PO-alkoholowe wandalizmy

W miniony piątek policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze zniszczeniem mienia. Jeden z nich rozbił szyby w kiosku, natomiast drugi oblał barwną cieczą elewację budynku. W obu przypadkach mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co może im grozić do 5 lat więzienia.

+

Nadmierna ilość wypitego alkoholu, kłótnie i nieporozumienia, prowadzą często do agresywnych zachowań wynikiem czego może być spowodowanie szkody w mieniu. W miniony piątek dwie takie sytuacje miały miejsce na terenie powiatu ostrowskiego.

Policjanci interweniowali w Nowych Skalmierzycach, gdzie na jednej z ulic miał awanturować się mężczyzna. Dojeżdżając na miejsce zauważyli jak mężczyzna uderza metalowym koszem w szyby kiosku. Na widok policyjnego patrolu próbował uciec, ale po chwili został zatrzymany. 24-letni mieszkaniec Skalmierzyc uszkodził trzy szyby, których wartość poszkodowany oszacował na 1,5 tysiąca złotych. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia policjanci z Raszkowa zostali powiadomieni o uszkodzeniu elewacji jednego z budynków w Łąkocinach. W wyniku nieporozumień, 45-letni mężczyzna obrzucał elewację budynku mieszkalnego, garażu, opłotowanie posesji słoikami, w których znajdowała się barwna ciecz. Pokrzywdzona oceniła powstałe szkody na 5 tysięcy złotych.

Przestępstwo związane z uszkodzeniem lub zniszczeniem mienia, jest zagrożone karą więzienia do 5 lat. Nie wykluczone też, że sprawcy będą musieli naprawić wyrządzoną szkodę lub pokryć ich koszty.

CZYTAJ  Wybrano młodzieżowe słowo roku

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hm
7 lat temu

Przecież do czystej wody …estwo, tytuł sugeruje, ze wandale są z Platformy.

Krysia
7 lat temu

Miało być PO czy Po ???

brocha
7 lat temu

oj tam oj tam. to nic. szczena za nim pofrunoł z elawatora to naćpany podpalał auta. nawet wille na spichrzowej podpalił

aleks
7 lat temu

ci wandale nalezeli do PO?mysle ze nie wiec jak to rozumiec ?wybory i ma wygrac PiS?

Zyg Zag
7 lat temu

Ten w Skalmierzycach to może jakiś PISmak i potrzebował dlugoPISu żeby oPISac Skalmierzyce w ruinie?

5
0
Napisz co o tym sądziszx