Nieprawidłowości w wyborach do Izb rolniczych?

Udostępnij
Tweet

Bogusław Cebulski z Odolanowa wystosował list do prezesa Krajowej Izby Rolniczej, w którym przypuszcza, że wybory do Izb Rolniczych zostały zmanipulowane. Chodzi konkretnie o rejestrację kandydatów. Oto treść pisma:

+

Szanowny Panie Prezesie!

W toku toczącej się procedury wyborów do Izb Rolniczych doszło w naszej gminie Odolanów do skandalicznej sytuacji odwołania rejestracji dwóch kandydatów zarejestrowanych przez Komisję Okręgową. (…) Zdarzenie to miało następującą historię, w związku z tym, że Okręgowa Komisja Wyborcza nie podała do publicznej wiadomości o posiedzeniach Komisji i godzinach i miejscu urzędowania, a podobno miała polecenie dyżurować w godzinach od 10.00 do 14.00.

Rolnicy – kandydaci  do wyborów, po zlokalizowaniu lokalu wyborczego ok. godziny 14.30 na zapleczu Liceum Ogólnokształcącego w Odolanowie, zastali lokal zamknięty z wywieszonym protokółem o zakończeniu pracy i zarejestrowaniu dwóch kandydatów do wyborów, co praktycznie oznaczało już ich wybór i przyjmowanie gratulacji przed wyborami. Ponieważ zarówno wszyscy członkowie Komisji Okręgowej jak i kandydaci są członkami jednej organizacji, można przypuszczać,że sprawa została ustawiona tak aby wygrać wybory przed wyborami!

W tej sytuacji kandydaci zwrócili się telefonicznie z interwencją do Przewodniczącej Komisji Okręgowej widniejącej na protokóle. Jednak ze względu na przebywanie w tym czasie w Brukseli, poleciła skontaktować się z  wiceprzewodniczącym Komisji p. Zdzisławem Giertychem , który oświadczył, że Komisja zakończyła działalność o godz. 14.00 i nie podejmie dalszych czynności. Po kolejnej interwencji telefonicznej u Przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej i jego rozmowie z członkami Okręgowej Komisji Wyborczej w Odolanowie, Komisja zebrała się w przepisowym składzie i przyjęła i zarejestrowała dodatkowo w/w rolników w poczet kandydatów do wyborów do Izb Rolniczych w ustawowym terminie w dniu 11 maja 2015 roku.

Na rejestrację tą złożył skargę P. Roman Rzeszowski – jeden z zarejestrowanych kandydatów, do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej , która skargę uznała za zasadną i wykluczyła kandydatury rolników z wyborów powołując się na przekroczenie terminu rejestracji. Kuriozalnym wydaje się fakt, że Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej zalecił Komisji Okręgowej rejestrację kandydatów po czasie jej urzędowania ze względu na fakt, że Komisja nie ogłosiła terminu i miejsca swojego urzędowania zwyczajowo powiadamiając np. sołtysów wywieszając w publicznych miejscach informacje czym naruszyła Par. 3  ust.2, Pkt. 5 Regulaminu Komisji Okręgowej  załącznik nr 2 Uchwały nr 8/210 Krajowej Rady Izb Rolniczych, ale zadziałała prawidłowo zgodnie z ogłoszonym terminarzem wykonania poszczególnych czynności związanych z przeprowadzeniem wyborów do walnych zgromadzeń Izb Rolniczych / Załącznik do Uchwały Nr 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych/.

CZYTAJ  Nadal dzieci mogą dołączyć do bezpłatnych animacji

Termin zgłaszania kandydatów do Komisji Okręgowych w celu rejestracji -najpóźniej w dniu 11 maja. Przypomnę, że dzień 11 maja trwa do godz 24.00! W wyborach samorządowych Komisje Okręgowe dyżurują do do godz. 24.00 i jest to norma przy rejestracji kandydatów, jeśli są to inne terminy należy to ogłosić w sposób dostępny dla każdego wyborcy a nie tzw. poczta pantoflową i wśród znajomych.Swoją drogą ,komu to potrzebne? Zamiast poddać się weryfikacji wyborców rozgrywa się wybory przy „zielonym stoliku”?

