Remontowy ruch na drogach w powiecie

Udostępnij
Tweet

Warunki pogodowe oraz korzystne ceny uzyskiwane w przetargach sprzyjają inwestycjom na drogach powiatowych. Nowe nawierzchnie pojawiły się już m.in. w Lewkowie, Bieganinie, Sieroszewicach, Raczycach czy Gorzycach Wielkich.

+

Jednym z największych zadań drogowych będzie kompleksowa modernizacja pierwszego odcinka drogi Bogdaj-Garki w (Gminie Sośnie). Do zniszczenia drogi przyczyniły się korzenie drzew. Budowa tej drogi dopiero przed nami po zakończeniu formalności budowlano-przetargowych.

Tymczasem prace ukończone zostały na innych odcinkach dróg. W gminie Raszków nowa nakładka oraz chodnik położone zostały w miejscowości Bieganin.

– Nowa nawierzchnia na jezdni oraz chodniki pojawiły się w pobliżu szkoły. Cieszę się, że udało się to wykonać przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo poprawi bezpieczeństwo uczących się tutaj dzieci – powiedziała Maria Tomaszewska, radna powiatowa.

– Ta droga to ważny ciąg komunikacyjny nie tylko dla mieszkańców Gorzyc, ale także pojazdów przejeżdżających w kierunku Wierzbna – powiedział Roman Pacholczyk radny, członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego.

Drogą o największym natężeniu ruchu jest połączenie z Ostrowa przez Sieroszewice i Rososzycę. Dziennie przejeżdża tamtędy ok. 6 tys. pojazdów.

– Z tych m.in. względów i oczywiście biorąc pod uwagę stan nawierzchni podjęliśmy decyzję o modernizacji drogi w Sieroszewicach. Za ok. 400 tys. zł wyremontowany został prawie kilometrowy odcinek drogi – powiedział Tomasz Ławniczak Wicestarosta Ostrowski.

Powiat Ostrowski dysponuje siecią ok. 500 km dróg. W minionych czterech latach wyremontowano w sumie 54 km jezdni.

– Mimo, że na drogi przeznaczamy duże środki skala potrzeb zdecydowanie przewyższa nasze możliwości budżetowe. Wiele udaje się jednak zrealizować dzięki współpracy z samorządami gminnymi, które partycypują w tych inwestycjach. W tym roku udział finansowy 7 gmin wynosi ok. 2,3 mln zł. – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krytyk
8 lat temu

A kiedy ulica Reymonta?

najtanszy
8 lat temu

TEeeee anioly to historycy od siedmiu bolesci zreszta jak i znajacy zarzadzanie.Pozegnajmy manipulantow .

pawel
8 lat temu

kiedy Gniazdów??

kk
8 lat temu

a o drodze psary śliwniki nikt nie wspomina droga tragiczna. jak się pozabijają to będą naprawiać to samo dotyczy drzew które łamią się na drogę ktoś zginie to będą wycinać banda

on
8 lat temu

a kiedy ulica Wiklinowa??

starszy
8 lat temu

Co za anioly popis na drodze stoja.Czy to zesrajski i lawniczenko ?

brawo
8 lat temu

Brawo powiat za podjęcie naprawdę trudnego tematu drogi Bogdaj-Garki

7
0
Napisz co o tym sądziszx