Chciał wysadzić się w powietrze?

Udostępnij
Tweet

Historia, która wydarzyła się w poniedziałkową noc, może zmrozić krew w żyłach. Tym bardziej w kontekście wydarzeń m.in. z Katowic, gdzie zawaliła się kamienica po wybuchu gazu. Do wsi Gutów wezwano służby ratownicze, ponieważ rodzina 60-letniego mężczyzny nie mogła dostać się do środka jego mieszkania, w którym przebywał. Nie mogli też nawiązać z nim żadnego kontaktu.

+ {openx:3}

Policjanci poprosili o asystę strażaków. Na miejsce przybyła jednostka OSP Sobótka. Po sforsowaniu zamkniętych drzwi, w środku była wyczuwalna woń gazu. Strażacy stwierdzili, że kuchenka gazowa była włączona w ten sposób, że cały czas ulatniał się gaz. Strażacy zauważyli leżącego mężczyznę na kanapie. Ewakuowali go z zagrożonego mieszkania. Wezwano na miejsce pogotowie, które zajęło się 60-latkiem. Strażacy wynieśli butlę z gazem oraz zaczęli przewietrzać mieszkanie. Lekarz stwierdził, że stan 60-letniego mężczyzny jest dobry i nie zagraża jego życiu.

Rodzina zabezpieczyła mieszkanie.

Kiedy gaz ziemny wybucha?

Strona gazprom.com informuje:

Gaz jest szczególnie niebezpieczny, gdy jego stężenie w pomieszczeniu osiągnie wartość 5-15% całkowitej objętości powietrza, tworząc mieszaninę wybuchową. Wystarczy wtedy iskra – włączenie światła czy latarki – aby nastąpił wybuch.

W przypadku, gdy stężenie gazu w pomieszczeniu będzie większe niż 15% – nie dojdzie do wybuch, ponieważ tlenu w powietrzu będzie za mało, by wywołać poważ. Będzie go również za mało, by człowiek mógł oddychać.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowa
9 lat temu

@zenek radziłabym Ci sięgnąć po słownik a przy okazji nauczyć się czytać

zenek
9 lat temu

BAMBER PACZY WYSADZIĆ BAMBRA KTÓRY JUŻ NIC NIEMA , I PACZY SIĘ WZBOGACIĆ LUDZKĄ KRZYWDĄ BRAWO MIETEK

andrzej
9 lat temu

Gaz w butli to nie gaz ziemny….

3
0
Napisz co o tym sądziszx