Nie chcą nowej stacji paliw

Już 101 mieszkańców podpisało się pod protestem przeciwko budowie stacji paliw na rogu Alei Słowackiego i Królowej Jadwigi w Ostrowie Wlkp. Teren od lat stojący bez zagospodarowania znalazł inwestora, który w pobliżu bloku, przedszkola i szkoły chciałby postawić stację paliw. Mieszkańcy są temu przeciwni.

+

Mieszkańcy postanowili złożyć podpisy po tym jak okazało się, że w ich najbliższym sąsiedztwie miałaby powstać stacja benzynowa. Na stronach urzędowych pojawiło się obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla mającej powstać stacji paliw.

W miejscu gdzie do tej pory stawiano wesołe miasteczka lub wyprowadzano psy, inwestor (prawdopodobnie stacja BP) zamierza przeprowadzić diametralną zmianę otoczenia. Z pewnością wycięta zostałaby ściana drzew, które urozmaicają okoliczny krajobraz. Stąd też w pobliskim sklepie medycznym zbierane będą przez najbliższe dni podpisy pod następującym protestem:

 

W otoczeniu miejsca, w którym mieszkasz i żyjesz, na skrzyżowaniu Al. Słowackiego i Królowej Jadwigi ma być wybudowana stacja benzynowa.

Jeżeli:
– nie chcesz jej pod oknami swojego mieszkania lub domu
– nie tęsknisz za dodatkowym hałasem podjeżdżających samochodów i smrodem ich spalin
– pragniesz, by Twoje dzieci mogły w miarę bezpiecznie chodzić do szkoły lub przedszkola
– chcesz spać spokojnie bez wybuchowych wizji
– twierdzisz, że w centrum Ostrowa Wlkp. jest już wystarczająco dużo takich „perełek” architektury
– masz wiele innych powodów by powiedzieć „nie” budowie

WYRAŹ SWÓJ SPRZECIW I PODPISZ SIĘ NA LIŚCIE PROTESTUJĄCYCH

Protestujący mieszkańcy z nostalgią wspominają dawną zieleń, która rosła wzdłuż Alei Słowackiego.


Podobnym miejscem spornym była stacja paliw Lotos przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp. Po protestach mieszkańców postawiono ekranu dźwiękochłonne.

POLECANE NEWSY

91 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Magda
5 lat temu

Te protesty i tak na nic bo nasz wspaniała pro-mieszkańcowa pani prezydent ma to w nosie…i ma w nosie nas, mieszkańców naszego miasta…ważne by kasa była…my jako mieszkańcy Ostorwa nie mamy żadnego wpływu na to co tam bedzie bo pani prezydent już zgode dała…a ona tak o nas dba…i nic nie może zrobić…ciekawe tylko czy pod swoim domem pozwoliłaby na budowę stacji benzynowej lub blokowiska…

rr
7 lat temu

OK moze nie musi byc kolejna stacja , jest ich sporo , ale stan obecny miejsca tez jest tragiczny ,niech zrobia maly park lub cos dla ludzi z okolic

Mark
7 lat temu

POSADZIĆ TAM DRZEWA! Oddaje ciężki haracz państwu i miastu w postaci podatków, zatem mam prawo żądać aby miasto teren wykupiło i posadziło drzewa, bo od tego jest miasto prywatny inwestor tego nie zrobi.

dominika
7 lat temu

BUDOWAĆ CPN A JAK ! ZAWSZE KILKA OSÓB ZNAJDZIE PRACĘ, A TEN ZASYFIAŁY PLAC ZOSTANIE ZAGOSPODAROWANY, POMYSŁ OK

momok
7 lat temu

Jadę Alejami Słowackiego 5x w tygodniu i pracy i z pracy i po tej stronie nie widzę potrzeby stacji w tym miejscu. Co innego po drugiej stronie!

polonistka:-)
7 lat temu

w ZIELARNI !!! Po co tam dwa I??? 🙁 Upss… Ktoś miał kłopoty z językiem polskim?:-(

Kliny zieleni
7 lat temu

Tak to robiono już przed wojną w P-niu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kliny_zieleni_w_Poznaniu

Lew
7 lat temu

Kmioty to by chciały stację na rynku z mcdrivem oczywiście coby mogły się lansować swoimi dryndami. Nasr.ć takim na podwórko a posprzątają i jeszcze powiedzą, że to dobrze, bo przynajmniej porządek jest.

Aga
7 lat temu

Teraz chcecie place zabaw? A jak były budowane (przez Urbaniaka) to się śmialiście i kpiliście i narzekaliście. Ja mieszkam na Pułku i powiem szczerze, że jestem bez zdania w tym temacie, a Wy protestujący teraz idźcie do Urzędu Miasta, czekajcie 5 lat na rozmowę z Waszą ulubioną Panią Prezydent i proście ją, aby się temu przeciwstawiła 🙂

Magda
odpowiada  Aga
5 lat temu

pani prezydent ma to w nosie..ona wszystkich mieszkanców ma w nosie…tylko PR ma dobry i to wszystko 🙁

:)
7 lat temu

Słuchy chodzą,że stację tą buduje Arystoteles Papas.

91
0
Napisz co o tym sądziszx