Wiadomo kto doprowadził do tragicznego wypadku na Wrocławskiej

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, do którego doszło 17 kwietnia minionego roku. Przypomnijmy, że wówczas zmarł ostrowianin, który kierował Peugeotem Partner. Feralnego dnia jechał w sznurze aut. Nagle wspomniane aut postanowił wyprzedzić 43-letni kierowca BMW – mieszkaniec powiatu kolskiego. Jego niebezpieczny manewr doprowadził do karambolu.

+

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. oskarżyła dwóch uczestników tego zdarzenia. 43-letniemu mieszkańcowi powiatu kolskiego zarzucono, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem osobowym BMW na prostym odcinku drogi nie zachowując należytych środków ostrożności, podjął manewr wyprzedzania pojazdów, a następnie powodując sytuację zagrożenia zajechał drogę poprzedzającemu go samochodowi osobowemu m-ki Peugeot Partner, wymuszając gwałtowne hamowanie, w następstwie czego jadący za nim ciągnik siodłowy m – ki Volvo z naczepą, kierowany przez drugiego oskarżonego, najechał na powyższy samochód m – ki Peugeot, w wyniku czego kierujący nim mężczyzna, mieszkaniec Ostrowa Wlkp. doznał rozległych uszkodzeń ciała prowadzących do jego śmierci, a jego pasażer oraz pasażer samochodu m – ki BMW doznali poważnych uszkodzeń ciała.

Drugiemu z oskarżonych, 54 – letniemu mieszkańcowi województwa mazowieckiego, kierującego wspomnianym samochodem ciężarowym m – ki Volvo zarzucono nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, polegające na nienależytym obserwowaniu przedpola jazdy i podjęciu, w sytuacji drogowej wywołanej opisanym zachowaniem kierującego samochodem m – ki BMW, „manewru obronnego hamowania” z opóźnieniem, w wyniku czego najechał na poprzedzający go samochód m – ki Peugeot Partner, co doprowadziło do opisanych wcześniej skutków.

W trakcie śledztwa uzyskano opinię biegłego z dziedziny ruchu drogowego, w której podał on, że do wypadku doszło w wyniku naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego samochodem osobowym m – ki BMW, co doprowadziło do zajechania drogi kierującemu samochodem m – ki Peugeot. Niezależnie od powyższego biegły wskazał na nie zachowanie należytych środków ostrożności przez kierującego ciągnikiem siodłowym m – ki Volvo.

Czyny zarzucane oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj:

https://www.ostrow24.tv/news/65418-wypadek-na-wroclawskiej-zmiazdzone-auta.html

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca
2 lat temu

A BMW ilu letnie ( może 20 – 30 ) i skąd, i w jakim stanie trafia do Polski Panie squbany??? Bu ha ha i jeszcze raz Bu ha ha !!!!!

molowo
7 lat temu

Jak widzę że jedzie BMW to wiem z kim mogę miec do czynienia. Udają wielkich cwaniaków bo sobą nic nie reprezentują, zero myślenia,mądrości ,tylko dla nich liczy się szmal.

sqbany
7 lat temu

Banda kretynów podpisująca się pod tym reportażem. Z góry zakładacie ze kierowcy w BMW to lanserzy i bezmózgi którzy w każdym momencie jazdy stwarzają zagrożenie … A wy ? W swoich sprowadzonych z Niemiec czy Francji 10-20 letnich zabytkach po „Mietku” blacharzu z powstawianymi „ćwiarami” myślicie że jesteście lepsi ? Bu ha ha !

oland
odpowiada  sqbany
7 lat temu

Nie zgodzę się z Tobą. Założenie jest trochę inne: 99% kierowców BMW to ” lanserzy i bezmózgi którzy w każdym momencie jazdy stwarzają zagrożenie”. Gdybyś się nie zgodził to przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałeś, dla pewności jeszcze raz, i jeszcze raz i jeszcze raz…. i tak długo aż dojdziesz do wniosku, który wynika z tego że 99% tego typu kierowców to „lanserzy i bezmózgi którzy w każdym momencie jazdy stwarzają zagrożenie” a potwierdzają to swoim zachowaniem na drogach i wypowiedziami na forach.

ONO
7 lat temu

BMW posiadają świry,cwaniaki lub pieprzone dupki w krawatach(nowobogadzcy) albo jeszcze karki !

Orto
odpowiada  ONO
7 lat temu

„NowobogaCCy”. Z całą resztą się zgadzam.

Krzysztof
7 lat temu

BMW to świetny Samochód ale dla myślących a nie dla takich starych Capów

oland
odpowiada  Krzysztof
7 lat temu

Taaa, dla myślących inaczej

MY
7 lat temu

pamiętamy ***

Krzysztof
7 lat temu

Jak ten z BMW łysy z tatuażami i w dresach to Debil w dziesięciostopniowej skali

Kajko
7 lat temu

Zawsze Jak widze kolesia z BMW Moja uwaga skupienie jest x4 wieksze .Widzac w Lustereku BMW Zawsze mowie cos sie bedzie działo, lepiej zwolnic i zjechac jak najdalej od takiego Palanta z BMW.

heh
7 lat temu

w zawieszeniu na 2 lata:)

maly
7 lat temu

Teraz debilu z Bmw Twoje miejsce jest w wiezieniuj,tak powinno sie to zakonczyc.Umiejentnosci kierowania mniej niż zero ale Bmw jezdzi Lanser

elk8
odpowiada  maly
7 lat temu

też tak myślę

14
0
Napisz co o tym sądziszx