Takie działania są sprzeczne z zasadami demokracji i prawa! W załączeniu przesyłam dokumenty rejestracyjne i dokumentację związaną z ta sprawa! Wojewódzka Komisja Wyborcza powołując się na przepisy Ustawy o Izbach Rolniczych i Uchwały Krajowej Izby Rolniczej oraz Regulaminy Wojewódzkiej i Okręgowej Komisji Wyborczej winna wziąć pod uwagę fakt złamania prawa, Uchwała nr 2 Wojewódzkiej Komisji Wyborczej narusza prawo nie opierając się   w tych przepisach na które się powołuje, przez Komisję Okręgową tzn. brak publicznego ogłoszenia urzędowania Komisji ale termin rejestracji kandydatów 11 maja określony przez Krajową Izbę Rolniczą został zachowany. Rejestracja odbyła się w terminie ,Komisja w przepisowym składzie przyjęła dokumenty rejestracyjne i wydała zaświadczenie -protokół rejestracji kandydata i jest niezrozumiałe w tej sytuacji uchylenie aktu rejestracji przez Komisję Wojewódzką!

Pozdrawiam
Bogusław Cebulski – Redakcja ” DZWONEK ODOLANOWSKI”
https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcUTRJSTdFOXgzMDg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcNWs0VWwySVJFRmc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcNG1iVWxHMTZkYzQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6yt28wnXDtcblhsSzNZTHVrSUE/view?usp=sharing

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rolnik
8 lat temu

a co z wyborami w sośniach?
`

Jan
9 lat temu

Młócą tę słomę i młócą, a ziarna i tak nie namłócą z tego. Skoro były ustalone 2 dni rejestracji, to trzeba było się tego trzymać, a nie robić zamieszanie i na siłę się jeszcze rejestrować. Od tego się wszystko zaczęło. Jak widać tzw. świętych krów i u nas nie brakuje. Precz z takimi pieniaczami jak Cybulski i spółka!

Kazik
9 lat temu

Ale bełkot. Skoro były wyznaczone dni i godziny rejestracji, to trzeba się było zgłosić. A ci się pchali jak święte krowy poza kolejnością. Wyrzucić ich na aut i tyle. Co się wpychają, jak jest po czasie?

Obserwator
9 lat temu

Tak to jest, jak się podwórkowy grajek zaczyna bawić w politykiera…
Wyszła z tego mizeria, jak z kandydowania Pani Ogórek na Prezydenta…

Mieszkanka Odolanowa
9 lat temu

Czytając wypowiedzi Pana B.C wtyd mi , że ja w tym mieściesię urodziłam , wychowałam , mieszkam ……Pan wchodzi w du…. tym co są u władzy…
W tym mieście liczą sie układy i znajomości jedna korupcja!!!
Wierze ,że na sądzie ostatecznym wszyscy zostaniemy rozliczeni z tego co na ziemi uczyniliśmy (nie wspominajac o krzywdzie innym )!!!

dziadek
odpowiada  Mieszkanka Odolanowa
9 lat temu

Słuchaj mieszkanko jak ci wstyd to się wyprowadź i to daleko. Mnie natomiast jest wstyd, że muszę czytać tyle idiotycznych i infantylnych wypowiedzi. Wyczytałem też zarzut do Pana Cebulskiego, że ma zdjęcie z Jaruzelskim (!). Naprawdę szczyt idiotyzmów nierozgarniętych ludzi. Takie samo zdjęcie ma Komorowski, Wajda, Olbrychski, Rodowicz i wielu innych ludzi z życia kultury, polityki i nauki. Ja z kolei gdy jestem poza Odolanowem chwale się, ze w tym mieście żyje tyle porządnych i mądrych ludzi poza małym wyjątkiem tych którzy z taka zajadłością i nienawiścią wypowiadają się na tym forum.

