OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ksiądz z Ostrowa rozdał miliony

Co dzieje się z majątkiem po śmierci księdza? Niektórzy mogliby pomyśleć, że całość przechodzi na stronę Kościoła Katolickiego. Nic bardziej mylnego. Ksiądz może  zgromadzony osobisty majątek przepisać w spadku na swoich bliskich. Tak też się stało w tym przypadku. Nie chodziło o przejęcie kilku złotych medalików, a kilku milionów w akcjach, złocie i banknotach. Majątek trafił do spadkobierców z Ostrowa Wlkp.

+

W styczniu 2010 r. zmarł ksiądz Kazimierz Królak. Swoją kapłańską posługę zakończył w wieku 67 lat w parafii św. Jana Jerozolimskiego. W swym testamencie napisał: „Aby miłosierny Bóg przebaczył mi uchybienia ludzkiej ułomności”. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza: „Poznański proboszcz jadał obiady w domu pomocy społecznej, jeździł starym autem, rodzinie obiecał drobny spadek. Po jego śmierci otworzono kasę pancerną plebanii – zabłyszczały złote sztaby.”

Gdy jego siostry, m.in. Maria Zarzeczna, przyjeżdżały na imieniny księdza-brata, były informowane, że w spadku kiedyś otrzymają kilka złotych łańcuszków, stary samochód czy dom w remoncie.

 

Ksiądz pochodzący z Ostrowa Wlkp. prowadził dość proste życie. Zdaniem osób z jego bliskiego otoczenia nie żył na pokaz.

Nadszedł dzień kiedy po śmierci ks. Kazimierza Królaka postanowiono otworzyć komisyjnie kasę pancerną.

„Do parafii przyjeżdża siostrzeniec, jest ksiądz ekonom kilku księży świadków. Siostrzeniec w imieniu rodziny chce zabrać te złote łańcuszki, o których wujek wspominał, i wypełnić testament, który znaleziono w pokoju. Otwierają sejf, a tam dwie kilogramowe sztaby złota, biżuteria, pliki banknotów.” – relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Po zbadaniu dokumentów okazało się, że majątek księdza to: w dwóch bankach blisko 2,5 mln złotych, a jeszcze ponad 2 mln w funduszach. Dodatkowo posiadał 30% udziałów w Hotelu Rzymskim w centrum Poznania. Na pytanie skąd kapłan posiadał taki majątek, jeden z jego współpracowników wskazuje, że miał znajomych za granicą.

„Nowy proboszcz Deskur był zasmucony. Rodzina zabrała z parafii prawie wszystko. Ściany gołe. Zostawiła na niej tylko jedno zdjęcie, portret księdza Królaka.” – informuje Gazeta Wyborcza.

Więcej przeczytasz tutaj:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,144021,17516488,Umarl_biedny_ksiadz__Zostawil_zloto_i_miliony.html

O kontrowersjach wokół działalności księdza przeczytasz tutaj:

https://10przykazan.wordpress.com/category/kontrowersyjni/x-kazimierz-krolak/

 

POLECANE NEWSY
33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maciek
1 miesiąc temu

2 miliony w akcjach, to co w zlocie i gotowce tez mogl wczesniej zarobic na gieldzie, przez ostatnie 30 lat byly dziesiatki okazji na pomnozenie majatku, teoretycznie wystarczylo zaoszczedzic z 50tys miec dzikiego farta i mogl to uczciwie zarobic, inna sprawa czy to ksiadz czy inwestor/biznesmen?

xxx
2 lat temu

Przytaczanie tekstów Gazety gówno wartej, nie robi na mnie żadnego wrażenia. A 2 sztabki złota NIGDY nie przebiją 850 milionów Ambergold!!!!!

Maria
odpowiada  grazyna
3 lat temu

Chora czy glupia albo to i to

Maria
3 lat temu

Mam nadzieje ze dziad pali sie w piekle.

Wieslawa
4 lat temu

Jak ksiadz mogl ZGROMADZIC ta miliony? Dziad okradal WIERNYCH i kombinowal! .Co za kosciol!

Sulejman
6 lat temu

No proszę, taki bogaty 2,5 miliona , a i tak opieka społeczna, (czytaj społeczeństwo) musiało go karmić do śmierci. Pazerni do ostatnich chwil!!!

Piotrek
6 lat temu
józef
odpowiada  SSSS
6 lat temu

Nie poszliście do seminarium – bo nie cierpię analu

wtajemniczony w sprawę
6 lat temu

To co przeczytałem, to stało się dla mnie szokiem….. Kuria z tego co wiem zatrzymała wszystko a rodzina ostatnie pieniądze wydaje na proces, by sprawiedliwości stało się zadość po śmierci brata. Niegodny to artykuł miana tak mądrego reportera za którego miałem Pana Marka. Proponuję porozmawiać z rodziną zmarłego księdza i dokonać analizy faktów.

szacunek
odpowiada  uśmiechnieta morda
6 lat temu

menda to chyba jest z ciebie

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x