Zmiany w parafiach. Odchodzą znani proboszczowe

Udostępnij
Tweet

1 lipca oficjalnie zostaną wręczone decyzje Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, który planuje dokonać radykalnych zmian w ostrowskich parafiach. Nam udało się ustalić jakie zmiany są szykowane.

+

Zmiany obejmą m.in. największe ostrowskie parafie. I tak z parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego odejdzie proboszcz Paweł Kostrzewa. Przypomnijmy, że za jego czasów doszło do nagłośnienia afer seksualnych wśród ministrantów. Wówczas pojawiły się zarzuty pod adresem proboszcza Pawła Kostrzewy, który mógł próbować zamieść aferę seksualną pod dywan. (Więcej tutaj: https://www.ostrow24.tv/news/50714-czy-proboszcz-probowal-zamiesc-afere-pod-dywan.html) Proboszcz Paweł Kostrzewa stwierdził, że w parafii jest „zły duch”.

Następnym proboszczem mającym pożegnać się z parafią jest ksiądz Tomasz Ilski. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, ostrowska konkatedra jako najbardziej reprezentacyjna parafia uszczupliła się w ostatnich latach o praktykujących parafian. Zaś sam proboszcz Tomasz Ilski nie potrafił uporać się z zarządcą cmentarza przy ul. Limanowskiego, który został prawomocnie skazany po tym jak zaatakował dziennikarza Marka Radziszewskiego nagrywającego reportaż o nieporządku na nowej części cmentarza. Wielu ostrowian mających bliskich na tym cmentarzu narzekało na zawiadowcę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kontrola z Urzędu Skarbowego wykazała szereg nieprawidłowości, w tym niewystawianie rachunków za świadczone usługi, czyli oszustwa na rzecz Skarbu Państwa. Proboszcz udaje, że nic się nie stało i zawiadowca o tak skompromitowanej opinii, nadal reprezentuje konkatedrę św. Stanisława Biskupa. Na jego miejsce ma przyjść ksiądz Krzysztof Nojman (obecnie proboszcz parafii przy ul. Krętej w Ostrowie Wlkp.), który swego czasu pełnił funkcję wikariusza właśnie w konkatedrze.

Wraz z proboszczami mają odejść pozostali księża urzędujący w tych parafiach. Chodzi w szczególności o scenariusz, w którym dotychczasowi podwładni mogliby spiskować przeciwko nowemu szefowi.

Dlaczego dochodzi do zmian w parafiach?

Asystent biskupa powiedział, że Biskup Kaliski nie będzie publicznie komentował decyzji, ale w praktyce najczęściej są to:

– Zmiany dokonywany są gdy któryś z księży przechodzi na emeryturę.

– Ksiądz może poprosić o zmianę parafii ze sobie znanego powodu.

– Ksiądz Biskup ocenia pracę parafii i dostosowuje zmiany do potrzeb duszpasterskich.

Wśród parafian krążą różne pogłoski na temat zmian w kolejnych parafiach. Wszystkich nie jesteśmy w stanie przytoczyć. Zapraszamy do dzielenia się nimi poniżej w komentarzach. Zapewniamy anonimowość.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

244 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Była parafianka
6 lat temu

Ksiadz proboszcz z Siedlikowa jedna wielka porażka , parafia zasluguje na zmiane proboszcza bo tak dalej sie nie da.

kasia
6 lat temu

Czy wiadomo kto zastąpi proboszcza w Ociążu?? Bo z dniem 1 września 2017 odchodzi słynny ksiądz z Biadek :):)

iwanka
6 lat temu

Jak tan ks. Phol? Ponawiam pytanie. Jesteście zadowoleni? Słuchy chodzą że Odolanów odetchnął a w MBF w Ostrowie się kotłuje?

iwanka
6 lat temu

Ja ponawiam pytane o Ks. Phola? Jak oceniacie po dwóch latach „posługi”? Zadowoleni czy nie? bo słychać że Odolanów odetchnął a w MBF w Ostrowie się gotuje i czystki w parafii? Dajcie znać co tam?

Oliwia
7 lat temu

I jak nowy proboszcz w konkatedrze? Ks. Nojman

Malutka
7 lat temu

Sytuacja jak przed rokiem. Mamy 30.06, od jutra są zmiany w większości parafii a na stronie diecezji cisza jak makiem zasiał. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego?

oswald
8 lat temu

Dlaczego odchodzą dobrzy,księża a nie odszedł ks baaaaaaaaaaaardzo niedobry Hutniczak, co to jest
grane, kto za Nim stoi CO proszę??? Ohydny los naszej parafii!!!!

`

powiat krotoszyński
8 lat temu

Co to za Biskup ze odwołuje w roku miłosierdzia bardzo dobrych księży z parafi co za Biskup moim zdaniem jak tak dalej bedzie robil to ludzie przestana chodzic do kosciola bo do tego Biskup dąży

244
0
Napisz co o tym sądziszx