Zderzenie ciężarówki i trzech aut w Ociążu

Bycie zawodowym kierowcą nie zwalnia od ciągłej koncentracji za kierownicą. Rutyna potrafi zabić czujność. Przekonał się o tym kierowca ciężarowego Volvo, który doprowadził do małego karambolu na trasie Ostrów Wlkp. – Kalisz.

+

Jeden z kierowców jadących od strony Ostrowa Wlkp. skręcał na posesję znajdującą się po lewej stronie. Jadące za nim trzy auta osobowe zatrzymały się. Kierowca ciężarowego Volvo nie zdążył tego uczynić w wyniku czego uderzył najpierw w Citroena Picasso. Siła uderzenia spowodowała, że Citroen uderzył w Forda, a ten w Citroena Berlingo.

W Berlingo jedna z firm ochroniarskich przewoziła pieniądze. Dlatego najszybciej na miejsce dotarli koledzy z firmy, którzy przepakowali walizki z pieniędzmi do zastępczego auta. Policja, zdaniem świadków, dotarła dopiero po 40 minutach od momentu zdarzenia.

Citroen Picasso najpewniej trafi na złom, a pozostałe dwa auta osobowe czeka wizyta u blacharza. Nikt nie został ranny. Ruch na drodze krajowej nr 25 odbywał się wahadłowo przez ponad godzinę.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jj
8 lat temu

KIEROWCY tir-ÓW – bogowie dróg. Czy jest głupszy zawód niż kierowca zawodowy ?

szofer
odpowiada  jj
8 lat temu

Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz. To właśnie dzięki tym ciężarówka masz co jeść pić i na d…. ubrać jeśli nie byłoby transportu to nie miałbyś w kiblu czy d…. utrzeć a półki sklepowe świeciły by pustką.

MIEJSCOWY
8 lat temu

Droga 25 od Centrum Kamienia do skrętu Zakrzewki to chyba najbardziej wypadkowy odcinek w Polsce. Długość tego odcinka to tylko 2,3 km ale średnio co drugi dzień stłuczka, raz na miesiąc poważniejsza kolizja i co najmniej jedna ofiara śmiertelna rocznie. Przypomnę :mówimy o odcinku 2 kilometry i trzysta metrów!
Może jakieś egzorcyzmy odprawić?

Robert
odpowiada  MIEJSCOWY
8 lat temu

No w ciągu ostatnich 30 dni to już chyba 3 wypadek jak dobrze liczę jeśli nie 4…

mcj
odpowiada  MIEJSCOWY
8 lat temu

Cały odcinek Ostrów – Kalisz jest pechowy. Kolo Garcarka czy na obwodnicy Skalmierzyc też kolizje były przecież…

bobek
8 lat temu

Się wyklepie i będzie bezwypadkowy 🙂

6
0
Napisz co o tym sądziszx