Przygodziczanka prawie przejechała pieszą

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatni piątek. Policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali pojazd, aby przepuścić pieszą, przechodzącą przez jezdnię. Po chwili przez przejście dla pieszych przemknęło auto, które by potrąciło kobietę, gdyby ta nie zwolniła. Kierująca autem 25-latka straciła prawo jazdy.

+

Sytuacja została nagrana w piątek przez wideorejestrator znajdujący się w nieoznakowanym radiowozie. Policjanci zatrzymali się przed przejściem na ul. Al. Wojska Polskiego, aby przepuścić pieszą. Jadący lewym pasem fiat punto, ominął radiowóz i wjechał na przejście, na którym znajdowała się już kobieta.

– Osoba, która przechodziła przez przejście omal nie została staranowana przez rozpędzone auto. Tylko dzięki czujności i błyskawicznej reakcji pieszej nie doszło do tragedii – podkreśla Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

Po krótkiej chwili auto zostało zatrzymane przez policjantów. Okazało się, że za kierownicą fiata siedzi 25-letnia mieszkanka Przygodzic.

– Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej, ponieważ w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy oraz stworzyła realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia kobieta odpowie teraz przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych – tłumaczy Jaworska-Wojnicz.

Zgodnie z przepisami, w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mixer
9 lat temu

I co z tego ze niby pieszy ma pierwszeństwo jak by ją przejechała to nikt by jej zdrowia nie wrócił a sprawca dostanie 2 w zawieszeniu i będzie chodził zadowolony

to ja edek
9 lat temu

ludzie chodzą jak świete krowy… jezdze po całej polsce i kazdego dnia widzę takie sytuacje … ale kamerka samochodowa to jest dla włanego uzytku a nie publikowaniu innych wykroczeń… jeszcze troszkę i bedzie jak w Nieczech Belgii Francji wysokie kary za korzystanie z takich urządzeń…

uu
9 lat temu

W środę rano we franklinowie pod wiaduktem (na obwodnicy )powiesił się facet . Głowa odpadła od ciała leżała kilka metrów od zwłok . Ktoś coś wie więcej?

25
0
Napisz co o tym sądziszx