Bartosz Ziółkowski prezesem MZK

Udostępnij
Tweet

Bartosz Ziółkowski został wyłoniony przez Radę Nadzorczą Miejskiego Zakładu Komunikacji na prezesa tej spółki. Jak twierdzą przedstawiciele miasta: konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powierzeniu funkcji prezesa panu Bartoszowi Ziółkowskiemu, a dotychczasowy prezes Janusz Marczak wszedł w skład zarządu MZK SA.

+

Zwiększenie składu osobowego zarządu w Miejskim Zakładzie Komunikacji jest wynikiem nowych wyzwań oraz zadań, które stoją przed spółką w najbliższej przyszłości – informuje Jan Grześkowiak, przewodniczący Rady Nadzorczej. – Od 1 stycznia 2017 roku w życie wchodzą nowe zapisy Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, które nakładają na przewoźników publicznych zupełnie nowe obowiązki. Spółkę czeka szereg zmian, m.in. przekształcenie Spółki w podmiot wewnętrzny Miasta świadczący usługi publiczne w zakresie transportu publicznego dla Miasta i Gmin Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz rewolucyjne zmiany w transporcie tzw. niskoemisyjnym, która dla MZK SA wiąże się z etapową wymianą taboru na elektryczny wraz z kompleksową infrastrukturą ładowania i serwisowania nowej generacji autobusów.

– W ramach wprowadzenia autobusu elektrycznego wdrożony zostanie także program synergii OZC i MZK, który ma na celu poprawienie efektywności obu spółek i obniżenie cen za świadczone dla mieszkańców usługi. Przed spółką stoi również wyzwanie w postaci wdrożenia nowej oferty przewozowej uwzględniającej budowę centrum przesiadkowego w Mieście oraz zakładającej powiązanie wszelkich rodzajów transportu, w tym kolejowego, autobusowego krajowego, itd. Ma to powstrzymać trwający od wielu lat spadek liczby przewożonych pasażerów. W tym celu uatrakcyjniona zostanie oferta dla mieszkańców – szczególnie rodzin oraz młodych. Poprzez podniesienie jakości usług, MZK chce zapoczątkować modę na korzystanie z komfortowego i ekologicznego transportu publicznego jako alternatywę dla poruszania się samochodem w korkach, spalinach i z kłopotami w zaparkowaniu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca
6 lat temu

nowe autobusy zmiany prezesów , tylko powoli niema kto tym jeździć,

jarek
8 lat temu

Najpierw DEra stracił przez niego elektorat, teraz wyprowadzi na manowce Klimkową.

Krytyk
8 lat temu

Pan Ziółkowski to jest Pan, który zarabiał wielkie pieniądze w Holdikomie i pobierał pensje przez wiele miesięcy ze względu na umowę, która była podpisana na korzyć Pana Ziółkowskiego?

Rymek
8 lat temu

Skądsiś chyba znam te mordę. Chyba była na bilbordzie.

Roger
8 lat temu

PO Panikuje. Ich prezes był najlepszy. Walczył o spółkę itp. Śmiech na sali. Wszyscy prezesi z PObyli najlepsi. inni się lansują, odwiedzają uczelnie, giną w sprawach firm. Tylko ludzie z PO siè nie mylą i mają poparcie załogi hehehe. Inni nie wygrywają konkursów tylko ludzie z PO hehehe. Aż strach wygrać rywalizację z kimś z PO – ( wtedy jest źle, wszystko ustawione, wszędzie spiski, komentarze). To jakiś dramat – ktoś się okazał lepszy w konkursie to znaczy ze nie może być lepszy? W poprzedniej kadencji wszyscy byli z PO i jak się sknczylo? Teraz został tylko jeden ale walczą o niego.

Walczak
8 lat temu

walczył jak mógł ? Redukcja etatów i większa dopłata z miasta hehehe. Mało mógł.

jan
8 lat temu

nie rozumiem : było 2 świetnych Prezesów z PO : Walczyński i Marczak przez ostatenie 8 lat z PO : czy w latach świetności trzeba wyprowadzać firmę na prostą ?

JG

mm
8 lat temu

wreszcie dobry prezes na wszytkim sie zna….

pytek
odpowiada  mm
8 lat temu

I żadnej pracy się nie boi. Przy każdej może poleżeć 😉

jakami
8 lat temu

wiekszy zarząd po to by nowy prezes nie ,,zginął”. poprzednik zajmowal sie firma i o nia walczyl jak mogl. wyprowadzil ja na prosta a teraz musi tego kierunki pilnowac bo nowy bedzie odwiedzal urzędy,uczelnie bo lans musi trwac.

49
0
Napisz co o tym sądziszx