OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ksiądz z Ostrowa rozdał miliony

Co dzieje się z majątkiem po śmierci księdza? Niektórzy mogliby pomyśleć, że całość przechodzi na stronę Kościoła Katolickiego. Nic bardziej mylnego. Ksiądz może  zgromadzony osobisty majątek przepisać w spadku na swoich bliskich. Tak też się stało w tym przypadku. Nie chodziło o przejęcie kilku złotych medalików, a kilku milionów w akcjach, złocie i banknotach. Majątek trafił do spadkobierców z Ostrowa Wlkp.

+

W styczniu 2010 r. zmarł ksiądz Kazimierz Królak. Swoją kapłańską posługę zakończył w wieku 67 lat w parafii św. Jana Jerozolimskiego. W swym testamencie napisał: “Aby miłosierny Bóg przebaczył mi uchybienia ludzkiej ułomności”. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza: “Poznański proboszcz jadał obiady w domu pomocy społecznej, jeździł starym autem, rodzinie obiecał drobny spadek. Po jego śmierci otworzono kasę pancerną plebanii – zabłyszczały złote sztaby.”

Gdy jego siostry, m.in. Maria Zarzeczna, przyjeżdżały na imieniny księdza-brata, były informowane, że w spadku kiedyś otrzymają kilka złotych łańcuszków, stary samochód czy dom w remoncie.

 

Ksiądz pochodzący z Ostrowa Wlkp. prowadził dość proste życie. Zdaniem osób z jego bliskiego otoczenia nie żył na pokaz.

Nadszedł dzień kiedy po śmierci ks. Kazimierza Królaka postanowiono otworzyć komisyjnie kasę pancerną.

“Do parafii przyjeżdża siostrzeniec, jest ksiądz ekonom kilku księży świadków. Siostrzeniec w imieniu rodziny chce zabrać te złote łańcuszki, o których wujek wspominał, i wypełnić testament, który znaleziono w pokoju. Otwierają sejf, a tam dwie kilogramowe sztaby złota, biżuteria, pliki banknotów.” – relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Po zbadaniu dokumentów okazało się, że majątek księdza to: w dwóch bankach blisko 2,5 mln złotych, a jeszcze ponad 2 mln w funduszach. Dodatkowo posiadał 30% udziałów w Hotelu Rzymskim w centrum Poznania. Na pytanie skąd kapłan posiadał taki majątek, jeden z jego współpracowników wskazuje, że miał znajomych za granicą.

“Nowy proboszcz Deskur był zasmucony. Rodzina zabrała z parafii prawie wszystko. Ściany gołe. Zostawiła na niej tylko jedno zdjęcie, portret księdza Królaka.” – informuje Gazeta Wyborcza.

Więcej przeczytasz tutaj:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,144021,17516488,Umarl_biedny_ksiadz__Zostawil_zloto_i_miliony.html

O kontrowersjach wokół działalności księdza przeczytasz tutaj:

https://10przykazan.wordpress.com/category/kontrowersyjni/x-kazimierz-krolak/

 

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wtajemniczony w sprawę
5 lat temu

To co przeczytałem, to stało się dla mnie szokiem….. Kuria z tego co wiem zatrzymała wszystko a rodzina ostatnie pieniądze wydaje na proces, by sprawiedliwości stało się zadość po śmierci brata. Niegodny to artykuł miana tak mądrego reportera za którego miałem Pana Marka. Proponuję porozmawiać z rodziną zmarłego księdza i dokonać analizy faktów.

grazyna
5 lat temu

..gospodarny ksiadz…prawie 70 lat oszczedzal..doskonale ze rodzina zyska spadek..testament ..ostatnia wola zmarlego ponad wszystko

Maria
odpowiada  grazyna
3 lat temu

Chora czy glupia albo to i to

60latek
5 lat temu

Po przeczytaniu tego co znajduje się pod linkami, jednym słowem, SZOK!!!!!

:)
5 lat temu

oto wielka tajemnica wiary 🙂 cos cicho tutaj ale to dlatego ze wszyscy katolicy sa zajeci kamienowaniem dziewczyn ktore chcialy sie w gownie pobabrac swoja droga ciekawe ktora strone przypieka teraz ksiezulowi jego rogaty szef a zapewne tak ladnie z ambony czytal i nawolywal do owiec aby nie gromadzic skarbow na ziemi 🙂

też kierowca
5 lat temu

A gdzie jest Urząd Skarbowy przecież to łatwo wyliczyć ile zarabiał ile koszty i okaże się że te pieniądze nieopodatkowane . Normalnego Polaka tak by rozliczyli. Księża wstydu nie maja i żebrają od biednych starych emerytów co na chleb nie maja . Pasibrzuch wredne.

Merkantylny
5 lat temu

Jestem ciekaw który z tych oburzonych faktem odziedziczenia majątku księdza przez rodzinę, sam gdyby się znalazł w sytuacji dziedziczącego z obrzydzeniem majątek by odrzucił?

Inwestujący w siebie
5 lat temu

Rozumiem, że lemingi zwijałyby się z “bulu”, bo ksiądz tyle kasy dla siebie stracił. Ale on żył skromnie. Ja w każdym bądź razie gdybym miał tyle pieniędzy co ten duchowny, to połowę zainwestowałbym w dobre markowe alkohole, a resztę bym przehulał.

heh
5 lat temu

mądrze kolega napisał tylko nie w tym miejscu więc pozwole sobie przekopiować i czekam na kciuki w dół bo jak wiadomo prawda w oczy kole.
“Zawiść jest religią przeciętniaków. Umacnia ich, łagodzi gryzące niepokoje, a wreszcie pożera duszę i pozwala usprawiedliwiać nikczemność i zazdrość do tego stopnia, iż zaczynają je uważać za cnoty, przekonani że bramy raju staną otworem tylko przed takimi jak oni – kreatury, po których zostają jedynie żałosne próby pomniejszania zasług innych i wykluczenia albo, jeśli to możliwe, zniszczenia tych, którzy samym swoim istnieniem i byciem tym, kim są, obnażają ubóstwo ich ducha, umysłu i charakteru. Błogosławiony ten, którego obszczekują kretyni, bo nie do nich należeć będzie jego dusza.
Amen.
Carlos Ruiz Zafón (z książki Gra anioła)”

osa
5 lat temu

niedługo rodzina księdza zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach a majątek przepadnie 😉 Tak się załatwia takie sprawy w kościele

Tomas
5 lat temu

I niech teraz ktoś mi powie ze kościół to nie mafia składająca się z samych zlodzieji.

32
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x