OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Lewków oficjalnie otwarty

Ponad ćwierć miliona złotych kosztowała modernizacja drogi w Lewkowie (Gmina Ostrów Wielkopolski). Ten odcinek pełni istotną rolę w drogowym układzie komunikacyjnym Powiatu Ostrowskiego.

W poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku odbyło się oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanej drogi w Lewkowie (Gmina Ostrów). Za ponad  ćwierć miliona złotych udało się wyremontować prawie 1,2 km drogi.

zdjecie

– Z wielu modernizowanych dróg do symbolicznego przecięcia wstęgi wybieramy te, które są największe lub mają istotne znaczenie w układzie komunikacyjnym. Droga w Lewkowie ma takie właśnie znaczenie. Jest alternatywą komunikacyjną dla zatłoczonej drogi krajowej Ostrów-Kalisz. O tym, że tak jest wielu mogło się przekonać w niedzielę 30 sierpnia, kiedy na „krajówce’’ doszło do poważnego wypadku. To właśnie tędy odbywał się ruch – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Droga ma istotne znaczenie dla mieszkańców Gminy Ostrów oraz Gminy Nowe Skalmierzyce dojeżdżających zarówno do Ostrowa, jak i Kalisza. W połączeniu z wyremontowaną kilka miesięcy temu drogą w Ociążu stanowią one ważny ciąg komunikacyjny.

W ramach modernizacji położona została nowa asfaltowa nakładka oraz poszerzone i utwardzone zostały pobocza. Całość kosztowała ponad 160 tys. zł i została w całości sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Ostrowskiego.

zdjecie

– Na tę drogę czekaliśmy od dawna, dlatego tak wiele mieszkańców Lewkowa interesowało się realizacją tej inwestycji. Cieszę się, że udało się ją wykonać w bardzo dobrym standardzie i mam nadzieję, że wiele lat posłuży użytkownikom ruchu – powiedział Damian Grądzielewski, radny powiatowy, mieszkaniec Lewkowa.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Paweł Rajski – Starosta Ostrowski, Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów, Łukasz Mikołajczyk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Piotr Śniegowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Damian Grądzielewski radny powiatowy oraz Maria Karolak sołtys Lewkowa i Maria Nowicka przedstawicielka mieszkańców wsi. Poświęcenia dokonał ks. Proboszcz Bronisław Chorzępa.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
x
5 lat temu

Do tego wszystkiego mogli by jeszcze zrobić drogę przez Kwiatkow 🙂

kierowca
5 lat temu

super inwestycja – bardzo lubie tam jeżdzić a nie jakieś czerwone dywany w ostrowie

2
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x