Śmieciowa ustawa. Padają szkolne sklepiki

Parlamentarzyści chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze. Walka z niezdrowym odżywaniem nie tylko zakończyła się klęską, ale jeszcze stała się dużym problemem dla szkół.

+

Nowa ustawa dotycząca zakazu sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach jest pełna absurdów i w niedługim czasie z pewnością wykończy szkolne sklepiki. Efekty widać już między innymi w ostrowskiej dziewiątce.

Rządzący po raz kolejny „popisali się” bezmyślnością. Nie tylko wydali oni wyrok na szkolnych sklepikach. Ustawa uderzyła również w szkoły. W Szkole Podstawowej numer 9 szukają nowego ajenta, ale jak to mówi młodzież „szału nie ma”. Zainteresowanie jest niewielkie. A sklepiku wyraźnie brakuje dzieciom i to wcale nie dlatego, że tęsknią za coca colą i chipsami.

WIDEOREPORTAŻ:

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/09/szmatlawe-jedzenie.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/09/szmatlawe-jedzenie.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/09/sklepik-szkolny.jpg” ads=”no”]

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzchu
8 lat temu

Niech … szczeli autora. Dzieci nie ma czy je karmi lub pozwala jeść co popadnie. DLACZEGO TAK DŁUGO CZEKALIŚMY NA TĄ USTAWĘ !!! Powinna być dużo wcześniej to by teraz nie było płaczu sklepikarzy !. W końcu coś pozytywnego, jednak jak widać lobbyści z farmaceutki podburzają ciemnotę a ta pisze i nagłaśnia bzdury.

21
8 lat temu

Teraz to już nawet herbaty dzieciom nie sprzedadzą, bo jest tam cukier, mogli by chociaż gorzką dawać jak będzie np.zima to dzieci muszą ze sobą zabierać!!!

43
8 lat temu

Super rozporządzenie . Moje dzieci tak jedzą i żyją ,czasem jakiś syf kupią, ale to tylko czasem . Nawyki kształtujemy od urodzenie. Jak dla mnie super. A w stołówce niech trochę głową ruszą przy układaniu jadłospisu.

ala
8 lat temu

Oddac glos na Urbaniaka Mikolajczyka czy lawniczaka to wstyd i plama w zyciorysie .

Krzchu
odpowiada  ala
8 lat temu

Oj Ala, Bóg nie miał do ciebie litości.

41
0
Napisz co o tym sądziszx