Ostatnie szlify na boisku

Udostępnij
Tweet

Na niespełna cztery tygodnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego kończy się budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie.

+

Ta inwestycja to symboliczny prezent na obchodzony w tym roku jubileusz 90-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nowe boisko powstanie w miejscu, które pełni obecnie funkcję parkingu i będzie elementem zagospodarowania przestrzeni wokół budynku.

– Ta inwestycja warta ponad pół miliona złotych finansowana jest z budżetu Powiatu Ostrowskiego – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła, do której uczęszcza ogółem ponad 600 uczniów. Do realizacji zajęć z wychowania fizycznego szkoła miała do tej pory jedynie salę gimnastyczną.

– To obiekt wyczekiwany od dawna. Z pewnością pozwoli poszerzyć sprawność fizyczną i zwiększyć aktywność młodzieży także w nowych dyscyplinach, które mogą być rozgrywane na zewnątrz – powiedziała Beata Matuszczak dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Razem z budową boiska powstał plac rekreacyjny wraz z małą architekturą. Nowe boisko wybudowane zostanie z nawierzchni syntetycznej, poliuretanowej i zajmuje ponad 1000 metrów kwadratowych. Znajdują się na nim dwa boiska do koszykówki, jedno do siatkówki skocznia w dal wraz z rozbiegiem z syntetycznej nawierzchni. Oświetlenie będzie pozwalać korzystać z niego także po zmroku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx