Zlikwidowali miejscówkę z dopalaczami

Ostrowscy policjanci z Wydziału Prewencji zabezpieczyli blisko 95 sztuk saszetek z „dopalaczami.” Do analiz laboratoryjnych zostały zabezpieczone próbki sprzedawanych substancji w jednym ze sklepów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogą zawierać środki zastępcze.

+

W wyniku działań operacyjnych ostrowscy policjanci ustalili, że na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego w jednym ze sklepów prowadzony jest nielegalny obrót „dopalaczami”. Zebrane informacje i dowody pozwoliły na dokonanie przeszukania w sklepie. W wyniku tych działań, w miniony piątek, policjanci zabezpieczyli blisko 60 sztuk saszetek z podejrzeniem, że są to zabronione substancje. 32-letni mężczyzna, który sprzedawał w tym sklepie został zatrzymany.

Wczoraj policjanci ponowili kontrolę punktu, tym razem wspólnie z pracownikami Sanepidu. Zabezpieczonych zostało kolejnych 35 sztuk dopalaczy.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o zastępczych środkach odurzających czyli dopalaczach. I chociaż na opakowaniach tych środków można spotkać informację, że jest to tylko produkt kolekcjonerski, to ze znaczeniem tego słowa nie ma nic wspólnego. Nieodparcie wydaje się, że jedynym kolekcjonerem jest ten kto sprzedaje dopalacze, a w jego kolekcji pojawia się jedynie kolejne utracone zdrowie, kolejna rodzinna tragedia i kolejne stracone życie.

Po środki zastępcze najczęściej sięgają ludzie młodzi, nie zdając sobie sprawy jak niebezpieczne są to substancje i jak bardzo szybko można się od nich uzależnić. Rozprowadzający dopalacze mieszają najróżniejsze substancje, używane np. w produkcji kosmetyków czy chemii gospodarczej. Reakcje po ich zażyciu są nieprzewidywalne. Ostrowscy policjanci prowadzą więc systematyczne działania wymierzone w handel tymi szczególnie niebezpiecznymi środkami, ponieważ sprzedaż substancji, które szkodzą zdrowiu i zatruwają młodych ludzi, nie może być kontynuowana.

Miejsca, w których może dochodzić do handlu dopalaczami, są kontrolowane przez policyjne patrole. Podobnie jak w przypadku narkotyków, również obszar związany z dopalaczami, generuje zachowania przestępcze. Potrzeba zdobycia środków finansowych na zakup dopalaczy może być powodem rozboju, kradzieży czy też pobicia. Należy zauważyć, że zazwyczaj klientami tych pseudo sklepów jest młodzież. Policja w przypadku ujawnienia osób nieletnich, posiadających przy sobie zastępcze środki odurzające czyli dopalacze, przekazuje informację do sądu rodzinnego.

Zakres policyjnych działań obejmuje także szeroko rozumianą profilaktykę. Policjanci przeprowadzają prelekcję w szkołach, zarówno dla uczniów jak i rodziców oraz pedagogów, informując o szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków, a także wiążących się z tym skutkach prawnych.

Pamiętaj! Dopalacze mogą prowadzić do nieodwracalnej utraty zdrowia, a także życia.

Wiesz kto i gdzie sprzedaje dopalacze? Napisz w komentarzu…

POLECANE NEWSY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dziwne
7 lat temu

Wiekszosc ludzi wie a policja sie zastanawia i triumfuje gdy znajdzie sklepik raz na jakis czas? raz a porzadnie zamknac min 5x sklepow naraz wtym samym czasie to moge im klaskac ze cos zrobili plus osoby sprzedajace „z auta” .

Anonim
7 lat temu

Sklep z pamiątkami w okolicy limanowskiego..

karolcia
7 lat temu

Taki siwy z klasztornej jeździ fordem galaxy z tylu bez znaczka i dostarcza dopalacze które są sprzedawane nawet gimnazjalistą

Mieszczuch
7 lat temu

Czyżby to był sklepik z Auto częściami?

4
0
Napisz co o tym sądziszx