OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chował się w kukurydzy przed policją

Nietrzeźwego motocyklistę zatrzymali wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Raszkowie. 45-letni kierowca jednośladu miał 0,6 promila alkoholu, a widząc zbliżający się patrol policji próbował schować się w kukurydzy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

+

W doniesieniach medialnych słyszymy o nietrzeźwych kierowcach, którzy w obawie przed konsekwencjami, próbują uniknąć policyjnej kontroli. Ucieczka często ulicami miasta, niesie ze sobą olbrzymie zagrożenie nie tylko dla uciekającego, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policyjnej kontroli próbował uniknąć wczoraj motocyklista na terenie jednej z miejscowości gminy Raszków. W tym przypadku na szczęście obyło się bez niebezpiecznego pościgu. Motocyklista, który ruszył chwilę wcześniej spod sklepu, zauważył jadący z przeciwka radiowóz. Obawiając się kontroli spanikował, porzucił jednoślad na poboczu i próbował ukryć się na pobliskim polu w kukurydzy. Jego zachowanie nie uszło uwadze policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy, miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał teraz ponieść odpowiednie konsekwencje. Grożą mu 2 lata więzienia i utrata uprawnień do kierowania.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dominik
5 lat temu

a skąd wiesz że jechał motocyklem a nie skuterem (motorowerem) pisząc motocyklista obrażasz tych co nimi się poruszają!

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x