Zginął Zygmunt Lubieniecki. Samochód wjechał pod pociąg (foto+wideo)

Udostępnij
Tweet

W piątkowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem na przejeździe kolejowym we wsi Górzenko (powiat ostrowski). Kierowca Opla Corsy zginął na miejscu.

+ {openx:3}

[jwplayer mediaid=”70806″]

Piątkowy wieczór z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkim strażakom. W tragicznym wypadku zginął znany działacz Zygmunt Lubieniecki, szef powiatowych struktur SLD, były Wójt Gminy Ostrów, wieloletni prezes OSP Wysocko Wielkie, prezes zarządu gminnego ZOSP RP oraz wiceprezes zarządu powiatowego, były radny i członek zarządu powiatu ostrowskiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Opel Corsa jechał od strony drogi krajowej nr 11. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego we wsi Górzenko, nie zatrzymał się i wjechał wprost pod pędzącą lokomotywę elektryczną bez wagonów. Pociąg uderzył z impetem od strony kierowcy. Następnie ciągnął wrak przez około kilometr.

Na torowisku poza urwanym kołem, znajdowały się ulotki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Informacja, że Zygmunt Lubieniecki nie żyje wstrząsnęła ludźmi, którzy go znali i lubili.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
burro
9 lat temu

a promile były?

boni
9 lat temu

Dwa pociągi… jeden to tylko lokomotywa… z przeciwnej strony nadjeżdża drugi….

olka
9 lat temu

JAS–skąd ta 100% pewność, że to wina kierowcy? Masz pewnoęśc, że nie zasłabł, że w samochodzie nic nie zawiodło? po co te głupie komentarze?Kondolencje dla rodziny.

Locke
odpowiada  olka
9 lat temu

Nie wiadomo też, czy sygnalizacja świetlna nie zadziałała prawidłowo.

jas
9 lat temu

Po ludzku żal człowieka.
Jednak nazywanie wypadkiem tego zdarzenia zaistniałego ewidentnie z winy kierowcy to nadużycie. Spadkobiercy powinni zapłacić za zniszczenia jakich dokonał sprawca.

Locke
odpowiada  jas
9 lat temu

Wydaje mi się, że Pan Zygmunt już zapłacił najwyższą cenę, a nawet przepłacił…

Taka prawda
9 lat temu

To bardzo przykre zdarzenie wyrazy współczucia dla rodziny [*] dla innych pozostaje przestroga .

A
9 lat temu

Wspanialy czlowiek ktory kochal to co robi. Aktywny dzialacz sportowy, prezes OZTS jak i wielki fan tenisa stolowego, szanowany strazak …. Zawsze usmiechniety… pomocny … i takim Cie zapamietamy SPOCZYWAJ W POKOJU [*]

mika
9 lat temu

Oprócz wielu tytułów które posiadał, oprócz wielu zasług, którymi się zapisał, to był przede wszystkim dobry CZŁOWIEK – taki zwyczajny, wrażliwy na ludzie problemy….., uśmiechnięty, pokorny, pomocny……starszy pan….. SPOCZYWAJ W POKOJU

20
0
Napisz co o tym sądziszx