Plenerowo po raz drugi

Już po raz drugi 47 artystów z 7 krajów Europy przez dziesięć dni tworzyło w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach w ramach otwartego Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego, zorganizowanego przez ostrowską Galerię 33. Teraz efekty ich pracy – ponad 140 prac – można oglądać w Forum Synagoga. Wystawa nosi tytuł „Plenerowy Wymiar Sztuki”.

+

Międzynarodowy plener trwał ponad tydzień – od 29 czerwca do 8 lipca. Wzięło w nim udział 47 twórców – w większości z Polski, ale też z: Ukrainy, Litwy, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec. Aktywnie włączyli się w niego również plastycy z Ostrowa. Artyści malowali i rzeźbili w wielu miejscach na terenie Ostrowa oraz w okolicach miasta. Rzeźbiarze działali przede wszystkim na terenie bursy przy ul. Limanowskiego.

Prace, które powstały w trakcie tego tygodnia działań artystycznych, można podziwiać na wystawie w Forum Synagoga. Wernisaż z udziałem twórców odbył się w środę, 8 lipca. Wystawa to niemal 140 różnorodnych prac: malarskich i rzeźbiarskich – każdy z uczestników stworzył po kilka prac.Ekspozycja ma charakter roboczy – wystawa poplenerowa, na której zobaczymy po jednej wybranej pracy, odbędzie się w Galerii 33 jesienią. Obecna wystawa w Forum Synagoga jest czynna przez wakacje.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez zespół Galerii 33, a dofinansowany przez Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa i sponsorów.

CZYTAJ  Choinka rozświetliła ostrowski Rynek (ZDJĘCIA)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx