Śmieciowa ustawa. Padają szkolne sklepiki

Udostępnij
Tweet

Parlamentarzyści chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze. Walka z niezdrowym odżywaniem nie tylko zakończyła się klęską, ale jeszcze stała się dużym problemem dla szkół.

+

Nowa ustawa dotycząca zakazu sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach jest pełna absurdów i w niedługim czasie z pewnością wykończy szkolne sklepiki. Efekty widać już między innymi w ostrowskiej dziewiątce.

Rządzący po raz kolejny „popisali się” bezmyślnością. Nie tylko wydali oni wyrok na szkolnych sklepikach. Ustawa uderzyła również w szkoły. W Szkole Podstawowej numer 9 szukają nowego ajenta, ale jak to mówi młodzież „szału nie ma”. Zainteresowanie jest niewielkie. A sklepiku wyraźnie brakuje dzieciom i to wcale nie dlatego, że tęsknią za coca colą i chipsami.

WIDEOREPORTAŻ:

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/09/szmatlawe-jedzenie.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/09/szmatlawe-jedzenie.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/09/sklepik-szkolny.jpg” ads=”no”]

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
....
8 lat temu

Za moich czasów to byly do kupienia w szkolnym sklepiku pyszne kanapki z bułek oraz zupa ,tez dobra.Herbatę dostawaliśmy za darmo!A i tak pamiętam chodziliśmy po wtedy pyszne lizaki HIT do sklepiku obok szkoły.To byly czasy:)

Betroo
8 lat temu

Kolejna bzdurna ustawa. Teraz jak dzieciak ma kasę to idąc do szkoły kupi sobie 2 baloniki, bo jak mu zabraknie to w szkole już nie kupi (a terenu placówki nie może opuścić). W szkole może na jednym by się skończyło 😉 Debilna ustawa. Pozbawiona jakiejkolwiek logiki. Ktoś zamówił, napisali, wprowadzili. Witamy w Polsce. Niestety.

Becia
8 lat temu

Nasze dzieci chodziły do szkoły bez pieniędzy ale za to z drugim śniadaniem. Teraz rodzicom nie chce się robić drugiego śniadania no to dają kasę, a potem się domagają od szkoły pilnowania co dzieciaki kupują.

darek
8 lat temu

Milena na jakiego pana nie oddasz glosu ?

xyz
odpowiada  darek
8 lat temu

Pewnie na Urbaniaka!!!

Milena
8 lat temu

JA JUŻ NA TEGO PANA NIE ODDAM GŁOSU CZYLI KOLEJNY RAZ POTWIERDZIŁ ŻE JEST MU BLIŻEJ DO PO

Dorota
8 lat temu

A ja sprzedaję dla sklepików pyszne zdrowe ciasteczka (USUNIETO REKLAME) jeśli produkt jest dobry to nawet ustawa nie przeszkadza. Zapraszam zakłopotanych sklepikarzy

BM
8 lat temu

Reasumując część komentarzy: wystarczy nie dać dziecku żadnych pieniędzy do szkoły i wtedy nic szkodliwego sobie nie kupi. Proste i logiczne. Po co ustawy? Jak ja daję dziecku pieniądze i mówię kup sobie marchewkę to wiem że kupi choć obok będą MilkyWay’e i Lay’sy. Dlaczego? Nie dlatego że jestem tyranem czy innym despotą w domu a dlatego że wzajemnie się szanujemy i jestem dla swoich dzieci autorytetem. Jak ktoś jest nieudacznikiem to wszędzie będzie szukał winnych: szkoła, sklepik, nauczyciel, państwo. Najlepiej żeby wszyscy wychowywali moje dzieci, tylko nie ja. Ustawa nie bardzo dobra a bardzo do dupy.

Kriss
odpowiada  BM
8 lat temu

a dziecko przychodzi do domu z ubrudzoną buzią od chipsów i melduje, że pyszna była ta marchewka 😉 swoją drogą, w której szkole sprzedawali lub sprzedają marchewki? może w Twoim sklepiku bo coś za bardzo się udzielasz w obronie chipsów i plastikowego jedzenia.

Brawo.
odpowiada  BM
8 lat temu

Piękna wypowiedź, nie mówiąc o tym że to 1. wpajanie dziecku pozycji niewolnika i marionetki sterowanej przez przepisy, ,2. uczenie dziecka przerzucania winy i szukania rozwiązań poza własną głową i rozsądkiem.

Krzchu
odpowiada  BM
8 lat temu

Chory człowieku… według ciebie żeby nikt nie przekraczał prędkości wystarczy zabrać każdemu samochód lub inny pojazd, żeby nikt nie kradł, wystarczy …. Jednostkę możesz kształtować jednak żeby coś zmienić w otoczeniu trzeba bardziej radykalnych posunięć. Nasz naród dostał wolność, korzysta z niej niestety nie dba o nią. I jak Polak , mądry po szkodzie obudzi się jak ją straci.

BM
odpowiada  Krzchu
8 lat temu

Słownictwo niby bogate ale umysł prymitywny. No i chyba w pracy nudy zresztą na państwowej posadce tak jest. Piszesz o wolności a tymczasem ustawa reguluje co można sprzedawać a co nie. I to jest wolność. Jeżeli nie zauważyłeś to przekraczanie prędkości jest karalne (mandat lub lub nawet zabieranie prawa jazdy). Jeżeli powielałbym twój tok „myślenia” to wnioskowałbym o:
– zamknijmy ciastkarnie i piekarnie bo produkują drożdżówki a tam jest cukier
– zamknijmy cukrownie bo produkują cukier
– zamknijmy rolników bo uprawiają buraki cukrowe
– zamknijmy fabryki które produkują sprzęt do uprawy buraków, huty, kopalnie rudy itd.
Podtrzymuję swoją opinię, wystarczy dziecku wszystko spakować do szkoły i nie będzie musiało nic kupować.
Oczywiście nikt nie wie że Kriss i Krzchu to ten sam człowiek więc odpowiem też tutaj Krissowi. Nie jestem sklepikarzem szkolnym. Gdybym nim był nie namawiałbym rodziców do robienia śniadań i niedawania pieniędzy do szkoły.

zibi
8 lat temu

Dzieci nie mają prawa wychodzić poza teren szkoły w trakcie zajęć lekcyjnych.To od rodziców zależy co,kiedy i ile będą jadły nasze dzieci!

Janusz
8 lat temu

Stworzyli dokument i umywają ręce,,popaprańcy.

Zły kaczor PiS
8 lat temu

Moim zdaniem jest to zły pomysł bo dzieci podczas przerwy bedą wychodzić po za teren szkoły do pobliskich marketów i będzie cześciej dochodziło do wypadkow potrąceń jak już zamknęli te sklepiki to niech zapewnią ochroniarzy co bedą stali przy drzwiach i pilnowali żeby nikt nie wychodził jak zwykle jedno naprawili a drugie zjeba…. To jest wasza wina ze na kaczora głosowaliście

Krzchu
odpowiada  Zły kaczor PiS
8 lat temu

Widzę że czasy w twej głowie stare, oj stare. Nie wiesz co się teraz w szkołach dzieje, oj nie wiesz. A bzdury piszesz oj piszesz.

41
0
Napisz co o tym sądziszx