Nie przejedziesz przez ważne skrzyżowanie w centrum Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Trwa remont ulicy Wolności w Ostrowie. Od jutra nieprzejezdne będzie miejsce, w którym powstanie rondo u zbiegu ulic Wolności, Zamenhofa i Partyzanckiej. Otwarta zostanie natomiast zamknięta dotychczas ulica Wolności, która na czas wykonywania robót będzie dwukierunkowa. W związku z zamknięciem skrzyżowania zmianie ulegną także trasy autobusów komunikacji miejskiej.

+

Dobiega końca układanie ostatniej warstwy nawierzchni na lewym pasie. Na dziś planowane jest usunięcie zakazów wjazdu na ulicę Wolności, co umożliwi dojazd do posesji i z zaopatrzeniem. Pozostałe prace wykończeniowe odbywać się będą pod ruchem.

To niestety nie koniec utrudnień związanych z modernizacją ulicy Wolności. W piątek, 7 sierpnia, rozpoczną się roboty związane z przebudową skrzyżowania Wolności – Zamenhofa – Partyzancka. Skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu. Na ulicach zbiegających się na tym skrzyżowaniu ustawione zostaną znaki „droga bez przejazdu”.

Dla zapewnienia dojazdu do posesji i zaopatrzenia na odcinku od ul. Kolejowej w kierunku ul. Partyzanckiej – ul. Wolności będzie na czas tych robót dwukierunkowa – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Prace związane z wykonywaniem ronda realizowane będą około dwóch tygodni, w związku z tym planowane są także bardzo duże zmiany w przejazdach komunikacji publicznej. Od jutra do odwołania zmienają się trasy kursowania następujących linii:

6, 7, 12, 13, 16, 18, 23, A, K-1 – w kierunku ul. Raszkowskiej linie kursować będą przez: ul. Sienkiewicza, ul. Wojska Polskiego i dalej po dotychczasowych trasach.
Nieczynne przystanki: ul. Partyzancka, Plac 23 Stycznia, ul. Raszkowska.
Najbliższe przystanki znajdują się przy ul. Sienkiewicza i ul. Wojska Polskiego.
W kierunku Głogowskiej linie kursować będą przez: ul. Raszkowską, ul. Wolności, ul. Kolejową, ul. Towarową i dalej po dotychczasowych trasach.
Nieczynne przystanki: Pl. 23 Stycznia, ul. Partyzancka.
Najbliższy przystanek ul. Wolności.
Dla kursów linii nr „16” w niedziele i święta przystanek początkowy i końcowy będzie na ul. Wolności.

CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje

8, 11, 27 – w kierunku ul. Głogowskiej linie kursować będą przez: ul. Wolności, ul. Kolejową, ul. Towarową i dalej po dotychczasowych trasach.
Nieczynne przystanki: Pl. 23 Stycznia, ul. Partyzancka.
Najbliższy przystanek ul. Wolności.

4, 5, 5B, 14, 15-17, 25, C, P – w kierunku ul. Głogowskiej linie kursować będą przez: ul. Wolności, ul. Kolejową, ul. Towarową i dalej po dotychczasowych trasach.
Nieczynny przystanek ul. Partyzancka.
Najbliższy przystanek ul. Wolności.

Linia 2
W kierunku Topoli Małej kursować będzie przez: ul. Głogowską, ul. Odolanowską i dalej po dotychczasowej trasie.
Nieczynny przystanek ul. Partyzancka.
Najbliższy przystanek ul. Odolanowska I.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
8 lat temu

Wolności od kolejowej to partyzanckiej to jest jakas porażka jeżdżą pod prąd bo debile znaku nie potrafią postawić a już pomine fakt że strach po chodniku chodzić bo auta zawracaja panie Marku warto poruszyć temat

Zyg Zag
8 lat temu

Polski kierowca znaków drogowych nie uznaje i nie bedzie sie gapil przed siebie jak jakis debil skoro mozna podczas jazdy pisac smsy

swietus
8 lat temu

Tak dziala wieruchowski typowe beztalencie i palancik wyjatkowy .

Duzy
8 lat temu

Niech k**wa postawia wiecej znakow bo jezdza w kolko za to wieczorem na partyzanckiej radiowoz przy radiowozie I mandat za mandatem

ZEBCOW
8 lat temu

20 LAT PIASKU KURZU BLOTA DZIUR UL TYLNA OSTROW WIELKOPOLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!

roman
8 lat temu

A kiedy ruszą z pracami przy utwardzaniu ulic z gruntową „nawierzchnią”. Była uchwała i co?

Zasadniczy
odpowiada  roman
8 lat temu

Grunt, to uchwała.

paweł
8 lat temu

niedawno cos tam robili. Czy w tej Polsce kazdy robi co sie mu podoba? dzióbią jak sikorki słoninę. czy nie można raz a porządnie?

8
0
Napisz co o tym sądziszx