OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Cztery próby oszustwa “na wnuczka”

Cztery próby oszustw metodą „na wnuczka” miały miejsce wczoraj i dzisiaj na terenie powiatu ostrowskiego. Tym razem okazały się na szczęście bezskuteczne. To nasz kolejny apel o zachowanie ostrożności i  zdrowego rozsądku, zwłaszcza jeśli przedmiotem telefonicznej rozmowy są pieniądze.
+

Schemat działania metodą „na wnuczka” jest za każdym razem taki sam. Sprawcy wykorzystują łatwowierność potencjalnych ofiar i potrzebę niesienia pomocy swoim najbliższym. Najczęściej informują o nagłej chorobie lub wypadku kogoś bliskiego, prosząc o przekazanie pieniędzy, po które zgłosi się zaufany kolega.

Wczoraj i dzisiaj na terenie powiatu ostrowskiego miały miejsce cztery próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Tym razem na szczęście osoby do których dzwoniono nie dały się oszukać.

Najprostszą metodą w razie otrzymania takiego telefonu jest zakończenie rozmowy i skontaktowanie się ze znanymi sobie numerami telefonów najbliższej rodziny. Pozwoli to zweryfikować czy faktycznie ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Do tego typu zdarzeń dochodzi na terenie całego kraju. Sprawcy podszywają się nie tylko za kogoś z rodziny, ale także za pracowników opieki społecznej, służby zdrowia czy też akwizytorów oferujących zakup różnego rodzaju przedmiotów po korzystnej cenie.

Oszuści nie próżnują i wymyślają ciągle nowe metody, które mają pozwolić im szybko się wzbogacić. Zdarzają się sytuacje, że dzwoniący do nas rzekomy wnuczek, na potwierdzenie swojej wersji, oddaje słuchawkę telefonu innej osobie, która podszywa się za policjanta. Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!

Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje, nie dajmy się oszukać!

Apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x