Odzyskano towar o wartości 190 tys. zł

Udostępnij
Tweet

Zatrzymano dwóch mężczyzn w związku z włamaniami do ciężarówki przewożącej paczki z odzieżą. Jeden z zatrzymanych mężczyzn to kierowca TIR-a, natomiast drugi to paser odbierający od niego skradzione paczki. Łączną wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzona firma oszacowała na prawie 190 tysięcy złotych.

+

Nieuczciwym pracownikiem okazał się kierowca jednej z ostrowskich firm, która wykonywała usługi transportowe na rzecz innej firmy. Mężczyzna postanowił wzbogacić się na własną rękę, kradnąc przewożony przez siebie ciężarówką towar. Paczki, które zawierały głównie odzież i obuwie, ładowane były do naczepy TIR-a w Szwecji, plombowane i następnie transportowane do Ostrowa Wielkopolskiego. Jak się okazało cały transport nie dojeżdżał do celu. Pewna część paczek ginęła po drodze pomimo, że plomby wydawały się być nie naruszone.

Na ślad nielegalnego procederu wpadli ostrowscy kryminalni. Wykonane przez nich czynności i zebrane informacje wskazywały z dużym prawdopodobieństwem, że w kradzieże jest zamieszany jeden z kierowców firmy transportowej. Wszystko również wskazywało na to, że nie działa on sam. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił im ostatecznie na konkretne działania wobec podejrzewanego kierowcy.

W miniony wtorek, 28 lipca chwilę po przyjeździe kolejnego transportu, 36-letni kierowca został zatrzymany. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W przywiezionym ładunku brakowało ponad 20 paczek z odzieżą. W świetle posiadanego przez policjantów materiału, kierowca przyznał się do kradzieży. Kilkadziesiąt minut później w ręce kryminalnych wpadł 44-letni paser, który odbierał paczki. Kradzione rzeczy trafiały następnie do jego sklepu, gdzie były sprzedawane.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krotoszyna. Podczas przeszukań ich pomieszczeń mieszkalnych i sklepu, policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju asortyment pochodzący z kradzieży w czerwcu i lipcu tego roku. Kryminalni zabezpieczyli także towar posiadający kody z zeszłego roku, co wskazuje na to, że pierwszych tego typu przestępstw mężczyźni mogli dopuścić się już w ubiegłym roku.

CZYTAJ  Wzruszający powrót na łono natury (WIDEO)

Policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni dokonywali przestępstw w ten sposób co najmniej ośmiokrotnie. Wartość zabezpieczonego przez policjantów towaru została oszacowana na prawie 190 tysięcy złotych. Można powiedzieć, że kierowca wyspecjalizował się w otwieraniu plomby robiąc to tak umiejętnie, że nie nosiła ona śladów włamania, przez co nie wzbudzał podejrzeń właściciela firmy.

36-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia. Jego starszy kolega będzie odpowiadał za pomoc w zbywaniu skradzionych rzeczy. 44-latek do więziennej celi może trafić na 5 lat. Śledczy nie wykluczają, że do przestępstw mogło dochodzić częściej, dlatego lista zarzutów może się jeszcze powiększyć.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
8 lat temu

to milicjanty będę miały w co się ubrać 😉

Kierowca
8 lat temu

Czy to od ryzyka czy europon taki wspaniały drajwer

2
0
Napisz co o tym sądziszx