Świątecznie na Rynku

Po raz kolejny najmłodsi ostrowianie nie zawiedli i 5 grudnia – w przeddzień Mikołajek – licznie pojawili się na ostrowskim Rynku, by uroczyście zapalić lampki na 10 – metrowej choince. To nie jedyna z atrakcji tegorocznych Mikołajek.

+

Po uroczystości zapalenia choinki najmłodsi udali się do  Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie specjalnie dla nich wystawione zostało przedstawienie pt. „Mikołajowe Gwiazdki Szczęścia”.

Przesłaniem przedstawienia, do którego scenariusz napisała Maria Pawlik dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8,  było niesienie pomocy innym oraz zapoznanie dzieci z bogatą  tradycją świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w bardzo odległych  krajach. W sumie zostanie wystawionych 7 przedstawień: 5,  8 i  9 grudnia.

Aktorami przedstawienia są dzieci, rodzice oraz nauczyciele z  G.J.P-II,  G-3, SP- Edukator,SP -13, PP-8, PP-14,  PP-16, PP-7.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości mikołajkowych są: Maria Pawlik, Ewa Gąsiorek, Renata Jarosz, Barbara Jany.

Najpiękniejsze kartki bożonarodzeniowe wybrane

Kolejna edycja konkursu na projekt kartki bożonarodzeniowej za nami. Konkurs  skierowany był do dzieci i młodzieży z Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego oraz do podopiecznych pracowni OCK i MDK.  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w piątek 5 grudnia 2014 roku w ostrowskim ratuszu.

Celem konkursu było wykonanie wzoru kartki świątecznej, który zostanie powielony, opatrzony życzeniami, a następnie rozesłany w okresie świąt Bożego Narodzenia przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe: I kategoria – klasy I – III, II kategoria – klasy IV – VI, III kategoria  – gimnazja. Format pracy: A5 – 148 mm x 210mm, orientacja dowolna.

Uczestnik, w ramach konkursu, mógł nadesłać jedną pracę plastyczną. Praca musiała zostać wykonana samodzielnie, dowolną techniką plastyczną, jednak bez użycia brokatu, folii i innych elementów błyszczących.

Prace oceniała komisja konkursowa. Oceniane były m.in. samodzielność wykonania prac, oryginalność, pomysłowość, dobór środków i technik plastycznych.

CZYTAJ  5 osób rannych w czołowym zderzeniu

W każdej kategorii nagrodzone zostały I – II – III miejsce. Komisja wyróżniła również inne, szczególnie ciekawe, prace konkursowe.

WYNIKI KONKURSU:

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx