Policjanci zatrzymali kłusowników

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Posterunku w Przygodzicach, zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch kłusowników. Zatrzymani mężczyźni nielegalnie odławiali ryby na terenie stawu należącego do gospodarstwa rybnego. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

+

Rybne stawy hodowlane stanowią kuszący kąsek do nielegalnego odłowu ryb przez osoby nieuprawnione. Takie działanie to nic innego jak kłusownictwo. Ci, którzy parają się kłusownictwem, działają najczęściej pod osłoną nocy licząc na anonimowość. Niektórzy jednak swoich sił próbują w ciągu dnia.

Tak właśnie było w tym przypadku. Dwóch mężczyzn, na terenie stawu hodowlanego w gminie Przygodzice, postanowiło nielegalnie odłowić trochę karpia. Wszystko układało się po ich myśli, odłów szedł sprawnie, kiedy nadjechał jeden z pracowników gospodarstwa rybnego. Kłusownicy w popłochu porzucili narzędzia połowowe oraz 25 kilogramów odłowionego już karpia i uciekli.

Nie uszło im to jednak na sucho. Następnego dnia policjanci z Posterunku w Przygodzicach zatrzymali dwóch kłusowników, jak się okazało ojca i syna. 62 i 24-letni mężczyźni odpowiedzą za nielegalny połów ryb. Może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jedzie pełno wozów na sygnale - wiemy dlaczego
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gazzzz
9 lat temu

nie wiedziałem ze sztucer służy do odłowu ryb 🙂

ZK
9 lat temu

Z jakiej broni strzelali do tych karpi? Na foto nie wszystko widać.

to tylko ja
odpowiada  ZK
9 lat temu

Kropili sztucerem z ambony ;D

Kaziu spod Bogufałowa
odpowiada  to tylko ja
9 lat temu

A dziatwa nieletnia rzucała kamieniami.

4
0
Napisz co o tym sądziszx