OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Nie chcą nowej stacji paliw

Nie chcą nowej stacji paliw

Już 101 mieszkańców podpisało się pod protestem przeciwko budowie stacji paliw na rogu Alei Słowackiego i Królowej Jadwigi w Ostrowie Wlkp. Teren od lat stojący bez zagospodarowania znalazł inwestora, który w pobliżu bloku, przedszkola i szkoły chciałby postawić stację paliw. Mieszkańcy są temu przeciwni.

+

Mieszkańcy postanowili złożyć podpisy po tym jak okazało się, że w ich najbliższym sąsiedztwie miałaby powstać stacja benzynowa. Na stronach urzędowych pojawiło się obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla mającej powstać stacji paliw.

W miejscu gdzie do tej pory stawiano wesołe miasteczka lub wyprowadzano psy, inwestor (prawdopodobnie stacja BP) zamierza przeprowadzić diametralną zmianę otoczenia. Z pewnością wycięta zostałaby ściana drzew, które urozmaicają okoliczny krajobraz. Stąd też w pobliskim sklepie medycznym zbierane będą przez najbliższe dni podpisy pod następującym protestem:

 

W otoczeniu miejsca, w którym mieszkasz i żyjesz, na skrzyżowaniu Al. Słowackiego i Królowej Jadwigi ma być wybudowana stacja benzynowa.

Jeżeli:
– nie chcesz jej pod oknami swojego mieszkania lub domu
– nie tęsknisz za dodatkowym hałasem podjeżdżających samochodów i smrodem ich spalin
– pragniesz, by Twoje dzieci mogły w miarę bezpiecznie chodzić do szkoły lub przedszkola
– chcesz spać spokojnie bez wybuchowych wizji
– twierdzisz, że w centrum Ostrowa Wlkp. jest już wystarczająco dużo takich „perełek” architektury
– masz wiele innych powodów by powiedzieć „nie” budowie

WYRAŹ SWÓJ SPRZECIW I PODPISZ SIĘ NA LIŚCIE PROTESTUJĄCYCH

Protestujący mieszkańcy z nostalgią wspominają dawną zieleń, która rosła wzdłuż Alei Słowackiego.


Podobnym miejscem spornym była stacja paliw Lotos przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp. Po protestach mieszkańców postawiono ekranu dźwiękochłonne.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Co dalej ze Strażą Miejską? Twój głos ma znaczenie
91 komentarzy
...
11 lat temu

Najlepsze to to o wybuchu. Ile stacji w tym roku wybuchlo w Europie?

olo
11 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa , będzie gdzie zatankować , kupić drobiazgi , kilka osób znajdzie pracę . teraz tam tylko syf, brud , psy i koty mają szalet a penery miejsce gdzie się można napić . Stacja to strzał w dziesiątkę . Jak ktoś chce mieć ciszę i spokój to zapraszam do Dębnicy lub CHynowy , tak psy dupami szczekają a do sklepu są 3km . POWODZENIA !!!!

kinga
odpowiada  olo
11 lat temu

Mieszkam w Ostrowie i to blisko tego miejsca ale naprawdę chciałabym mieszkać w pięknej Debnicy a do sklepu nie ma 3 km bo jest kilka sklepów

benek
odpowiada  olo
11 lat temu

Taak, wreszcie bedziesz gdzie miał tankować.

roman
11 lat temu

A może lepiej wielopoziomowy parking…. wzorem Sanoka…drugi ?

heszke
11 lat temu

Zostawcie SZAFE w spokoju !

Jerzy
11 lat temu

Należy przytoczyć jedną rzecz, że od początku alei przy Raszkowskiej aż do wylotu na Kalisz są trzy stacje… Czwarta chce urwać trochę bochenka z racji ukończenia tzw. wlotu na obwodnicę i jej dalszy ciąg, osobiście pozwolenia nie wydałbym ale jeśli w grę wchodzą znajomości z miastem to nikłe szanse na tą petycje widzę.

h
11 lat temu

Ludziom to się nudzi…

Damian.P
11 lat temu

Nie mieszkam w Ostrowie Wlkp , jeśli bym mieszkał to na pewno bym nie chciał kolejnej stacji , jak tak dalej pójdzie to niedługo będziecie mieć więcej stacji paliw niż aut w mieście i sklepów więcej niż mieszkańców a żeby obejrzeć zieloną traw to będziecie jeździć z 25 km za miasto .

marta
odpowiada  Damian.P
11 lat temu

co ty gadasz, paliwo też niby drogie a wszyscy jeżdżą. ciągi samochodów na trasie że wyprzedzać ciężko

marta
11 lat temu

co komu przeszdza stacja benzynowa? galerii też jest dużo więcej niż potrzeba i nikt nie protestuje

Polak
11 lat temu

pewnie lepiej niech tam rosną piękne chwasty i krzaki, strach tam chodzić w nocy, LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ

Geo
11 lat temu

Czy to nie była działka należąca do Radosława Torzyńskiego, byłego prezydenta lub osoby jemu najbliższej?

leon
odpowiada  Geo
11 lat temu

jasne , że tak – a teraz jest w powiecie doradcą od inwestycji czy czymś takim.

1 2 3 6
91
0
Napisz co o tym sądziszx
×