Hurtownia mandatów – ul. Wysocka

Oj wielu kierowców musiało się dzisiaj zdziwić jadąc ulicą Wysocką w Ostrowie Wlkp. Od dzisiaj obowiązuje tam zakaz ruchu dla aut jadących w stronę centrum miasta. Informują o tym ustawione dość gęsto znaki z B-2 (czerwona tarcza, z białą poziomą kreską). Ograniczenie w ruchu wprowadzono w związku z rozpoczynającym się remontem tej ulicy.

+

Powiatowy Zarząd Dróg nie chcąc utrudniać działalności firm mających swe siedziby przy ul. Wysockiej, postanowił wprowadzić zakaz ruchu w jedną stronę. W tej sytuacji remontowana będzie najpierw jeden pas jezdni.

Ten nowy stan rzeczy został skonfrontowany z kierowcami jeżdżącymi na pamięć. Niestety kara nie było pouczenie, a mandaty wypisywane przez ostrowskich policjantów. Jak sami twierdzili, działali ponieważ ktoś zadzwonił do dyżurnego i rzekomo poinformował go o kierowcach jeżdżących niezgodnie z przepisami.

Policjanci podobno nie wyrabiali się z pouczaniem, dlatego wezwali do pomocy drugi patrol i zaczęli hurtowo karać. Czterech policjantów naraz wypisywało blankiety. Policjanci zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mogli ukarać kwotą od 50 do 500 zł. Większość kierowców otrzymała mandaty w wysokości 50 zł.

Kierowcy byli zbulwersowani. – Jeszcze nie rozpoczęły się żadne prace remontowe, a policja już poluje na kierowców. – mówił jeden z ukaranych. – Normy sobie wyrabiają na nieświadomych – dodał drugi. Policjanci jednak niewzruszenie wypełniali narzucone im obowiązki.

Dlatego ostrzegamy Was drodzy kierowcy, ulicą Wysocką przejedziecie tylko od miasta w stronę Wysocka. W drugą stronę obowiązuje zakaz.

 

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

66 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
7 lat temu

jeżdżę po mieście, staram się to robić przepisowo lub w sposób który nie doprowadzi mi do zabrania prawa jazdy, jeżdżę naprawdę dużo i jedno co zaobserwowałem to to że policja zajęła się tylko i wyłącznie polowaniem na kierowców, ten organ już nic innego nie robi to staje się naprawdę polowaniem na dziką zwierzynę. Ostatnio upatrzyli sobie forda mondeo a jechali czarną vectrą, próbowali zmienić pas z prawego na lewy bez kierunkowskaza i tylko w ostatniej chwili mój refleks pomógł w tym że nie doszło do kolizji a oni na odcinku gdzie jest 70 jechali dobre 150 podążając za mondeo – gdzie tu sprawiedliwość???
Drugi przypadek miałem taki ze policjant na motocyklu mijając mnie w niedozwolony sposób pomiędzy samochodami, ja jechałem motocyklem tak około 90, wykonał ten manewr w taki sposób że mało co i ja bym był na samochodzie a jeszcze bezczelnie przygazował motocykl do odcięcia. Ich trzeba zacząć również karać bo robią co chcą, i postępują wbrew przepisom których mają pilnować. Po drugie stoją w miejscach w których bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie zabudowanym nie ma dużego znaczenia i nikomu nie zagraża, ale stoją po to bo wiedzą że tam mogą złapać, nie stoją w miejscach w których jest bezpieczeństwo pieszych zagrożone !!! To nie policja a kasjerzy Państwa – bezczelność nie zna granic.

