Kolejni małoletni z marihuaną

Udostępnij
Tweet
Wielu ludzi wciąż wychodzi z założenia, że znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii dopuszcza posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych nadal może grozić kara do trzech lat więzienia, a w przypadku mniejszej wagi do roku.
+

Znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii nie zezwala na posiadanie narkotyków, jak niektórzy to interpretują. W ustawie określono, że „ jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3 (posiadanie narkotyków) są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia…”. Niemniej Policja fakt posiadania nawet małych ilości narkotyków wciąż traktuje jako przestępstwo. Natomiast decyzja czy sprawę umorzyć należy już do prokuratora.

Przekonał się o tym wczoraj 17-letni mieszkaniec Pleszewa, który posiadał przy sobie marihuanę. Chłopak został zatrzymany przez ostrowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w policyjnym areszcie. Marihuana jest to jeden z najczęściej używanych narkotyków. Większość osób, która ją pali uważa, że nie powoduje ona uzależnienia, a także,  że jest nieszkodliwa. Jest to niestety tylko złudzenie i oprócz niszczenia swojego zdrowia, osoby te narażają się także na odpowiedzialność karną.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy zatrzymali 15-latka, który był pod wpływem narkotyków. Nieletniego czeka rozprawa przed Sądem Rodzinnym. Odpowiedzialności nie uniknie także inny 18-latek, który posiadał przy sobie marihuanę.
Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy patrolując rejony szkół zwracają uwagę na zachowanie dzieci i młodzieży oraz kierowców pojazdów. Policjanci prowadzą również działania mające na celu m. in. zapobieganie kontaktom nastolatków z alkoholem, narkotykami, dopalaczami i innymi używkami.

Na temat szkodliwości oraz odpowiedzialności grożącej za posiadanie zakazanych substancji, policjanci wielokrotnie informują młodzież podczas spotkań. Pomimo tego nadal znajdują się wśród nich tacy, którzy nie zważają na konsekwencje. W miniony wtorek policjanci zatrzymali kolejnego 15-latka, który znajdował się pod wpływem marihuany. Chłopak przyznał, że było to pierwszy raz, ale będzie się z tego musiał wytłumaczyć przed sędzią rodzinnym.

Odpowiedzialności nie uniknie również 18-latek z Kalisza, którego zatrzymali tego samego dnia policjanci z ogniwa patrolowego. Chłopak swoim zachowaniem zwrócił uwagę ochrony jednego z ostrowskich marketów. Wezwani na miejsce policjanci znaleźli przy nim woreczek z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MiEcIu
9 lat temu

Gdyby była legalizacja i nie bylo dopalaczy nie doszlo by do śmierci kilkadziesiąt a może kilkuset młodych ludzi. Niech cymbaly z odolaniwskiej piszą tez o pozytywnych działaniach marihuany a co drugi policjant

junkie
9 lat temu

a moje 1000 szt sadzonek maku to musze tez gdzies zglosic zanim mleczko puszcza ?

XXX
9 lat temu

I bardzo dobrze,gówno trzeba tępić niestety 🙂

heh
9 lat temu

bez sensu komuś rządzić co może posiadać i zażywać a co nie. informuje się tylko o szkodliwości i można śmiało sprzedawać. np. opakowanie do amfetaminy powinno wyglądać uzależnisz się i umrzesz za 2 lata. do tego ubezpieczalnia nie powinna płacić za leczenie narkomanów itp. ja bym wprowadził taką klauzurę. no i można śmiało sprzedawać

dziadek
9 lat temu

dajcie to na recepte bedzie na bol epilepsje

adrian
9 lat temu

A skąd pan redaktor wie co powoduje marihuana a co nie ? widze tego typu artykuły nie pierwszy raz i powiem szczerze że może pan sobie darowac te swoje oceny i uwagi… prosze dowiedziec sie o marihuanie co nie co a potem uważac ją za narkotyk ktory jest zly dla zdrowia i uzaleznia… (raporty światowej organizacji zdrowia)

robs
9 lat temu

Nie do konca . ZazwycZaj zalatwiaja takie ososby z drugiej reki towar

Adam
9 lat temu

Niestety dilerzy nie patrzą na wiek, dla nich liczy się aby sprzedać towar. STOP PROHIBICJI!

8
0
Napisz co o tym sądziszx