OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Prezesi Holdikomu odwołani

Rada Nadzorcza Holdikomu odwołała dotychczasowych prezesów spółki miejskiej Holdikom. Dariusz Kowalski oraz Wojciech Czarnecki pożegnali się z intratnymi posadami.

+

Wiceprezes Wojciech Czarnecki objął posadę wiceprezesa Holdikomu dokładnie dwa lata temu. Jak uzasadniał wówczas Jerzy Babiak z Rady Nadzorczej: “Zwiększył się zakres zadań spółek miejskich. Powyższa sytuacja skutkowała koniecznością podjęcia decyzji o rozszerzeniu zarządu na II członka, który przejmie część obowiązków obecnego prezesa.”. Następnie poinformowano media, że Wojciech Czarnecki będzie odpowiedzialny za polepszanie wizerunku tej spółki wśród mieszkańców. Trudno jednak odnaleźć wyraźne owoce tej pracy.

Przypomnijmy, że w latach 2007-2008 Wojciech Czarnecki pełnił funkcję II zastępcy prezydenta Ostrowa Wlkp. za kadencji Radosława Torzyńskiego. Wówczas był odpowiedzialny za tzw. twarde wydziały: Wydział Administracji Przestrzennej, Wydział Inwestycji i Rozwoju, a także nadzór nad spółkami komunalnymi. Po 16-tu miesiącach pracy na rzecz miasta, przeniósł się do stolicy. Jak napisał na swoim profilu w portalu goldenline, pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży i Marketingu, Contact Center – TP Internet.

Dotychczasowy prezes Holdikomu Dariusz Kowalski obejmował to stanowisko od czterech lat. Zastąpił wówczas Bartosza Ziółkowskiego oraz Macieja Witkowskiego.

Prezes Kowalski znany był z wcześniejszej pracy w Banku Ochrony Środowiska.

WYKSZTAŁCENIE
1981-1986 Technikum Elektryczno–Mechaniczne w Ostrowie Wlkp.
1986-1991 Politechnika Poznańska – Wydział Elektryczny,
1998-1999 Uniwersytet Wrocławski; Wydział Prawa i Administracji; Studia Podyplomowe .
1999-2000 Politechnika Częstochowska; Studia Podyplomowe w zakresie Rzeczoznawstwa Majątkowego
2001-2002 Akademia Biznesu Banku Pekao SA
2003 Szkolenie i egzamin państwowy dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa
2008 Egzamin na licencję KNF
 
 
PRAKTYKA ZAWODOWA
01.09.1991r. –30.04.1992r. Biuro Notarialne Bernard Rodecki – umowa zlecenie
01.05.1992r. – 31.03.2003r. Bank Pekao S.A. I Oddział Ostrów Wlkp. na stanowisku:- Operator przetwarzania danych,

– Inspektor,

– Kierownik Zespołu,

– Zastępca Dyrektora Oddziału

Dyrektor Oddziału ds. Bankowości Detalicznej

01-04-2003r. 

 

 

 

01-02-2008r

 

27-03-2010r-28.02.2011r.

 

.

Bank Ochrony Środowiska S.A. Oddział Ostrów Wielkopolski na stanowisku:Dyrektor Oddziału (Oddział główny uniwersalny wraz z podległymi 2 Oddziałami Operacyjnymi w Kaliszu i Ostrzeszowie)

Dyrektor Oddziału ds. Korporacji i Finansów Publicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Dyrektor Sprzedaży Centrum Korporacyjnego w Łodzi, Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

11.2010r-13.02.2011r 

 

14-02-2011r.- 29-01-2015r.

 

 

25-07-2011r. – obecnie

 

Członek Rady Nadzorczej Administracji Domów Miejskich – Kępno sp. z o.o. 

Prezes Zarządu holdingu spółek komunalnych w Ostrowie Wielkopolskim Holikom SA

 

Równocześnie Prezes Zarządu spółki zależnej od Holdikom SA Centrum Transferu Innowacji sp. z o.o.

 01-09-2011-   06- 2012r

 

 

1-12-2011r. – 12-2012r.

 

 

 

06-2011 do obecnie                                                    

 

 

 

07-2014 do obecnie

 

 

12-2014 do obecnie

 

 

Równocześnie

Przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Powołania Parku Przemysłowego w Ostrowie Wielkopolskim

 

Równocześnie Pełnomocnik Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ds. powołania Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów

 

Członek Społecznej Rady Szpitala Powiatowego w Ostrzeszowie z ramienia Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

Członek Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o.o. w Wieruszowie

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej Administracja Domów Miejskich-Kępno sp. z o.o.

W latach 2000 do teraz Aktywny członek Izby Przemysłowo Handlowej Południowej Wielkopolski. Od 2010r. członek Komisji Rewizyjnej IPH PW. 

