Kryminały z końcówki stycznia

Kradł części od maszyn rolniczych

+

Zatrzymano 27-letniego złodzieja, który w miniony piątek ujął na gorącym uczynku sam pokrzywdzony. Mężczyzna kradł części od maszyn rolniczych. Przestępstwa, których się dopuścił, są zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w miniony piątek na jednej z posesji w gminie Nowe Skalmierzyce. Łupem złodzieja padły metalowe części do maszyn rolniczych, jednak zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż w momencie dokonywania kradzieży złodziej został przyłapany przez pokrzywdzonego. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym fakcie policjantów z komisariatu. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał złodzieja. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Nowych Skalmierzyc.

Policjanci ustalili, że dwa dni wcześniej z tej samej posesji skradł metalowe części maszyn rolniczych, a następnie sprzedał w jednym ze skupów złomu. Złodziej spowodował straty na kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia, który powrócił do właściciela.

Zatrzymanemu 27-latkowi za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kompletnie pijany na cudzej posesji

O tym, że alkohol wyłącza racjonalne myślenie, przekonał się 41-latek, którego zatrzymali policjanci z Nowych Skalmierzyc. Mężczyzna ubliżał swojej sąsiadce, do której wjechał samochodem na podwórze. Problem w tym, że mężczyzna ten miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W miniona sobotę, na podwórze jednej z posesji w gminie Nowe Skalmierzyce, wjechał swoim samochodem mieszkający kilka domów dalej mężczyzna. Zainteresowana niespodziewaną wizytą właścicielka posesji wyszła sprawdzić kto przyjechał. Okazało się, że jest to mieszkający kilka domów dalej 41-letni mężczyzna.

Nieproszony gość bez żadnego powodu zaczął wyzywać i ubliżać kobiecie. Jego agresywne zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kobieta chcąc pozbyć się intruza powiadomiła policjantów z komisariatu w Nowych Skalmierzycach.

Awanturnik próbował odjechać, jednak uniemożliwili mu to interweniujący policjanci. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że posiada on prawie 3,5 promila. Policjanci ustalili również, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Uprawnienia stracił w 2012 roku i za kierownicą samochodu mógłby zasiąść dopiero w lipcu tego roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten okres może się znacznie wydłużyć.

CZYTAJ  Ale znalazł schowek dla skradzionego pojazdu

Teraz sprawa 41-latka trafi do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pod wpływem narkotyków okradł market

Zatrzymano 26-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży w jednym z ostrowskich marketów.  Podczas kontroli okazało się również, że złodziej posiada przy sobie narkotyki.
+

W miniony wtorek policjanci ostrowskiej patrolówki interweniowali w jednym z ostrowskich marketów, gdzie pracownik ujął mężczyznę, który dokonał kradzieży. 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego skradł artykuły budowlane o wartości ponad 80 złotych. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Podczas kontroli osobistej okazało się, że posiada on przy sobie niewielką ilość marihuany oraz woreczek z żółtą substancją, która po badaniu policyjnym testerem okazała się amfetaminą. Dodatkowo policjanci ujawnili w mieszkaniu mężczyzny marihuanę.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, następnie został przesłuchany. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nie ostrowianka
9 lat temu

Mam pytanie do? – może sztabów wyborczych – Jak długo jeszcze będą straszyły wizerunki panów Krakowskiego i Ziółkowskiego na krzyżówce Bema i Krotoszyńska?Twarze są już mocno poodzierane,a od wyborów minęło – chyba ze 2 m-ce.Powinna być kara?

1
0
Napisz co o tym sądziszx