Rozpada się wieża przy 3 Maja

Udostępnij
Tweet

Niszczejąca od lat wieża ciśnień przy ul. Parkowej nie może doczekać się remontu. Przetrwała 111 lat. Jednak bez nakładów finansowych zaczyna się rozpadać, a zwłaszcza jej dach. W 2009 roku informowano, że wieża ciśnień w parku im. A.Mickiewicza w Ostrowie Wielkopolskim miała być zaadaptowana na biura, restaurację i część wystawienniczą. Takie plany w stosunku do tego zabytku miał jej właściciel Przemysław Rybowiak.

+

Prywatny inwestor kupił ją w 1997 roku. Po 12 latach od zakupu cieszył się z faktu, że władze miasta doprowadziły do wpisania jej do rejestru zabytków. Pan Rybowiak upatrywał w tym szansę na pozyskanie środków zewnętrznych na jej renowację. Zapowiedziano w 2009 roku, że w ciągu dwóch lat zostanie gruntownie wyremontowana. Jak widać nic z tego nie wyszło. Mało tego. Silne wiatry rozrywają połać dachową.

Z tego powodu strażacy musieli za pomocą podnośnika usunąć kolejny z elementów dachu, który zagrażał oderwaniem i spadnięciem na przechodniów lub samochód. Zdaniem jednego z mieszkańców Ostrowa Wlkp., nie tak dawno spadł taki element na samochód jego kolegi. Policja dotarła do Berlina, gdzie ma mieszkać właściciel wieży. Miał on jednak nic sobie nie zrobić z uszkodzeń i jednocześnie miał nie pokryć strat. Jak długo odpowiednie służby będą tolerowały taki stan obiektu? Czy żadna ze służb nie może zadziałać prewencyjnie? Czy musimy czekać, aż komuś stanie się konkretna krzywda?

Szkic wieży:

Właściciel wieży:

Akcja strażaków:

[jwplayer mediaid=”72237″]

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
9 lat temu

Druga w podobnym stanie stoi w pobliżu 1 peronu na dworcu.Tam też z dachu podczas silnego wiatru lecą na głowy cegły itp.Były bucowaty prezydent w tym temacie nie zrobił nic,ciekawe co zrobi p.Klimek?

Marjian
9 lat temu

Wierz ma potencjał na zrobienie tam naprawdę dobrego lokalu. Kwestia tylko tego ile będzie kosztować renowacja takiej wieży.

mcj
odpowiada  Marjian
9 lat temu

Też wierzę w tę wieżę 😀

sekretarz45
9 lat temu

Płaci strażakom zleceniodawca czyli Straż Miejska! Po jaką cholere wołali strażaków do prywatnego obiektu! W razie uszkodzenia zdrowia przechodnia zapłacil by własciciel .

piotr
9 lat temu

Kto płaci za akcję strażaków? Właściciel obiektu, czy podatnicy Panie Radziszewski?

Obyw
9 lat temu

fajny klimat jest w środku, schody. strome-niebezpieczne. Kiedys można było wejsc dzis juz niestety nic z tego

parkowy
9 lat temu

Aby skorzystać ze środków unijnych trzeba mieć środki na wkład własny ,a p.Rybowiak to bankrut nigdy nie przeprowadzi remontu.Ten co sprzedawał żle sporządził umowe sprzedaży i są tego skutki.Musi ktoś zginąć dopiero sprawa będzie rozwiązana.

pies partyzanta z wyrąbanego lasu
9 lat temu

niech jej nie remontują, w takim stanie dobrze odstrasza wróble

wjw
9 lat temu

Nie rozwalili zaborcy, hitlerowcy, komuniści to rozp… sami ale za to w wolnym kraju. Od rozumu.
Dotyczy wielu obiektów w tym kraju.

PS
9 lat temu

Ciekawe czy ta blacha jeszcze leży koło wieży.Wojna złomiarzy rozpoczęta! 🙂

10
0
Napisz co o tym sądziszx