Był pijany, zabrał auto koledze i spowodował kolizję

Udostępnij
Tweet

Krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości, to zarzuty jakie usłyszał 19-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Za popełnienie tych przestępstw może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

+ {openx:3}

Zdarzenie to miało miejsce w miniona niedzielę. Kilku znajomych razem spożywało alkohol. Po kilku godzinach wspólnego biesiadowania, w końcu zmorzył ich sen. Jak się jednak okazało, nie wszyscy zdołali zasnąć. Jeden z nich postanowił poszukać dalszych rozrywek. Bez wiedzy i zgody śpiącego kolegi, zabrał kluczyki od jego samochodu i ruszył w miasto. Tam zabrał napotkanego 31-letniego kolegę.

Zamiast rozrywki, 19-latek popadł w kłopoty. Nadmierna prędkość i wypita wcześniej znaczna ilość alkoholu spowodowały, że na ul. Matejki uderzył w zaparkowanego fiata. Chwile później obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów ostrowskiej „drogówki”. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania samochodem. Mundurowi w pierwszej kolejności sprawdzili ich stan trzeźwości. Młodszy z nich miał prawie 3 promile, a jego starszy kolega 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni następne kilkanaście godzin spędzili w policyjnym areszcie.

Ponieważ żaden z mężczyzn nie posiadał dokumentów od pojazdu, policjanci ustalili właściciela opla omegi. Okazało się, że nie wiedział co się stało z jego samochodem. Dalsze czynności w tej sprawie potwierdziły ostatecznie, że oplem kierował 19-letni ostrowianin.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Przestępstwa, których się dopuścił, zagrożone są karą do 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
XYZ
9 lat temu

Fajny kolega. Widziałem to auto, nie warto robić. Całe szczęście że nikt nie ucierpiał na skutek bezmyślności tego smarkacza (pomijam względy finansowe).

OSTROWIANIN
9 lat temu

DO WIEZIENIA OD RAZU BANDZIORÓW I O SUCHYM CHLEBIE

2
0
Napisz co o tym sądziszx