ZK
7 lat temu

Foto nr 4 – jeśli stawia się nowy znak, to trzeba unieważnić stary znak. Jakaś blacha ustawiona na poboczu chodnika ma mnie informować o sposobie poruszania po jezdni? W życiu bym nie zapłacił takiego mandatu. Najpierw proszę prawidłowo oznakować jezdnię. Na następnym foto kobieta jedzie rowerem po chodniku, a policjant ją olewa. Wiadomo jaki cel miała ta nagonka.

emeryt UB
7 lat temu

prewecja to jest kompletny absurd Ustawodawca chce karac wszystkich ktorzy potencjalnie moga popelnic przestepstwo czy wykroczenie.Toznaczy kazdy jest potencjalnym przestepca w mysl idei prawa prewencyjnego co oznacza myslenie miedzy Beria a Stalinem. Nie ma ludzi niewinnych tylko sa zle przesluchan. Albo dajcie mi paragraf 22 a ja wam pokaze.

Karol
7 lat temu

a gdzie wpierw działania prewencyjne ??? czy nasze Państwo wyłącznie potrafi karać obywatela ?? oj musi być wielka dziura w finansach naszego kraju, być może na jesień już się jednak o niej dowiemy wszyscy

karol
7 lat temu

zalosne..tak naprawde to nie wiadomo o co wam chodzi co komentujecie ….

kk
7 lat temu

czy ten znak stoi na parkingu ozc? czy przy drodze?

SKate
odpowiada  kk
7 lat temu

Na parkingu. Jakby się cofnąć kawałek stoi jeszcze jeden – niższy. Nawalone tych znaków tam, jak …

Skalpel
7 lat temu

Ostrowskiej policji wychodzi to najlepiej,chowanie się w krzakach z radarem i wystawianie mandatów nic innego ciemniaki i bandyci żałosne

lllll
odpowiada  Skalpel
7 lat temu

ciekawe czy taki mądry jesteś jak cię zatrzymują połowa piszących tutaj pewnie jest z gimnazjum prawka jeszcze nie ma a się wypowiada sprawa jest prosta postawili kilka znaków zakaz wjazdu i jak ludzie tego nie widza to należy im się mandat bo znak mały nie jest jak jeździsz na pamięć to też nie powinieneś mieć prawka znaki po coś tam postawili i ludzie patrzcie na nie

Marcin
7 lat temu

Hurtownia mandatów??? Tytuł powinien raczej brzmieć „Hurtownia debili” , którym należałoby zatrzymać (nie odebrać,bo odbierał Janosik) uprawnienia do kierowania pojazdami za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

karol
odpowiada  Marcin
7 lat temu

ludzie nie ma zadniej logiki w tym co piszecie ,fajna pulapke sobie zrobili i tyle,,,,zazwyczaj ci kierowcy ktorrzy zwracaja tak bardzo uwage na znaki,bez nawigacji do Kalisza nie potrafia dojechac,,,,

asdsadfsd
odpowiada  Marcin
7 lat temu

co za pojeb

Robert
7 lat temu

no cóż na znaki powinno się patrzeć a nie jeździć na pamięć… ale kto ukarze drogowców za to że powycinali asfalt porobili dziury przy poboczu i pachołkami nie oznakowali ? postawili że nierówności na drodze i tyle a konkretne dziury kilku centymetrowe to jak się wjedzie to się wtedy wie że była dziura… gdzie wtedy były służby?? wykop w obrębie skrzyżowania z Klasztorną zablokowany jeden pas i skakanie jak się uda to się uda a jak nie to czołówka bo od świateł ze sadową cisną albo z Klasztornej wyjeżdżali patrząc tylko w lewo… szkoda gadać… dobrze że robią te drogi tylko szkoda że nie myślą żeby postawić się na miejscu kierowców…

adik
7 lat temu

a ciekawe czy pani P. dostała mandat?

karol
odpowiada  adik
7 lat temu

Ludzie przeczytajcie co wy piszecie i o co wam wogole chodzi?zrobili by zdjecie jakies 50 letniej kobiety i nikt by nawet tego nie skomentowal….wypowiedzcie sie na temat zaistnialej sprawy a nie na temat tego kto jest na zdjeciu jak wyglada,dodam tylko ze ta dziewczyna nie wyglada jakby tylkiem swiecila przed policja,

66
0
Napisz co o tym sądziszx