 

W latach 2012 do teraz 

 

W latach 2012 do 2014

 

W latach 2012 do 2014

Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie w dziedzinie sektora gospodarki komunalnej 

Ekspert Wielkopolskiej Sieci Sektora Komunalnego

 

Ekspert w projekcie Model Walidacji Kompetencji dla pracowników MMŚP Wielkopolskiego Sektora Komunalnego – Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu

 W okresie IX-XII 2014

 

 

 

W okresie X.2014-01.2014

Ekspert w projekcie „Budowa krajowego systemu kwalifikacji –mendżer gospodarki miejskiej” Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

 

Ekspert w projekcie „Budowa krajowego systemu kwalifikacji –menadżer gospodarki komunalnej”

Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie

 

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
suzuki
5 lat temu

Dosje tego pana musi budzić ogólny podziw i szacunek a nawet zazdrość,ile ile trzeba nieprzespanych nocy , ile lat nauki, ile zdanych egzaminów,ile poświęceń jego i jego rodziny,jest to przykład człowieka ,który na szkołę nie rzucał kamieniami.Brak wyższego wykształcenia to niestety kompleks wielu ludzi.

Croco
odpowiada  Karol3414
5 lat temu

Nie znam sprawy Holdikomu, ale skoro “nawet w najśmielszych przewidywaniach nikt nie przypuszczał, że obraz wyłaniający się z analizy dokumentów Holdikomu będzie aż tak porażający – mówiła w czwartek na konferencji prasowej prezydent Beata Klimek”, a nowy przewodniczący Rady Nadzorczej wylicza jakież to niegospodarności popełniono w Holdikomie, to czemu “Czy w takim razie przewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Lewandowski złoży doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa? Takiego zawiadomienia – jak poinformował przewodniczący rady nadzorczej – nie przewiduje, gdyż w działaniach odwołanego zarządu Holdikomu nie dopatrzono się znamion przestępstwa. ”
Albo zarzuty, że “Szef Rady Nadzorczej nie ukrywał, że pieniądze na bieżącą działalność spółki zabraknie już w maju. Ale w kwietniu miejskie spółki uchwalą zapewne dywidendy i stąd trafią pieniądze do Holdikomu.” No chyba twórcy tak skonstruoowali ten holding, że spółki zasialają go swoimi dywidendami. Jeżeli kasy by brakło przed kolejną dywidendą, to byłoby źle, a tak zgodnie z planem.
Ja proszę by moje pieniądze, które trafiają do kasy miejskiej czy to w postaci podatków, czy opłat za wodę i ścieki były wydawane rzeczywiście rozsądnie, ale także żeby nadzór był merytoryczny, a nie szopka polityczna.

do przedsiebiorca
5 lat temu

Jaką ostrowską branżę reprezentujesz? Obróbkę skrawaniem, handlarzy samochodów czy usługi transportowe? W czym ten koleś może coś doradzić????? Nigdy nic nie prowadził na własny rachunek nawet stoiska na targu, nawet nie pracował w swoim zawodzie.

przedsiębiorca
5 lat temu

Dobrze, że wszyscy, którzy zawodowo lub w zakresie doradztwa mięli kiedyś styczność z Panem Kowalskim i jego wiedzą nie kupią tej perfidnej i subiektywnej nagonki przewodniczącego. Pani Klimek, nie trzeba każdego ciut mądrzejszego od siebie ale niestety niepokornego i z innej opcji politycznej gównem obrzucać i to jeszcze na konferencji prasowej, by się go skutecznie pozbyć i za wszelką cenę osiągać swój cel – zlikwidować Holdikom! Mam nadzieję, że mimo wszystko Panowie zawalczą o swoje dobre imię w sądzie!

matematyk
odpowiada  naOsiołku
5 lat temu

Pełna zgoda. Pięknie napisane 🙂

naOsiołku
5 lat temu

W tym CV dokładnie widać jak została rozplanowana przyszłość Polski po niesławnym “przełomie” w 89. Władza przeszła w ręce banksterki. Banksterka potrzebuje zarządców tubylczych Indian. Trzeba sprawić wrażenie, że udostępni się karierę młodemu, ambitnemu. Co z tego, że z wykształcenia inżynier elektryk. Po Politechnice Poznańskiej to jest na prawdę coś. Głupki tego nie kończą. Trzeba tylko sprytnie pokierować. Kijem i marchewką. Marchewki co raz więcej aż do ubezwłasnowolnienia. Przez starszych kolegów przeprowadzimy marsz przez instytucje. Zaczniemy skromnie od Izby Gospodarczej tam nabierze szlifów. Puścimy go co raz głębiej ale sznurki pozostaną w naszych rękach. Najzabawniejsze jest to, że sam zainteresowany nie odczyta do końca swej roli.

PatentowaneOsły
5 lat temu

Ekspert od wszystkiego i niczego z wykształcenia elektryk, z praktyki bankowiec, z zamiłowania członek.

Lechu
5 lat temu

Czy ktoś może mi przybliżyć temat kolosalnych nagród wypłaconych ścisłemu kierownictwu UM pod koniec kadencji Prezydenta Urbaniaka ? Podobno coś na sesji gruchnęło, ale w mediach cisza :/

Koziabrodka-Wojewoda Lęczycki
5 lat temu

Sadząc po tych wszystkich płytkich wypowiedziach należałoby nas wszystkich wysłać w kosmos. Tyle tylko, że polski nie stać na osiągnięcie pierwszej kosmicznej to jest 7,91 km/sek. Istoty pozaziemskie jednako podczas inwazji mogłyby z nas głupków niewolnych uczynić.. Byłyby zatem dla nas bogami.Ja tam wieczorne pacierze odmówiłem. A Wy ?

,
5 lat temu

tera\ mzk PPani Beato trzymamy kciuki za Pania mamy już tego dość

34
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x