Powstaje przedszkole na Pruślinie

Rusza budowa nowoczesnego przedszkola na Osiedlu Pruślin. Wykonawca – firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. – już przejął plac budowy. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Od września 2016 roku placówka przyjmie już pierwszych przedszkolaków.

+

Nowe przedszkole powstanie w rejonie ulic Świetlicowej i Sportowej, będzie połączone z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 13. Wejście główne do przedszkola znajdować się będzie od strony ulicy Świetlicowej. Budynek wykonany zostanie w nowoczesnej technologii energooszczędnej, która ma przełożyć się na niskie koszty utrzymania i eksploatacji budynku. Przy przedszkolu powstaną również pomieszczenia oraz maszt alarmowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

W budynku przedszkola znajdą się cztery oddziały przedszkolne dla 25 dzieci każdy. W skład każdego oddziału wchodzi sala przedszkolna, toalety, w tym toaleta dla niepełnosprawnych oraz dwa pomieszczenia pomocnicze. Każdy oddział posiada bezpośrednie wyjście na plac zabaw, na którym znajdą się m.in.: boisko o nawierzchni syntetycznej, huśtawki, piaskownica oraz zestaw sprawnościowy. Przy projektowanym tarasie budynku przewidziano miejsce do samodzielnych upraw kwiatowych, warzywnych, owocowych i ziołowych pielęgnowanych w ramach zajęć na świeżym powietrzu dla grup przedszkolnych.

Projekt przewiduje także pomieszczenia kuchenne, gabinet dyrektora, pomieszczenia administracyjne z niezbędnym zapleczem higieniczno-socjalnym, zaplecze szatniowe wraz z holem wielofunkcyjnym oraz pomieszczenia rady osiedla. Hol wielofunkcyjny pełni funkcję komunikacyjną, jednak przy okazji imprez związanych z życiem przedszkola ścianką mobilną można wydzielić salę jako miejsce imprezy i dodatkowo podzielić salę kurtyną.

Budynek przedszkola będzie przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. Przy przedszkolu powstanie również parking na 19 samochodów.

Projekt przedszkola daje możliwość rozbudowy przedszkola o dwa kolejne oddziały w przyszłości.

W przetargu na budowę przedszkola wystartowały cztery firmy. Pod uwagę były brane trzy kryteria: ceny, okresu gwarancji oraz niezmienności ceny.  Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez firmę Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim, która zrealizuje inwestycję za kwotę 4.942.297,20 zł.

CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)

Po uruchomieniu przedszkola w Osiedlu Pruślin możliwa będzie adaptacja pomieszczeń obecnego Przedszkola nr 3 przy ul. Jankowskiego na potrzeby żłobka, dzięki czemu będzie on mógł przyjąć więcej dzieci, niż dotychczas.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx