Znaleziono policyjną broń na Al. Słowackiego

W środę o poranku pracownicy spółki WODKAN czyścili studzienki deszczowe wzdłuż Alei Słowackiego w Ostrowie Wlkp. Przy skrzyżowaniu z ulicą Królowej Jadwigi dokonali kryminalnego odkrycia. W miejscu, w którym osadzają się zanieczyszczenia znajdował się pistolet. Zdecydowanie nie był to pistolet na wodę.

+

Powiadomili policję, która przyjechała zabezpieczyć broń oraz wykonać oględziny. Jeden z policjantów, z szacunku dla niego pominiemy jego funkcję, stwierdził, że nie wie jaki to jest model broni. Wystarczyło, że pokazaliśmy zdjęcia znaleziska osobie, które interesuje się militariami i werdykt zapadł momentalnie. Był to pistolet P-64, używany przez policję od lat 60 ubiegłego wieku. W 2014 r. policjanci w całej Polsce posiadali niecałe 6 tysięcy egzemplarzy.

Miejsce odnalezienia pistoletu może wskazywać, że posłużył on do popełnienia przestępstwa, a jego posiadacz pozbył się go w miejscu, przez które najpewniej przejeżdżał samochodem. Dokładne badania broni być może pozwolą ustalić gdzie broń została użyta i do kogo należała – pod warunkiem, że nikt wcześniej nie usunął jej numeru seryjnego.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
8 lat temu

Jeżeli to broń, która widoczna jest na zdjęciu nad artykułem i pierwszym zdjęciu pod artykułem to jest tylko podobna do p-64, ale raczej jest to inny model. P-64 było jednostką wzorowaną na rosyjskim Makarowie, który z kolei był kopią walthera. Wiele pistoletów z lat 50 – 70 wyglądało bardzo podobnie. A nawiasem mówiąc P-64 używała nie tylko milicja/policja ale praktycznie wszystkie służby włącznie z wojskiem, SOK, strażami przemysłowymi itp.

aaa
8 lat temu

najpierw upewnij się jaka to bron, czy moze to być nawet replika broni gazowej, a na 100procent nie jest to p-64 tylko inny model….

heh
8 lat temu

przecież Rutkowski był w ostrowie

gty
8 lat temu

moze sezam zgubił oni lubia takie antyki

.....
8 lat temu

Porucznik Borewicz pewnie ją zgubił

AntyPO
8 lat temu

Gdybym to ja był znalazcą tej broni, to nigdy bym się do tego nie przyznał i jej nikomu nie oddał. Putin za naszą granicą i PO które dla obrony kraju reaktywują związki strzeleckie, które miałyby odstraszyć Rosję w razie jej inwazji na Polskę. Przecież ta formacja przez 8 lat nic nie zrobiła dla Polski, żeby jej obywatele czuli się w miarę bezpiecznie. Czyli ch… du..a i kamieni kupa.

wkurzeni4
odpowiada  AntyPO
8 lat temu

Twój lekarz chyba nie przyjmuje od dłuższego czasu?….

Pacjent FOZ
odpowiada  wkurzeni4
8 lat temu

Rozumiem, że masz dobry dostęp do lekarza specjalisty?

Realista
8 lat temu

Skąd wiadomo, że jest to broń „policyjna”?:). Czy jak ktoś posiada komputer tzn., że jest informatykiem?:). Poza tym nie widziałem u Policjantów P64 z brązową rękojeścią co MOŻE świadczyć, iż nie została ona wyprodukowana dla Policji lub Milicji.

k
odpowiada  Realista
8 lat temu

moze byl to pistolej „bezpiecznika”

Borewicz
odpowiada  Realista
8 lat temu

Jak to skąd wiadomo? Ustalił to wszechwiedzący i nieomylny Szanowny Pan Redaktor, który sam jeden bez trudu jest w stanie zastąpić wszelkie, nieudolnie działające służby.
Po wizycie na miejscu zbrodni wysnuł wnioski, że „Miejsce odnalezienia pistoletu może wskazywać, że posłużył on do popełnienia przestępstwa, a jego posiadacz pozbył się go w miejscu, przez które najpewniej przejeżdżał samochodem”. Teraz tylko wystarczy znaleźć dowody i wystawić pierś do orderu.
„Zdecydowanie nie był to pistolet na wodę”…

Marcin
odpowiada  Borewicz
8 lat temu

Panie Realisto – proponuje spawdzic w slowniku co znaczy ” zdjecie pogladowe” chyba iz przyjmie Pan iz tak jak na zdjeciu wygladala bron wciagnieta swiezo z kanalu , wyczyszczono na miejscu i w dodatku pozwolono zrobic zdjecie w/w jednostki w studiu fotograficznym przy profeslonalnym oswietleniu 🙂
Po za tym to ze Pan czego takiego nie widzial nie oznacza ze takie cos nie istnieje a tylko ze ma Pan ograniczone pole widzenia 🙂
Bron policyjna bo byla m in na wyposazeniu Polskiej Policji 🙂
Panie Borewicz – ktos specjalnie wzial pistolet i zeby sie go pozbyc nie wywalil go do jeziora czy rowu czy innych krzakow ale zatrzymal sie na ruchliwym skrzyzowaniu i wrzucil go do studzienki w centrum miasta – inteligencja powala – tylko pogratulowac 🙂

realista
odpowiada  Marcin
8 lat temu

Zdjęcia poniżej artykułu nie są zdjęciami poglądowymi;). Idąc Twoim takiej myślenia uważam ze jest to bron zabójcy bo zabójcy tez takiej używali;).

Marcin
odpowiada  realista
8 lat temu

Hmmm , mowie o zdjeciu pistoletu z brazowa rekojescia o ktorym to wypowiedzial sie pan Realista – a to zdjecie jest pogladowe – niech Ostow24.tv potwierdzi jesli moze .
Tyle ze tego pistoletu nie zaprojektowano i nie produkowano na potrzeby zabojcow a policji – taka mala roznica a jednak istotna , P64 jest rozwinieciem CZAK Model P ktory byl zaprojektowany na potrzeby milicji bo wersja CZAK Model W zaprojektowana dla wojska nie spelniala zalozen
Jakies jeszcze pytania ?

Frank
8 lat temu

Mam pytanie – w latach 60 ubiegłego stulecia stąd była ta ” policja „. Trochę wiedzy historycznej !!!!!!!!

ostrow24.tv
odpowiada  Frank
8 lat temu

Jest napisane, że była od lat 60 do czasów obecnych. Oczywiście wtedy była Milicja Obywatelska.

Paweł
odpowiada  ostrow24.tv
8 lat temu

Do dzisiaj jest w zasadzie ,tylko pod inną nazwą.

gutek
odpowiada  ostrow24.tv
8 lat temu

Znowu tania sensacja chwytliwy tytuł tylko nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, a i nie było p64 z brązową rękojeścią

19
0
Napisz co o tym sądziszx