Bogusław Cebulski
9 lat temu

Jeśli jest Pan obiektywny ,to ja jestem ZULU GULA! Wybory do Izb Rolniczych odbyły się według zasady konspiracyjnej! Jak PSL robi imprezy dla rolników za pieniądze Izby to nagłaśnia w PROARCIE,na plakatach, w gazetach i nawet wysyła się po ludzi autobusy do sołtysów.Do wyborów nie wyprodukowano nawet plakaciku na tablicę sołtysa o urzędowaniu Komisji Wyborczej i godzinach dyżurów. Uchwała Krajowej Rady Izb Rolniczych mówiła wyraźnie ,że dniem rejestracji jest 11 maja, A 11 maja jest do godziny 24.00! Panie obiektywny, na negatywny wizerunek naszego miasteczka wpływaja tacy ludzie jak Pan, którzy negują moje opinie o b. p. Burmistrz i jej działaniu rujnującemu gminę i miasto Odolanów a pozytywne opinie o działaniach Mariana Janickiego, który miasto Odolanów postawił na piedestale i jako wzór dla innych. Miałem w tym swój udział i jestem z tego dumny. Dzisiaj prawda o stanie naszej gminy wyszła jak szydło z worka? I co nie miałem racji? Ciekawe ze, chorągiewka Bogusław Cebulski wspierał pozytywne działania na lewicy takie same jak wspiera obecnie na prawicy i tej chorągiewki wiatr nie rusza! Gdybym był taki jak piszesz idąc za korzyściami byłbym przydupasem Pani Burmistrz, Pana Tuska i Pawlaka.Potrafię jednak ocenić kto dobrze działa dla ludzi,gminy czy kraju. A niestety ktoś kto krytykuje władzę nie ma żadnych korzyści wprost przeciwnie ma wielu wrogów takich jak ten obiektywny.Nie bardzo przejmuję się „obiektywnymi” mając tysiące zwolenników swojej działalności i tej artystycznej i pomocy dla innych! Trzydzieści lat nie piję alkoholu i nie palę! Jestem TRZEŹWY i wiem co robię! Wiem także co robią ludzie pijani z nienawiści i zazdrości!

Obiektywny
9 lat temu

Nikt nie gardzi Panem Bulajem za ekmm Panią burmistrz.
Sam nie jestem jej zwolennikiem i nigdy nie będę. Po prostu tak jak wielu mieszkańców Odolanowa nie mam szacunku do tej chorągiewki – Pana Cebulskiego, który pójdzie za tym, kto da więcej, obrażając wszystkich dookoła, wszędzie szukając spisku. Kto przeciwko niemu, tego trzeba obrazić i wyśmiać, najlepiej piosenką. Sam jestem wyborcą PIS i jest mi wstyd, że ten człowiek afiszuje się z tą partią polityczną. Od lewicy do prawicy. Należy mieć choć ułamek honoru, a on jest tam, gdzie ma korzyści.
Pan Cebulski nawet gdy nie ma racji, to zawsze musi się wszędzie wtrącić, a tych którzy mu nie poklaskują obrażać. Ten człowiek wpływa negatywnie na wizerunek naszego miasteczka.
Wracając do wyborów do izb rolniczych, sam przyjrzałem się sprawie i nie ma Pan racji, Panie Cebulski. Musi Pan zrozumieć, że odpowiednie reguły są ustalone, by je przestrzegano.

dziadek
9 lat temu

Panie Bogusławie tutaj wcale nie chodzi o prawdę, ponieważ ci ludzie wychowali się w kłamstwie i w kłamstwie chcą żyć. Dzisiaj znaleźli sobie okazję aby Panu przywalić ( za Panią Burmistrz) i to robią. Prawda natomiast jest taka, że to czyni się dzisiaj w naszej Polsce aby ogłupić człowieka przeszło już wszystkie szczeble cwaniactwa z jedzeniem ośmiorniczek za nasze pieniądze włącznie. Życzę powodzenia w walce o prawdę. Chwasty będą rosły zawsze tylko należy z nimi skutecznie walczyć.

40
0
Napisz co o tym sądziszx