to hasło które przyświecało tegorocznej akcji. Akcja odbyła się na terenie miasta w dniach 18 – 20  września br., a w trakcie jej trwania zebrano łącznie 7,47 ton odpadów.

+

W tegorocznej akcji wzięło udział ok. 3000 uczniów ostrowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także Południowowielkopolska Grupa OTOP oraz aresztanci z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych, parków oraz terenów zielonych. Z kolei grupa OTOP zajęła się sprzątaniem stawu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej z Al. Solidarności. Osoby przebywające w Areszcie Śledczym sprzątały teren ul. Przy Lesie – zebrali oni 3,05 ton odpadów.

Uczniowie ostrowskiej „jedenastki” także włączyli się do porządków. Uczestnikami akcji byli uczniowie z klas IV – VI wraz z nauczycielami – wszyscy zaopatrzeni w worki i rękawiczki ochronne ruszyli sprzątać odpady, aby poprawić estetykę naszego otoczenia i zadbać o czystość terenu szkoły i najbliższej okolicy.

Przedsięwzięcie co roku cieszy się w szkole dużym zainteresowaniem. Uczniowie, angażując się w akcję, pokazali, że zależy im na czystym, a tym samym przyjaznym środowisku.

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej. Zbiorowe sprzątanie śmieci to wspólna lekcja poszanowania środowiska i interesująca metoda pracy wychowawczej.

Cała akcja sfinansowana została przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami tutejszego urzędu. Odpady zostały odebrane przez Zakład Oczyszczania i Gospodarowania Odpadami „MZO” S.A.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rozbity radiowóz ITD (ZDJĘCIA) (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roman
8 lat temu

Akcja słuszna, ale jedna uwaga, cyt. :

„Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli z zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, ….”

To kto im na trenie szkoły przez te 21 dni września naśmiecił?…. No chyba nie nauczyciele ?.. może Rodzice ….ale jeszcze wywiadówek chyba nie było ?

Scheis komando
8 lat temu

A czy dzieci segregowały śmieci? Np. Butelki osobno, puszki osobno, zużyte prezerwatywy osobno?

bul bul
8 lat temu

A MOZE MATRONY Z URZEDU PRACY BY POSPRZATALY I TAK SIEDZA NIC NIE ROBIAC WALKOWSKI TO SIE ZAPASL NA TYCH DOZYNKACH PO GMINACH PLUS KARP A I JESZCZE PASZTECIK I EFEKTY WIDAC CO TA UE ROBI Z CHLOPA POPROSTU ROZPASA 🙂

jaja
8 lat temu

K…. a takie bezrobocie jest!!! Niech sprzataja ci za darmoche pieniadze biora socjalny itd.
Dzieci chodza do szkoly sie uczyc a smieci zbierac.Tak maja nas za glupich i nasze potomstwo ci na stolkach.Sami niech dupy podniosa i ida sie z tym smrodem i brudem pobawic!!!!

XYZ
odpowiada  jaja
8 lat temu

Na pewno mówi to ciężko pracujący.

Jolka
8 lat temu

Jak już moje dzieci posprzątają śmieci wyrzucone byle gdzie, to wywiozę je do dziadków, bo mam zamiar przyjąć kilku uchodźców pod swój dach, a potem zagłosuję na PO.

Dorosły
8 lat temu

Ja swoje śmieci dla oszczędności wywożę do pobliskiego lasu, bo wiem, że będą zebrane przez leśników albo przez dzieci, a gdyby mnie ktoś złapał, to co najwyżej zapłacę mandat 50-cio złotowy co i tak mi się opłaca.

moje
8 lat temu

Moje dziecko nigdy na takim czymś nie było i nie będzie bo nikt nas do tego nie zmusi i kropka! Proponuję żeby się Walkowski trochę poschylal ostatnio jak był na radzie Sybiraków 17 września na obchodach to musiał siedzieć na duch krzesłach obstawiam ok 160 kg!! Podobno musi mieć dwa lub jedno wzmacniane normalne pękło by jak zapalka . Obzarstwo to grzech !! Ale czy on nie ma wstydu??? Zamknąć go na oddział zamknięty! Zgłosić go do komisji rozwiązywania problemów uzależnień opas jeden bez wstydu

ciul jakiś
8 lat temu

Taaa myślałem że szumnie nazywana rewolucyjna ustawa śmieciowa zakonczy tą szkolną patologie,gdzie strażmiejska

pilnuje porządku,gdzie dozorcy osiedli,gdzie wożny i sprzątaczki szkolne gdzie zakład oczyszczania miasta ja się pytam?Wszyscy oni biorą za to pieniądze,a my segregujemy śmieci a nasze dzieci zmuszane są do babrania się w odpadach bez rękawiczek-no piękne to jest,i kiedy to się skonczy ?Nie po to posyłamy dzieci do szkoły.

roman
odpowiada  ciul jakiś
8 lat temu

Nie śmiecić ! Kto śmieci w szkole ? To dlaczego nie ma sprzątać po sobie np. na tym terenie ? Nauczmy już dzieci by na bieżąco pozbywały się odpadków, śmieci w wyznaczonych na ten cel pojemnikach…… to nie będą musiały wtedy z wielkim rozgłosem sprzątać…… kilka razy do roku!

Jac
8 lat temu

Zgadzam się z Laus

Do czego to dochodzi? ktoś rzuca śmieci robi bałagan a Dziećmi się posługują w szkołach do sprzątania

Ktoś robi bałagan a ja to np mam sprzątać haha W szkole aby sięc hodziło z takimi i się nie zbierało, po kimś sprzątać karzą haha

XYZ
odpowiada  Jac
8 lat temu

A kiedyś w podstawówce chodziliśmy na czyny społeczne do browaru myć butelki i wkładać je do skrzynek, a także jeździliśmy do Borowca zbierać ziemniaki i marchew. I co? I nic. Była frajda i przygoda, bo na zakończenie dostaliśmy solidny posiłek i każdy mógł zabrać do domu torbę tego co zbieraliśmy. A dzisiaj zaraz larum, że biedne dzieci. Zbierać śmieci nie, ćwiczyć na WF nie, wszystko nie. Ale siedzieć godzinami przed kompem wsuwając chipsy i batony, to tak. A potem następne larum, że nadwaga i szkoła nic z tym nie robi. Śmieszne ludziki jednym słowem. A tak, nawiasem mówiąc, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca. Myślę, że wszyscy „obrońcy dzieci” rozumieją co mam na myśli.

ciul jakiś
odpowiada  XYZ
8 lat temu

Fajnie ze ci dzieciak torbę śmieci przyniósł,w koncu to zbierał 🙂

Laus
8 lat temu

Biedne dzieciaki, zostały zmuszone do zbierania odpadków.

piotr przygodzice
odpowiada  Laus
8 lat temu

Naklanianie nieletnich do pracy chyba jest karalne

15
0
Napisz co o tym sądziszx