Pościg policyjnymi motocyklami za Golfem

Udostępnij
Tweet
W ubiegły czwartek policjanci na motocyklach zatrzymali 2 sprawców kradzieży paliwa ze stacji paliw na terenie Odolanowa. Policjanci ustalili, również, że chwilę po dokonaniu kradzieży kierujący mężczyźni, doprowadzili do kolizji drogowej, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia.
+

Policjanci ostrowskiej „drogówki” w wyniku podjętego pościgu w miniony czwartek zatrzymali 2 mężczyzn, w związku z kradzieżą paliwa ze stacji benzynowej na terenie Odolanowa. W chwili zatrzymania okazało się również, że sprawcy kradzieży spowodowali kolizję drogową, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia.

Policjanci patrolując ulice miasta i powiatu Ostrowskiego, zauważyli pojazd odpowiadający pojazdowi w podawanym przez oficera dyżurnego komunikacie. W związku z tym, postanowili zatrzymać do kontroli jadący samochód. Niestety pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i błyskowych, kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się.

Policjanci podjęli za pojazdem pościg, ale najwyraźniej kierowca golfa nie miał zamiaru poddać się policyjnej kontroli. Kierowca samochodu zajeżdżał drogę policyjnym motocyklom podczas prób wyprzedzania, gwałtownie przyspieszał.

Jednak po kilkunastu minutach mężczyźni jadący osobowym golfem zostali zatrzymani przez policjantów. Wkrótce było już jasne, dlaczego chcieli uniknąć kontroli. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni są sprawcami kradzieży paliwa. Policjanci ustalili, że odjeżdżając z miejsca zdarzenia po kradzieży paliwa sprawcy spowodowali kolizję drogową. Kierującym okazał się 22-letni mężczyzna, który na domiar złego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz ze swoim o rok młodszym pasażerem 21- letnim mieszkańcem Wrocławia tłumaczyli swoje zachowanie tym, że zabrakło im paliwa w samochodzie, więc zatankowali nie płacąc za nie. Obaj przyznali się również do spowodowania kolizji drogowej, w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Kierujący pojazdem odpowie za kierowanie bez uprawnień, ucieczkę z miejsca kolizji, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli. Obaj odpowiedzą też przed sądem za dokonanie kradzieży paliwa na stacji benzynowej.

CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
heh
9 lat temu

Dzisiaj typy o 5 rano z policji wyprowadzali gościa ze Staszica 😀

seba
9 lat temu

nie do konca tak było ale niechaj tak bedzie

ow
9 lat temu

a w piątek co był pościg za jasnym bmw to złapali

po
odpowiada  ow
9 lat temu

Naprawdę tak trudno,sklecić zdanie po polsku?

jaś fasola
9 lat temu

I znowu cała fura błędów… Jak zwykle.

5
0
Napisz co o tym sądziszx