Policyjne podsumowanie połowy wakacji

Udostępnij
Tweet

Czas nieubłaganie płynie na przód i za nami już pierwszy miesiąc wakacji. Do tej pory można powiedzieć, że nasze apele i rady w zakresie bezpieczeństwa na drodze przyniosły skutek. W porównaniu z lipcem ubiegłego roku było znacznie bezpieczniej.

+

W pierwszym miesiącu wakacji na drogach powiatu ostrowskiego wydarzyło się 7 wypadków drogowych tj. o 4 mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Znacznie spadła liczba rannych osób z 18 w zeszłym roku do 7. Odnotowaliśmy również mniejszą ilość kolizji drogowych. W tym roku do tego typu zdarzeń dochodziło 120 razy, natomiast rok wcześniej zaistniało 150 kolizji. Przyczyny wypadków i kolizji to wciąż nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie to od lat główne.

Wysoka liczba nietrzeźwych kierowców poruszających się na naszych drogach, chyba już na stałe wpisała się w rzeczywistość polskich dróg. Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali w lipcu 96 kierujących na „podwójnym gazie”. I pomimo tego, że było ich nieco mniej niż w ubiegłym roku, kiedy zatrzymano 111 nietrzeźwych, jest to nadal problem na naszych drogach. Jak łatwo można obliczyć, codziennie 3 pijanych kierowców wpada podczas policyjnych kontroli drogowych.

Przed nami ostatni miesiąc wakacji. Ponawiamy więc apel o zachowanie zdrowego rozsądku i podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Dla łamiących przepisy drogowe, a zwłaszcza piratów drogowych i nietrzeźwych, nie będzie taryfy ulgowej. A wszystko po to, aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie na drogach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Trzeci raz próbował to zrobić na kładce
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mat
8 lat temu

zgłaszam pilną potrzebę utworzenia w Ostrowie policyjnych patroli ROWEROWYCH i jeszcze pilniejszą potrzebę patrolowania okolic Piasków Szczygliczki z uwzględnieniem odcinka Piaski – szosa nr 11. Wcale tam nie jest bezpiecznie!!!!

1
0
Napisz co o tym sądziszx