Kryminały 27 listopada 2014

Posiadali narkotyki i byli pod ich wpływem

Ostatnie dni to kolejne osoby zatrzymane w związku z posiadaniem środków odurzających, jak również kierowaniem samochodem pod ich wpływem. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metaamfetaminę. Zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa opisane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj dzielnicowi ostrowskiej komendy zatrzymali kolejnych młodych ludzi, którzy jak się okazało podczas kontroli posiadali zabronione środki odurzające. Policjanci kontrolując 15-latka znaleźli szklaną lufkę z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Wspólnie z 15-latkiem przebywały jeszcze dwie jego koleżanki w wieku 14 i 15-lat.

Policjanci zbadali, czy w organizmie nieletnich znajdują się środki odurzające. Test wykazał obecność marihuany. Młodzi ludzie przyznali się do zażywania środków odurzających w postaci marihuany. Teraz nieletnich czeka rozprawa przed Sądem Rodzinnym.

W tym samym dniu policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który posiadał przy sobie metaamfetaminę. Ponadto mężczyzna ten kierował samochodem, będąc pod działaniem amfetaminy. 34- latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

Posiadając lub zażywając narkotyki narażamy się na odpowiedzialność karną za popełnienie przestępstw opisanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grożą kary więzienia. Zażywając narkotyki musimy również być świadomi, iż narażamy nie tylko własne zdrowie ale i życie.

Wrócił na miejsce przestępstwa i wpadł

Artykuły spożywcze wartości ponad 420 złotych, padły łupem złodzieja na terenie jednego ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim. Kilka dni później złodziej wpadł w ręce pracowników tego sklepu i został przekazany policjantom. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co może mu grozić do 5 lat więzienia.

Kradzież miała miejsce w pierwszej połowie listopada tego roku w sklepie samoobsługowym w Ostrowie Wielkopolskim. Złodziej wykorzystując nieuwagę personelu skradł ponad 60 sztuk różnego rodzaju artykułów spożywczych m.in. sery, konserwy, bombonierki, chipsy itp.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

Podejrzanego o kradzież mężczyznę zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Traf chciał, że kilka dni po kradzieży złodziej pojawił się ponownie w tym samym sklepie. Rozpoznany przez obsługę został ujęty i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Był już wcześniej notowany w policyjnych rejestrach za podobne przestępstwa. Teraz jego sprawa ponownie trafi do sądu. Za kradzież może mu grozić do 5 lat więzienia.

18-letni włamywacz

Policjanci z Nowych Skalmierzyc zatrzymali mężczyznę, który włamał się do altany działkowej. Mundurowi odzyskali skradzioną przez niego wyrzynarkę. Ponadto ustalili, że jest on również sprawcą kradzieży sprężarki wartości 5 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Nowych Skalmierzyc otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z altan na terenie ogrodów działkowych. Złodziej splądrował pomieszczenia, skąd skradł wyrzynarkę. Jak poinformował pokrzywdzony, włamanie miało miejsce w okresie czasu od połowy października do połowy listopada.

Policjanci wykonując czynności i analizując lokalne środowisko przestępcze, wytypowali mężczyznę, który prawdopodobnie dokonał włamania. Zebrane informacje potwierdziły ostatecznie, że sprawcą jest 18-letni mieszkaniec Nowych Skalmierzyc. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli skradzioną wyrzynarkę.

Na tym jednak nie koniec problemów zatrzymanego mężczyzny. Policjanci ustalili, że jest on również sprawcą kradzieży sprężarki wartości 5 tysięcy złotych z terenu budowy. To urządzenie mundurowi zabezpieczyli kilka dni temu na drodze, kiedy na widok patrolu złodziej porzucił je i uciekł. Właściciel sprężarki nie krył swojego zaskoczenia, kiedy przyszedł zgłosić kradzież, a tymczasem policjanci byli już w posiadaniu skradzionego urządzenia.

Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty włamania i kradzieży, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczono skradziony rower

Rewir Dzielnicowych KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi czynności w sprawie kradzieży, która miała miejsce na terenie ostrowskiego szpitala, w wyniku której zginął rower. Właściciel, któremu skradziono rower, proszony jest o kontakt z prowadzącym sprawę dzielnicowym asp. Krzysztofem Bajodkiem, tel. 62/ 73 77 241.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

Znaleziono piłę do cięcia płytek

W dniu 29 października 2014 r. na przystanku autobusowym przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono piłę do cięcia płytek. Właściciel proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Odolanowskiej 19. Sprawę prowadzi dzielnicowy st. sierż. Wojciech Wojtysiak tel.  62/ 73 77 442 lub 786 936 388. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx