Jechał 117 km/h, stracił prawko

Udostępnij
Tweet

Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 57 km/h było powodem zatrzymania prawa jazdy kierowcy osobowego Passata. Zdarzenie to miało miejsce wczoraj w Parczewie. Na koncie kierowcy pojawi się też 10 punktów karnych.

+

Przypomnijmy, że od 3 miesięcy w zakresie przekraczania prędkości obowiązują nowe przepisy. Każdy uczestnik ruchu drogowego, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Prawo jazdy zatrzymuje bezpośrednio policjant, który ujawnił to wykroczenie. Jeżeli kierowca w dalszym ciągu będzie jeździł bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w tym okresie, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. To z kolei wiąże się już z ponownym egzaminem.

Trzymiesięczny rozbrat z prawem jazdy zafundował sobie wczoraj na własne życzenie 23-letni kierowca osobowego Passata. Policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy, kontrolowali prędkość jazdy w terenie zabudowanym w miejscowości Parczew, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Nie wszyscy kierowcy stosowali się do tego ograniczenia. Miernik prędkości w przypadku volkswagena Passata wskazał, że porusza się on 117 km/h. Kierowca tego samochodu jechał o 57 km/h za szybko.

W myśl nowych przepisów policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrzeszowskiego. Na jego koncie pojawi się też 10 punktów karnych.

Drodzy kierowcy. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jazdy to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, która dodatkowo ma zasadniczy wpływ na ciężkość tych wypadków. W zdarzeniach, w których kierowcy jechali z nadmierną prędkością, ginie około 30% wszystkich ofiar śmiertelnych na polskich drogach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Będą duże utrudnienia na dojeździe do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kk
8 lat temu

niektórzy nie mają pojęcia o jeździe na pewno więcej jest debili co jadą 40km/h

ZBIGNIEW STONOGA
8 lat temu

Ten pies to chyba Maślak

hydra
8 lat temu

poczekajmy na wyrok NSA jak mozna byc karanym 3 razy za jedno wykroczenie

Adam
odpowiada  hydra
8 lat temu

Powinni mu jeszcze skonfiskować samochód, zlicytować a pieniądze przeznaczyć dla ofiar wypadków drogowych. Obawiam się że ten pacan w ciągu 3 najbliższych miesięcy będzie jeździł autem.

Bądź Mądry
8 lat temu

Złapany w Parczewie a zdjęcie z Lamek -_-

Ryś
8 lat temu

Czemu nie ma autostrad???

max
odpowiada  Ryś
8 lat temu

Rozumiem,że w pańskim pojęciu autostrady powinny przebiegać przez wioski ( mw tym przypadku Parczew..).Współczuję intelektu..

przemek
8 lat temu

Takim debilom od razu powinno się konfiskować prawo jazdy, kierować na badania psychotechniczne i ponowny egzamin na prawo jazdy

k
8 lat temu

pacan ze dal sobie odebrac prawo jazdy, typowe zasadzanie sie na drogach gdzie dopuszczalna predkosc smialo mogla by byc wyzsza

hhaaha
8 lat temu

pacan i tyle

MYLIK
odpowiada  hhaaha
8 lat temu

Sam jesteś pacan i tyle :-((((

11
0
Napisz co o tym sądziszx